Vodička: Budou příští rok předčasné volby? Není to jisté

Vodička: Budou příští rok předčasné volby? Není to jisté

TOP 09, STAN, Lidovci, ODS a Piráti rozhodně Babišovu první vládu nepodpoří. KSČM vládu toleruje a možná po sjezdu se přidá (pochopitelně za úlitbu několika ministerských křesel) i ČSSD.

Okamurova SPD chce vládnout, ale i Babiš se této strany obává a odmítá přistoupit na její požadavek referenda o vystoupení z EU. Tak se hraje o 8 až deset poslaneckých mandátů, aby to nějak vyšlo už v první žádosti o důvěru. A nejde jen o „koupení“ nováčků od Pirátů, nebo z SPD.

Česká televize směšně skoro každý den vyzvídá, jaké bude stanovisko jednotlivých stran k vyslovení důvěry. A nejraději má ve studiu poslance z TOP 09, kteří jsou směšní stejně jako moderátoři ČT. Inu, zvolí-li si topkaři do čela člověka, který byl ještě před pár lety místopředsedou úplně jiné strany, pak je vidět, že se tato strana naprosto vyprázdnila a pomalu se vytrácí (podobně jako Unie svobody) ze scény. Až to pochopí moderátoři České televize, tak už asi nebudou jejími zaměstnanci. Vliv TOP 09 na Českou televizi prokázala dokonce i analýza, kterou si Rada ČT objednala a nyní ji raději utajuje.

Svobodní se nechtějí vytratit z politické scény a pokusí se v příštích volbách (ať již budou v roce 2018 předčasné nebo řádné senátní a komunální) vrátit na své obvyklé politické pozice: výraznější odpor proti federalizaci EU a přípravou na obnovení suverenity České republiky bez vlivu unijních regulací a kvót.

Přejme si proto šťastné a veselé Vánoce a hodně svobody v novém roce.

Milan Vodička,
člen Republikového výboru Svobodných

Články vyjadřují osobní názor autorů a nejsou oficiálním stanoviskem strany, pokud není uvedeno jinak.

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31