Policie skutečně pomáhá a chrání? Nikoli, provádí zátahy a vymáhá nesmyslná opatření.

Policie skutečně pomáhá a chrání? Nikoli, provádí zátahy a vymáhá nesmyslná opatření.

Tisková zpráva, Praha, 30. 11. 2020

V poslední dnech se například Týdeník Policie doslova chlubil zátahy v provozovnách v Praze. Co má takový zásah společného s heslem „POMÁHAT a CHRÁNIT“?! Nic. Koho tím policie chrání a komu pomáhá?! Nikoho a nikomu!!!
 
Plně ovšem podepisujeme slova našeho člena Felixe Hanka: „Na Policii ČR bych nenadával. Zároveň bych se tím ale nechlubil. K pláči je aktuální nouzový stav a opatření, které toto dovolují – udělat z někoho, kdo je možná na pokraji krachu, zločince.“
 
Policie je pouze vykonavatelem současných pravidel a má zajistit výběr drakonických trestů.
 
Skutečná chyba se stala už ve volbách. Z nich vznikla současná vláda. Vytvořila aktuální zákazy, ale nevytvořila podmínky k tomu, aby lidé donucení zavřít, mohli také otevřít. Bez dluhů. Bez rozprodávání majetku. Bez psychických problémů pramenících z nejistoty, zda ekonomicky vydrží další měsíc. Tento přístup naprosto odpovídá dlouhodobému chování vlády k lidem, kteří se o sebe starají sami a zajišťují práci sobě i ostatním.
 
Právě proto se někteří podnikatelé dnes chovají tak, jak se chovají. Místo velkých pokut si zaslouží daleko více pozornosti vlády. Jen hlupák nemohl očekávat, že zoufalí lidé budou dělat zoufalé kroky. Proto by každý, kdo je do zoufalé situace vystavil, měl být rád, že největším projevem nespokojenosti je stále jen „otevření hospody“.
 
 

 

PhDr. Marek Hejduk, LL. M. MBA
tiskový mluvčí Svobodných

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Tiskový mluvčí

Tiskový mluvčí

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31