Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Konala se v rámci Prague Pride aspoň jedna demonstrace …

Konala se v rámci Prague Pride aspoň jedna demonstrace …

Konala se v rámci Prague Pride aspoň jedna demonstrace před některou z muslimských ambasád proti vraždění homosexuálů v muslimských zemích? Ne? Ale to se divím!

Přitom to by skutečně dávalo aspoň nějaký smysl!

A byla by to demonstrace, na kterou by mělo smysl přijít i s vlajkou strany Svobodných a podpořit právo homosexuálů na život a svobodu, stejně jako má toto právo každý jednotlivec.

Jenomže, jak se zhusta ukazuje, progresivistické levičáctví je pestrý konglomerát různých dílčích, menších ideologií, které se dohromady doplňují a dohromady vytvářejí odpudivý obraz rachitického aktivisty, s fyziognomií poznamenanou nadměrnou konzumací sóji, s nenávistným a povýšeným pohledem v očích, ochotného kdykoliv, pod ochranou davu, fyzicky napadnout ty, kterým jde o svobodu projevu nebo o nějaké objektivní hodnoty.

LGBT aktivista tedy musí být zároveň feminista, marxista, antikapitalista, bojovník za tzv. práva zvířat, multikulturalista, záškolák za záchranu klimatu, promigrantský vítač, i proislámský omlouvač. A to i při vědomí toho, že být LGBT aktivista a zároveň omlouvat islám, jaksi nejde dohromady. A že je to vlastně sebevražedné.

Protože v ideovém a následně politickém střetu nevyhnutelně zvítězí ta strana, která je ideologicky pevnější a konzistentnější. Kdo to bude, až i v rámci západního světa (resp. co z něj zbyde) dojde ke sporu LGBT vs. islám, to je asi jasné.

POSTOJ SVOBODNÝCH TAK, JAK PLYNE Z NAŠICH PROGRAMOVÝCH DOKUMENTŮ, je naprosto konzistentní: jsme pro svobodu jednotlivce, resp. uznáváme fakt přirozených práv, tedy práva na život, svobodu, majetek a vlastní štěstí. Tato práva jsou vlastní každé lidské bytosti, a neexistují žádná další práva, která by snad vyplývala z nějaké vrozené dispozice nebo z příslušnosti „ke kmeni“. Jsme tedy proti ideologiím, které svobodu jednotlivce neuznávají. Mezi tyto ideologie patří jak homosexualismus (chceme-li to tak nazvat; tuším že první tento termín použil prezident Klaus), který odvozuje pozitivní práva a nároky z příslušnosti ke kmeni, nikoliv z toho, že jsme lidské bytosti, a nadto požadují aktivní zásahy státu, tak islám, nebo chcete-li politický islám, který popírá svobodu už na bázi metafyziky a epistemologie. Zároveň však jsme připraveni hájit právo homosexuálů na život, svobodu i majetek. Koneckonců, děláme to vlastně celou dobu.

Luboš Zálom
předseda středočeského krajského sdružení
Link: https://www.facebook.com/SvobodniStredniCechy/photos/a.509453559139534/2385363224881882/?type=3

Mgr. Luboš Zálom

Mgr. Luboš Zálom

Novinky

Nejnovější video

MUDr. Miroslav Havrda na Prima CNN o nedostatku léků pro pacienty: „Jako lékař a specialista, to vidím jako problémový faktor.
Vakcinační socialistické vládnutí funguje v rámci EU výborně, vakcín máme dostatek, jen se likvidují. Proč nemáme dostatek léčiv? Proč, nakupujeme stále vakcíny, co nikdo v dnešní době nechce? Co tyto finance za vakcíny využít k nákupu léčiv, které potřebujeme? Dvojí metr socialismu či neschopnost našeho ministra Válka konat a jednat za naše občany?
Za socialismu byla cena banánů stanovena na 10 korun, ale banány nebyly. Dnes stát centrálně stanovuje ceny léků, a proto tu nejsou.“

Za nedostatek léků mohou i nízké ceny, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS lékař Miroslav Havrda. Firmy podle něj upřednostňují okolní státy, kde za léky dostanou více peněz. Za viníka Havrda označil ministerstvo zdravotnictví. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v neděli na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Ta by podle něj mohla začít během roku a půl.
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) na začátku září sliboval, že léků bude na podzim dostatek. Podle lékárníků ale například penicilin stále chybí. Potvrzuje to i Státní úřad pro kontrolu léčiv.

Lékař Miroslav Havrda ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že nedostatek léků může s blížící se vlnou respiračních chorob způsobit vážné problémy v populaci. „Když budete mít dražší benzin nebo chleba, tak na to neumřete. Ale tady se to může stát. Jsou známy případy, že když nedáte správný lék, můžete skončit na transplantaci srdce,“ popsal Havrda. Zároveň podotkl, že obchod s vakcínami funguje báječně. „Nechápu, proč nefunguje obchod s normálními léky,“ podotkl.

Hlavní problém podle něj spočívá v tom, že máme socialisticky nastavené ceny. „Pamatujete si, jak za komunismu stály banány 10 korun, akorát že tu nebyly? To je dnešní situace. Jestliže je cena nastavena příliš nízko, tak farmaceutické firmy své levnější léky odhlašují,“ řekl Havrda s tím, že hlavním viníkem je ministerstvo zdravotnictví.

V okolních státech už podle Havrdy pochopili, že léky musí stát více. „Jestliže tady stojí lék 100 korun a v Německu 500 korun, tak bych se vůbec nedivil, kdyby léky utíkaly do těchto zemí, kde za ně firmy dostanou více peněz,“ podotkl Havrda.

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Mohla by prý začít během roku a půl. „Pevně věřím, že v průběhu příštího roku budu moci informovat (…), že během roku, roku a půl se tady spustí výroba těchto léků,“ řekl Válek.

Nová ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Kateřina Podrazilová má podle ministra zdravotnictví půl roku na to, aby se situace s dostupností léků zlepšila. Do čela SÚKL nastoupila ve čtvrtek. Vystřídala Irenu Storovou, která byla v čele úřadu pět let. Podle Válka má půlroční zkušební lhůtu na to, aby nastartovala potřebné změny. „Pokud se to nepodaří, bude vypsáno nové výběrové řízení,“ řekl Válek.

Oblíbené štítky

Svobodni-31