Mnozí se radovali, že ze Sněmovny zmizela ČSSD, KDU-ČSL jí však v budování socialismu hravě zastoupí – 16/2022

Mnozí se radovali, že ze Sněmovny zmizela ČSSD, KDU-ČSL jí však v budování socialismu hravě zastoupí – 16/2022

image

 

Týdeník Svobody – 16. týden 2022

Zobrazit email v prohlížeči 

 

image

 

Svobodě a odpovědnosti jednotlivce zdar!

 

Mnozí se radovali, že ze Sněmovny zmizela ČSSD s 15 poslanci.
 Ovšem KDU-ČSL s 19 poslanci je v tom budování socialismu hravě zastoupí.

 

Obsah obrázku text  Popis byl vytvořen automaticky

 

 

Měli jsme za posledních 32 let vládu, která zasahovala do trhu nebo svobody projevu více než tato?

 

Pokud si odmyslíme zásahy do podnikání v rámci politiky lockdownů, pak si musíme odpovědět, že ne.

 

Stejně jako předchozí vláda zneužívala koronaviru k utahování šroubů, tato zneužívá tragédie na Ukrajině. Vytváří nestabilitu a nepředvídatelnost v rámci podnikání a zavádí prvky reálného socialismu, které se už několikrát v historii ukázaly jako nefunkční a škodlivé.

Naše zemědělství a potravinová politika potřebuje zcela jiná řešení, než kvóty na potraviny nebo kontrolování marží. Je třeba pomáhat odstraňováním překážek, které stát zemědělcům sám vytváří. 

 

Jenže předchozí i tato vláda si ze slov zemědělců vybírali vždy jen ty nejsocialističtější nápady, přitom by stačilo zemědělcům naslouchat ve zcela jiných nápadech.

 

 

 

SANEP sbírá preference online a můžete se do něj zapojit zde po registraci na jejich webu, v únoru jsme měli o 0,3 % více než v lednu.

 

Obsah obrázku text, modrá, ukazatel skóre, snímek obrazovky  Popis byl vytvořen automaticky

 

      

S pozdravem a přáním hezkého dne

Libor Vondráček

předseda Svobodných

„Svoboda a odpovědnost musí jít ruku v ruce… jinak zhynou…“      

 

 

Obsah obrázku text  Popis byl vytvořen automaticky

 

image

1) Vláda zneužívá tragédie na Ukrajině a zavádí prvky reálného socialismu.

Pod heslem „stop vysokým maržím“ chce ministr Nekula sledovat marže u základních potravin. Jenže s tímto nápadem tvrdě narazil. Na stranu podnikatelů se hlasitě postavil předseda Svobodných Libor Vondráček, který tyto nápady označil za prvky reálného socialismu. Celý článek je k dispozici na tomto odkaze.

 

Obsah obrázku osoba, muž, oblečení, nošení  Popis byl vytvořen automaticky

2) Řešením není hledat nového Babiše, ale toho, kdo naplní pravicové myšlenky.

Předseda Libor Vondráček si neodpustil na svém profilu zveřejnit video, ve kterém se vyjádřil k nedávnému sněmu ODS. Při jeho shrnutí přitom našel zajímavé paralely s cestou Andreje Babiše na politický Olymp. Podle něj především mladým lidem vrtá hlavou, jak je vlastně možné, že předseda a zakladatel hnutí ANO byl po osm let nejmocnějším politikem v Česku. celý článek je zde

 

Obsah obrázku muž, osoba, vázanka, oblek  Popis byl vytvořen automaticky

3) Zálom: o právu na sebeurčení. 

Místopředseda Luboš Zálom se ve svém poměrně obsáhlém blogu na Echo 24 věnuje otázkám práva na sebeurčení nejen v kontextu s konfliktem na Ukrajině, ale v daleko širším pojetí. 

 

Obsah obrázku muž, osoba, brýle, nošení  Popis byl vytvořen automaticky

4) Učitelka na Praze 6 má výpověď. Opravdu je to černobílé?

Pohled zastupitele z Prahy 6. Je to opravdu tak černobílé? Zaslouží si „vyhazov“? A neměli by ho dostat teda i jiní? Jsme právní stát? Krátká úvaha. tyto otázky si klade Jan Dočekal, náš zastupitel v Praze 6, v kauze kolem paní učitelky na Praze 6 ve svém blogu zde.

 

Obsah obrázku osoba, muž, oblečení, oblek  Popis byl vytvořen automaticky

5) Vazalové, ne státníci. Unie jako nový Sovětský svaz, varuje Zálom. 

„Kdyby Evropská unie nemířila stále jistěji k nějaké formě totality, nemusela by nás vnitřní politika Maďarska nějak dalece zajímat. Dokud to tak ale bude, je velmi důležité, aby tu eurounijní jednotu proti demokracii a proti myšlence národních států někdo narušoval,“ říká mimo jiné v rozhovoru pro Parlamentní listy Luboš zálom. 

 

Obsah obrázku osoba, muž  Popis byl vytvořen automaticky

6) Ta tupá osoba, napsala Černochová o učitelce. Účelově ohýbá zákony.

„Jako právník odmítám účelové ohýbání předpisů. Chápu, že po dvou letech ignorování právního státu to někteří lidé považuji za normální stav, ale já jako právník na to nikdy nemohu přistoupit. Poslední měsíce ignorovali mnozí ministři antidiskriminační právo, když se jim to hodilo. Dnes dává paní Černochová legitimitu ignorování pracovního práva, když se jí to hodí,“ říká mimo jiné Libor Vondráček ke kauze kolem paní učitelky na Praze 6. Celá zpráva zde.

