Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Šebek: Bude hlas lidu vyslyšen?

Šebek: Bude hlas lidu vyslyšen?

Dne 25. května 2017 se v Brně Medlánkách uskutečnilo setkání Kanceláře Architekta Města (KAM) s širokou veřejností. Během úvodní části setkání byly představeny vize prostorového města v roce 2050. Tyto Vize může ovlivnit i veřejnost hlasováním na stránkách kanceláře.

Krom samotného projektu Vize se diskutovalo o problému územního plánu města Brna, neboť město stále pracuje se starým z roku 1994 a nový je plánován na rok 2020. Je však více než pravděpodobné, že tento termín je nerealizovatelný a tak se samotný plán odloží. Co se stane, pokud plán nebude? Nebude se moci stavět a jediné povolené budou přestavby.

Druhá polovina setkání se nesla v duchu diskuse, kdy lidé z městských částí mohli klást dotazy na KAM. Hlavními tématy byly podpora růstu populace Brna, rezidentní parkování a uzavírání centra nebo také systém Park and Ride. Pro některé byla novinkou i informace, že město Brno zakoupilo zpět Brněnské Veletrhy.

A co nás tedy čeká a pálí v Králově Poli? Vzhledem k růstu dopravy na Ponavě se přidá další jízdní pruh na ulici Sportovní a v budoucnosti by měla vzniknout tramvajová smyčka na ulici Dělostřelecká. Lidé však přišli i s vlastními problémy. Nejpalčivější a nejvíce opakovaným byl problém s bouráním rodinných domků a následnou výstavbou bytových domů na původním místě. Tyto domy narušují kulturní a architektonický ráz míst, zároveň i znepříjemňují život místním občanům. Dalším diskutovaným problémem byl i nedostatek parkovacích míst na mnoha místech v Králově Poli. Společnostem se nabízí prostor pro firemní kanceláře nebo obchodní účely a na samotné občany se zapomíná.

Přišli jsme, pečlivě vyslechli přednášku a snažili se společně najít řešení svých problémů. Otázkou však zůstává, jestli i nám bylo nasloucháno a zda i náš hlas bude vyslyšen.

Možná by se současné vedení města mohlo zamyslet a vzít si příklad od starořeckého autora Hesióda: „Vox populi, vox Dei“ … neboli „Hlas lidu, hlas Boží“

Jiří Šebek

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Nejnovější video

Zelená dohoda pro Evropu je eutanazie našeho průmyslu, pronesl ve vysílání CNN Prima NEWS předseda Svobodných Libor Vondráček s tím, že by opatření zrušil. Europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) oponoval, že žádné tlačítko k takovému kroku neexistuje. Zdůraznil, že je to prakticky nemožné. Vondráček poté Green Deal ideově připodobnil k čínské kulturní revoluci. „Nechutné přirovnání,“ ohradil se pirátský zákonodárce.

Vondráček by si přál kompletní odstoupení od Zeleného údělu. „Ideální by bylo, kdyby v dalším období Evropské komise nezasedli lidé jako Ursula von der Leyenová nebo Věra Jourová a kdyby budoucí předseda orgánu chtěl celý koncept zrušit. Green Deal je totiž eutanazie našeho průmyslu,“ pronesl šéf Svobodných.

Peksa avšak připomněl, že pod tímto názvem se skrývá zhruba 11 hlavních zákonů a desítky dalších novel. „Jsem pro diskuzi ohledně toho, jak hodláme případně upravit konkrétní jednotlivá opatření. Žádné velké tlačítko ke zrušení Zelené dohody ale neexistuje. Tak to nefunguje,“ zdůraznil europoslanec v pořadu Co na to vaše peněženka.

„Pokud takové tlačítko není, pak zrušme volby, protože takovým tvrzením říkáme lidem, že nemá cenu chodit k volebním urnám,“ namítl Vondráček. „Jde o nejdůležitější předpis za posledních 50 let. Má podobné ambice jako čínská kulturní revoluce, tedy zcela transformovat naše chování,“ dodal.

Proti těmto slovům se však pirátský europoslanec ostře ohradil. „Kulturní revoluce vedla v Číně k desítkám milionům mrtvých v důsledku hladomoru. Takové věci s Green Dealem nesrovnávejte, je to nechutné a neuctivé vůči všem obětem,“ opřel se do Vondráčka.

Peksa a Vondráček dále hovořili o přijetí eura. Více se dozvíte ve videu výše.

Oblíbené štítky

Svobodni-31