Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Volební program do EP

Volební program do EP

EU MÁ ALTERNATIVU
VOLEBNÍ PROGRAM SVOBODNÝCH DO EVROPSKÉHO PARLAMENTU

Předsednictvo Svobodných schválilo Volební program Strany svobodných občanů pro volby do Evropského parlamentu, které se konají letos 5. – 6. června. Program nese název „EU má ALTERNATIVU“ a skládá se ze 7 kapitol.

Jsme pro Evropu rovnoprávných států bez ohledu na jejich velikost, o kterou usilovaly generace našich předků. Jsme pro zachování politické a kulturní rozmanitosti, která v žádném případě není překážkou pro hospodářskou spolupráci. Jsme pro ochranu individuálních svobod a občanských i politických práv obyvatel všech evropských států. Jsme proti přebujelé byrokracii a proti tlaku velkých států na přisvojení si stále většího množství moci na úkor občanů v jednotlivých členských zemích. Jsme pro svobodu, která v sobě zahrnuje i cestování a volný pohyb zboží přes hranice evropských států, a víme, že toho lze dosáhnout bez bruselských institucí (viz Švýcarsko a Norsko) ,“ praví se mj. v preambuli volebního programu Svobodných.

Obsah 7 kapitol stručně:

1) EU potřebuje opozici
Svobodní chtějí působit v EP v opozici proti bloku evropských socialistů a lidovců.

2) Chceme se pokusit EU změnit k lepšímu
Po odmítnutí Lisabonské smlouvy chtějí Svobodní přispět k hledání nového smluvního základu EU založeného na rovnoprávnosti členských států bez ohledu na jejich velikost.

3) Rozumné hospodaření v EU
Svobodní požadují omezení evropského přerozdělování. Navrhují zrušit platby ze státního rozpočtu do pokladny EU a regionální dotace, místo toho chtějí zvýšit podíl obcí a krajů na daňových výnosech.

4) Chceme mít právo snížit si daně
Veškeré daňové pravomoci chtějí Svobodní převést zpět na úroveň členských států.

5) Liberalizace obchodu
Svobodní požadují omezení evropských dovozních cel a kvót a zrušit systém zemědělských dotací.,

6) Referendum o zavedení eura
Svobodní chtějí referendum o zavedení eura v České republice.

7) EU má alternativu
Svobodní budou vždy hájit zájmy občanů ČR. Namísto rezignace ostatních politických stran, která se smiřuje se současnými trendy v EU, budou Svobodní aktivně hájit to dobré, co evropská integrace přináší, a odstraňovat její vady. Evropská unie se musí přeměnit ve společenství suverénních demokratických států, které dobrovolně spolupracují na základě principu rovnoprávnosti.

Svobodní chtějí úspěšnou budoucnost Evropy, což vyžaduje zásadní změnu současného trendu evropské politiky a zásadní změnu složení Evropského parlamentu.

Kateřina Bouda Kašparová
mediální zástupce Strany svobodných občanů

Svobodní

Svobodní

Novinky

Nejnovější video

MUDr. Miroslav Havrda na Prima CNN o nedostatku léků pro pacienty: „Jako lékař a specialista, to vidím jako problémový faktor.
Vakcinační socialistické vládnutí funguje v rámci EU výborně, vakcín máme dostatek, jen se likvidují. Proč nemáme dostatek léčiv? Proč, nakupujeme stále vakcíny, co nikdo v dnešní době nechce? Co tyto finance za vakcíny využít k nákupu léčiv, které potřebujeme? Dvojí metr socialismu či neschopnost našeho ministra Válka konat a jednat za naše občany?
Za socialismu byla cena banánů stanovena na 10 korun, ale banány nebyly. Dnes stát centrálně stanovuje ceny léků, a proto tu nejsou.“

Za nedostatek léků mohou i nízké ceny, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS lékař Miroslav Havrda. Firmy podle něj upřednostňují okolní státy, kde za léky dostanou více peněz. Za viníka Havrda označil ministerstvo zdravotnictví. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v neděli na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Ta by podle něj mohla začít během roku a půl.
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) na začátku září sliboval, že léků bude na podzim dostatek. Podle lékárníků ale například penicilin stále chybí. Potvrzuje to i Státní úřad pro kontrolu léčiv.

Lékař Miroslav Havrda ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že nedostatek léků může s blížící se vlnou respiračních chorob způsobit vážné problémy v populaci. „Když budete mít dražší benzin nebo chleba, tak na to neumřete. Ale tady se to může stát. Jsou známy případy, že když nedáte správný lék, můžete skončit na transplantaci srdce,“ popsal Havrda. Zároveň podotkl, že obchod s vakcínami funguje báječně. „Nechápu, proč nefunguje obchod s normálními léky,“ podotkl.

Hlavní problém podle něj spočívá v tom, že máme socialisticky nastavené ceny. „Pamatujete si, jak za komunismu stály banány 10 korun, akorát že tu nebyly? To je dnešní situace. Jestliže je cena nastavena příliš nízko, tak farmaceutické firmy své levnější léky odhlašují,“ řekl Havrda s tím, že hlavním viníkem je ministerstvo zdravotnictví.

V okolních státech už podle Havrdy pochopili, že léky musí stát více. „Jestliže tady stojí lék 100 korun a v Německu 500 korun, tak bych se vůbec nedivil, kdyby léky utíkaly do těchto zemí, kde za ně firmy dostanou více peněz,“ podotkl Havrda.

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Mohla by prý začít během roku a půl. „Pevně věřím, že v průběhu příštího roku budu moci informovat (…), že během roku, roku a půl se tady spustí výroba těchto léků,“ řekl Válek.

Nová ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Kateřina Podrazilová má podle ministra zdravotnictví půl roku na to, aby se situace s dostupností léků zlepšila. Do čela SÚKL nastoupila ve čtvrtek. Vystřídala Irenu Storovou, která byla v čele úřadu pět let. Podle Válka má půlroční zkušební lhůtu na to, aby nastartovala potřebné změny. „Pokud se to nepodaří, bude vypsáno nové výběrové řízení,“ řekl Válek.

Oblíbené štítky

Svobodni-31