Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

ZAVADIL: Kdo a proč volí Svobodné?

ZAVADIL: Kdo a proč volí Svobodné?

Každý, kdo si váží svobody nejen své, ale i svých spoluobčanů.

Každý, kdo platí daně a má už dost jejich drahého a nesmyslného přerozdělování na pochybné projekty a k pochybným lidem.

Každý, kdo si uvědomuje nebezpečí ohromného státní dluhu a stále pokračujícího zadlužování občanů České republiky neschopnými a zkorumpovanými politiky.

Každý, komu vadí přebujelá vláda nikým nevolených úředníků na všech úrovních státu a obrovské množství všemožných regulací života občanů.

Každý, koho děsí neuvěřitelně vysoká míra korupce všude kam se podívá.

Každý zaměstnavatel a zaměstnanec, kterému nevyhovuje zákoník práce a potřebuje se svobodně dohodnout na pracovní smlouvě.

Každý, kdo myslí na budoucnost svou a svých dětí.Kdo nevěří slibům nezodpovědných politiků a je si vědom, že okamžitá, ale citlivádůchodová reforma je nutností.

Každý, kdo se odpovědně stará o své zdraví, požaduje skutečné zdravotní pojištění bez poplatků a odmítá doplácet na ty kteří si své zdraví sami záměrně poškozují.

Každý, kdo má už dost nesmyslných dotací slunečních a větrných elektráren které zdražují elektřinu nám všem a jen tahají peníze z našich kapes na snadné miliardové zisky jejich provozovatelům.

Každý, kdo nechce zbytečné a drahé přimíchávání rostlinných složek do benzínu a nafty které způsobují jejich zdražování a nijak neprospívají zlepšení životního prostředí.

Každý, kdo není spokojen se současným stavem Evropské unie a jejím směřováním.

Každý, kdo nejen po zkušenostech s Řeckem a dalšími předluženými zeměmi eurozóny nechce, aby v České republice korunu nahradilo euro.

Svobodní půjdou do všech voleb.Víme, že naše směřování je správné, neuhneme z něj za žádnou cenu a vytrváme.

Volbou Strany svobodných občanů volíte lepší, svobodnou a nezadluženou budoucnost pro sebe i své blízké.

Petr Zavadil, lídr kandidátky Svobodných do PS PČR ve Středočeském kraji.

Článek byl otištěn 27.5. v novinách Náš region č.11/2010

http://pdf.nasregion.cz/sever/10_11_Nas_Region_S.pdf

Svobodní

Svobodní

Novinky

Nejnovější video

MUDr. Miroslav Havrda na Prima CNN o nedostatku léků pro pacienty: „Jako lékař a specialista, to vidím jako problémový faktor.
Vakcinační socialistické vládnutí funguje v rámci EU výborně, vakcín máme dostatek, jen se likvidují. Proč nemáme dostatek léčiv? Proč, nakupujeme stále vakcíny, co nikdo v dnešní době nechce? Co tyto finance za vakcíny využít k nákupu léčiv, které potřebujeme? Dvojí metr socialismu či neschopnost našeho ministra Válka konat a jednat za naše občany?
Za socialismu byla cena banánů stanovena na 10 korun, ale banány nebyly. Dnes stát centrálně stanovuje ceny léků, a proto tu nejsou.“

Za nedostatek léků mohou i nízké ceny, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS lékař Miroslav Havrda. Firmy podle něj upřednostňují okolní státy, kde za léky dostanou více peněz. Za viníka Havrda označil ministerstvo zdravotnictví. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v neděli na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Ta by podle něj mohla začít během roku a půl.
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) na začátku září sliboval, že léků bude na podzim dostatek. Podle lékárníků ale například penicilin stále chybí. Potvrzuje to i Státní úřad pro kontrolu léčiv.

Lékař Miroslav Havrda ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že nedostatek léků může s blížící se vlnou respiračních chorob způsobit vážné problémy v populaci. „Když budete mít dražší benzin nebo chleba, tak na to neumřete. Ale tady se to může stát. Jsou známy případy, že když nedáte správný lék, můžete skončit na transplantaci srdce,“ popsal Havrda. Zároveň podotkl, že obchod s vakcínami funguje báječně. „Nechápu, proč nefunguje obchod s normálními léky,“ podotkl.

Hlavní problém podle něj spočívá v tom, že máme socialisticky nastavené ceny. „Pamatujete si, jak za komunismu stály banány 10 korun, akorát že tu nebyly? To je dnešní situace. Jestliže je cena nastavena příliš nízko, tak farmaceutické firmy své levnější léky odhlašují,“ řekl Havrda s tím, že hlavním viníkem je ministerstvo zdravotnictví.

V okolních státech už podle Havrdy pochopili, že léky musí stát více. „Jestliže tady stojí lék 100 korun a v Německu 500 korun, tak bych se vůbec nedivil, kdyby léky utíkaly do těchto zemí, kde za ně firmy dostanou více peněz,“ podotkl Havrda.

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Mohla by prý začít během roku a půl. „Pevně věřím, že v průběhu příštího roku budu moci informovat (…), že během roku, roku a půl se tady spustí výroba těchto léků,“ řekl Válek.

Nová ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Kateřina Podrazilová má podle ministra zdravotnictví půl roku na to, aby se situace s dostupností léků zlepšila. Do čela SÚKL nastoupila ve čtvrtek. Vystřídala Irenu Storovou, která byla v čele úřadu pět let. Podle Válka má půlroční zkušební lhůtu na to, aby nastartovala potřebné změny. „Pokud se to nepodaří, bude vypsáno nové výběrové řízení,“ řekl Válek.

Oblíbené štítky

Svobodni-31