Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Svobodní: Premiére Fialo, zapomeňte na půjčku z EU!

Svobodní: Premiére Fialo, zapomeňte na půjčku z EU!

Jasné odmítnutí „ideologických peněz“ v rámci plánované půjčky z Evropské unie požadují Svobodní pro premiéru Petru Fialovi a jeho kabinetu. Půjčka ve výši 137 miliard Kč navíc nemá ani žádné obvyklé ekonomické parametry.

„„Neznáme úrok, za který si půjčíme, ani kurzový rozdíl, který bude mít vliv na výhodnost půjčky. Peníze navíc budou muset být využity jenom na projekty určené EU, schválené EU, a mají dokonce i termín, do kdy je nutné peníze proinvestovat. Ekonomický smysl takto nastavené půjčky uniká nejen mně, ale i celé řadě renomovaných ekonomů včetně předsedy Národní rozpočtové rady Mojmíra Hampla,“ říká předseda Svobodných Libor Vondráček, který za snahou získat tuto půjčku vidí především další vstřícné politické gesto této vlády vůči EU.

„V době, kdy se po občanech žádá pověstné utahování opasků a kdy vláda dokonce v rozporu se svými předvolebními sliby přistoupila ke zvyšování daní, je prohlubování deficitu tímto způsobem v rámci EU-ideologie nelogický a nezodpovědný krok,“ dodává Vondráček.

Tisková mluvčí
Veronika Blažková
E-mail: veronika.blazkova@svobodni.cz
Telefon: +420 773 097 992

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31