Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Šebek: Bude hlas lidu vyslyšen?

Šebek: Bude hlas lidu vyslyšen?

Dne 25. května 2017 se v Brně Medlánkách uskutečnilo setkání Kanceláře Architekta Města (KAM) s širokou veřejností. Během úvodní části setkání byly představeny vize prostorového města v roce 2050. Tyto Vize může ovlivnit i veřejnost hlasováním na stránkách kanceláře.

Krom samotného projektu Vize se diskutovalo o problému územního plánu města Brna, neboť město stále pracuje se starým z roku 1994 a nový je plánován na rok 2020. Je však více než pravděpodobné, že tento termín je nerealizovatelný a tak se samotný plán odloží. Co se stane, pokud plán nebude? Nebude se moci stavět a jediné povolené budou přestavby.

Druhá polovina setkání se nesla v duchu diskuse, kdy lidé z městských částí mohli klást dotazy na KAM. Hlavními tématy byly podpora růstu populace Brna, rezidentní parkování a uzavírání centra nebo také systém Park and Ride. Pro některé byla novinkou i informace, že město Brno zakoupilo zpět Brněnské Veletrhy.

A co nás tedy čeká a pálí v Králově Poli? Vzhledem k růstu dopravy na Ponavě se přidá další jízdní pruh na ulici Sportovní a v budoucnosti by měla vzniknout tramvajová smyčka na ulici Dělostřelecká. Lidé však přišli i s vlastními problémy. Nejpalčivější a nejvíce opakovaným byl problém s bouráním rodinných domků a následnou výstavbou bytových domů na původním místě. Tyto domy narušují kulturní a architektonický ráz míst, zároveň i znepříjemňují život místním občanům. Dalším diskutovaným problémem byl i nedostatek parkovacích míst na mnoha místech v Králově Poli. Společnostem se nabízí prostor pro firemní kanceláře nebo obchodní účely a na samotné občany se zapomíná.

Přišli jsme, pečlivě vyslechli přednášku a snažili se společně najít řešení svých problémů. Otázkou však zůstává, jestli i nám bylo nasloucháno a zda i náš hlas bude vyslyšen.

Možná by se současné vedení města mohlo zamyslet a vzít si příklad od starořeckého autora Hesióda: „Vox populi, vox Dei“ … neboli „Hlas lidu, hlas Boží“

Jiří Šebek

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31