AKTUÁLNÍ ZPRÁVA OD SVOBODNÝCH: elektronické hlasování R…

AKTUÁLNÍ ZPRÁVA OD SVOBODNÝCH: elektronické hlasování R…

AKTUÁLNÍ ZPRÁVA OD SVOBODNÝCH: elektronické hlasování Republikového sněmu právě ZRUŠILO PRÁVO REGISTROVANÝCH PŘÍZNIVCŮ hlasovat v primárkách.

Považuji za nutné o této novince touto cestou informovat naše členy a samozřejmě zejména naše příznivce.

Status registrovaného příznivce byl určen pro naše voliče, aktivní voliče, kteří chtějí mít vliv na to, koho budou následně ve volbách (parlamentních, krajských, evropských, či komunálních) volit. Jednoduše: pokud naši voliči chtějí v eurovolbách volit Petra Macha, mohou se stát příznivcem strany a v primárkách rozhodnout, kdo nás do eurovoleb povede. Jak asi víte, nedávno se právě takové jedny primárky konaly, a naši voliči, kteří se stali registrovanými příznivci strany, rozhodli, že v eurovolbách chtějí jako lídra Svobodných volit Petra Macha.

Jak je zvykem u progresivistických levičáků, jakmile něco nevyjde, je třeba změnit pravidla. Členové, jejichž koněm byl místopředseda Radim Smetka, nedokázali svůj neúspěch přenést přes srdce, a tak právě úspěšně prosadili (mají co do počtu členů nyní ve straně převahu – viz můj pár dní starý článek), aby příznivci strany již více neměli právo volit v primárkách.

Ve své pravé podstatě to zatím tak moc nevadí – příští rok totiž žádné primárky nebudou, a na příštím Republikovém sněmu to zase budeme moci vrátit zpět. Snad se nám do podaří.

Luboš Zálom
předseda středočeského krajského sdružení
člen pravicově-konzervativního názorového křídla Svobodní Plus

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Mgr. Luboš Zálom

Mgr. Luboš Zálom

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31