 

image

 

image

19. 4. 1943: Povstání ve Varšavském ghettu

400 000 židů se tísnilo v tzv. Varšavském ghettu. V den likvidace ghetta se místní postavili na nečekaný odpor, který trval téměř měsíc. Bylo jasné, že vítězství by se rovnalo zázraku, přesto se řadě lidí podařilo smrti uniknout.

 

image

20. 4. 1991: Mezinárodní den svobody tisku
 
Svátek má připomenout hlavně svobodu slova a nezávislost médií. Datum bylo vybráno jako vzpomínka na událost z 3. května roku 1991, kdy byla podepsána Windhoekská deklarace. 

 

image

21. 4. 2006: Poslanci jezdí zdarma

Poslanci mají právo na bezplatnou dopravu, ale stát ji dopravcům nehradil. Dva politici proto uskutečnili demonstrativní jízdu z Prahy do Brna. Jančura stát zažaloval, vysoudil 270 Kč a vytvořil precedens. Za služby se platí!

 

image

22. 4. 1945: Rudá armáda osvobodila Opavu

Pro Opavany druhá světová válka skončila, zahynulo v ní zhruba 7 000 Opavanů. Z přibližně tisícovky před-válečných Židů se jich ale do osvobozené Opavy vrátilo sotva padesát. 

 

image

23. 4. 1955: Wichterle vynalezl kontaktní čočky

Vynález je jedním z největších úspěchů české vědy. V praktickém životě pomohl mnoha lidem, které osvobodil od nutnosti nosit brýle. Wichterle přežil nacistické vězení a dočkal se i pádu komunismu u nás.

 

image

24. 4. 1918: Svobodné kysané zelí

Američtí dodavatelé zeleniny žádali v petici změnit název pro kysané zelí. Název „Sauerkraut“ této potravině v protiněmecké atmosféře ubližoval. Navrhli název „Liberty Cabbage“. Bohužel se neujal. I řádně zkvašené zelí mohlo denně připomínat svobodu.

 

image

25. 4. 2017: Za svobodné Brno

Premiéra filmu na základě skutečných událostí s libozvučným názvem „Za svobodné Brno“ o životě brněnských občanů v ob­dobí konce 2. světové války.   

 

 

 

 

image

 


 
 „Naposledy jsem k tolika lidem mluvil živě na fyzikální konferenci v USA v 80. letech, pokud nepočítám svobodnou hospodu. Na studiovém rozhovoru jsem ve svých skoro 75 letech poprvé!“

 

 „Byl jsem první komu dovolili vzít rodinu na urychlovač ve Švýcarsku, na urychlovač do Sovětského svazu jsme tehdy s ženou jeli, protože jsme vlastně ani neměli kde společně bydlet.“

 

🐏 Na to všechno odpovídá ve svátečnám rozhovoru Jiří Strachota, fyzik, podnikatel a kandidát do Senátu v obvodu Kutná Hora, v nejnovějším díle Svobodného Berana.

 

image

 

 

Debata o příčinách a predikcích vývoje české ekonomiky. Beseda se uskuteční s ekonomickými experty Lukášem Kovandou a Vladimírem Pikorou. Přijďte debatovat o budoucnosti české ekonomiky do vinotéky 2 deci v pražských Vinohradech. 

 

Bližší info k besedě naleznete na tomto odkaze, případně kliknutím na níže uvedený obrázek. Kapacita k sezení je 50 lidí, přijďte včas, ať najdete místo. rezervaci můžete provést na čísle: 602 664 302.

 

Obsah obrázku text, podepsat, oblek  Popis byl vytvořen automaticky

 

 

Beseda s bývalým pražským primátorem Janem Koukalem o praktických zkušenostech z pražské komunální politiky.  

 

Bližší info k besedě naleznete na tomto odkaze, případně kliknutím na níže uvedený obrázek. Kapacita k sezení je 50 lidí, přijďte včas, ať najdete místo. rezervaci můžete provést na čísle: 602 664 302.

 

image

 

image

image

 

 

Opět po roce se v den výročí upálení mistra Jana Husa sejdeme poblíž jeho rodiště a společně vyrazíme na Svobodnou horu!

 

image

 

image

image

 

 

Žádná akce už Vám neunikne, pokud si propojíte svůj kalendář s kalendářem Svobodných na Google. ↓↓↓

 

image

 

 

Sledovat můžete také nový web: naskalendar.cz.

 

 

image

Odebírejte tento
týdeník ZDARMA!

 

Dostal se k vám tento mail od přátel? Chcete, aby vám už žádné novinky neunikly?
Stačí udělat jedinou věc.
Vyplnit ↓tento↓ dotazník.

 

image

Pošlete to dál!

 

Budeme rádi, když nás budete číst i nadále a budete tento Týdeník přeposílat svým přátelům, aby měli také informace z více zdrojů a mohli si udělat ucelenější názor.

 

Můžete nás také dát do kopie,
ať víme, že má smysl noviny po večerech připravovat.

 

Nezobrazil se Vám email správně? Otevřít v prohlížeči 

{{ gf_todaysdate }} Svobodní

 

image

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Týdeník Svobody

Týdeník Svobody

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31