Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

VÁŇA: Ústavní soud rozhodl: Dluhy se platit nemusí

VÁŇA: Ústavní soud rozhodl: Dluhy se platit nemusí

Jen několik dní poté, co Ústavní soud opět pozapomněl, že není třetí komorou parlamentu, vyprodukoval další právní perlu. Nejprve polobozi v talárech zrušili ustanovení zákona o výpočtu důchodů, čímž patnáctka nikým nevolených hlav zvrátila politické rozhodnutí našich legitimních zástupců a osvojila si právo rozhodnout, jaký důchodový systém je lepší a jaký horší. A dnes nám, snad aby si nás udobřili, přiřkli další právo. Vděčíme za něj jisté invalidní důchodkyni.

Paní Hana Rožková, která byla za podvody v hodnotě 10 milionů korun podmíněně odsouzena k tříletému trestu odnětí svobody, měla dle Vrchního soudu v Olomouci zaplatit svému advokátovi něco málo přes 420 tisíc korun. Madam nesplácela, tak se Vrchní soud odvážil jí poradit, aby místo utrácení za kabelovou televizi a internetové připojení začala uspokojovat pohledávku svého věřitele. Dotyčná madam si zřejmě pomyslela, že požadavek platit dluhy je nebetyčná drzost a obrátila se na Ústavní soud s námitkou, že kabelová televize a internet jsou přece nezbytnou součástí každodenního života a má na ně právo. Připadá vám to neuvěřitelné? Ústavnímu soudu nikoli. Uznal nárok žalující strany a vynesl rozsudek, že došlo k zásahu do osobnostní sféry této ženy a porušení práva na soukromý život.

Nu nevím, jestli je kabelová televize alfou a omegou přežití. Já ji nemám a žiji. Mí prarodiče ji nemají a žijí. Dokonce ani ten internet nemají a stále dýchají. A šťastně a spokojeně, troufám si říci. Ale budiž, někdo by snad bez facebooku a Dr. House skončil pod Nuselským mostem. Znamená to však, že na ně má právo? Pokud ano, proč tedy neexistuje právo na iphone? Všichni ho mají. Já ne. Chci ho. Asi podám žalobu. A všichni mají tamty cool tenisky. Jó, ty bych si také nechal líbit. Určitě na ně to tamto právo taky mám. Přece nebudu chodit bos. A ostatní se mi smějí, že nejsem in. Cítím se tím poškozen. Na svých osobnostních právech. Ne, moment. Poškozen ne. Bylo tady ještě jedno lepší slovíčko. D … dis … krimi … diskriminován! To je ono. Konečně. Toto slovíčko nahrazuje pohádkové „abrakadabra“. Stačí jej vylovit a všechny dveře se otvírají a všichni nepřátelé utíkají.

Ústavní soud nám všem poslal jasný vzkaz. Od dnešního dne je zbytečné platit dluhy. Protože existuje-li právo na kabelovou televizi, tak střechu nad hlavou mi také určitě vzít nemohou. A denní pokrm také ne. Auto také ne. Televizi také ne. Tak co mi mohou vzít? Vlastně nic. Dnešním dnem končí exekutoři. Už si neškrtnou. Všichni věřitelé si mohou odepsat své pohledávky. Jsou bezcenné.

Děkuji Ústavnímu soudu. A teď běžím do nejbližší banky. Musím si rychle půjčit pár milionů…

http://tomasvana.cz/
 

Tomáš Váňa je členem Strany svobodných občanů 

Svobodní

Svobodní

Novinky

Nejnovější video

MUDr. Miroslav Havrda na Prima CNN o nedostatku léků pro pacienty: „Jako lékař a specialista, to vidím jako problémový faktor.
Vakcinační socialistické vládnutí funguje v rámci EU výborně, vakcín máme dostatek, jen se likvidují. Proč nemáme dostatek léčiv? Proč, nakupujeme stále vakcíny, co nikdo v dnešní době nechce? Co tyto finance za vakcíny využít k nákupu léčiv, které potřebujeme? Dvojí metr socialismu či neschopnost našeho ministra Válka konat a jednat za naše občany?
Za socialismu byla cena banánů stanovena na 10 korun, ale banány nebyly. Dnes stát centrálně stanovuje ceny léků, a proto tu nejsou.“

Za nedostatek léků mohou i nízké ceny, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS lékař Miroslav Havrda. Firmy podle něj upřednostňují okolní státy, kde za léky dostanou více peněz. Za viníka Havrda označil ministerstvo zdravotnictví. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v neděli na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Ta by podle něj mohla začít během roku a půl.
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) na začátku září sliboval, že léků bude na podzim dostatek. Podle lékárníků ale například penicilin stále chybí. Potvrzuje to i Státní úřad pro kontrolu léčiv.

Lékař Miroslav Havrda ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že nedostatek léků může s blížící se vlnou respiračních chorob způsobit vážné problémy v populaci. „Když budete mít dražší benzin nebo chleba, tak na to neumřete. Ale tady se to může stát. Jsou známy případy, že když nedáte správný lék, můžete skončit na transplantaci srdce,“ popsal Havrda. Zároveň podotkl, že obchod s vakcínami funguje báječně. „Nechápu, proč nefunguje obchod s normálními léky,“ podotkl.

Hlavní problém podle něj spočívá v tom, že máme socialisticky nastavené ceny. „Pamatujete si, jak za komunismu stály banány 10 korun, akorát že tu nebyly? To je dnešní situace. Jestliže je cena nastavena příliš nízko, tak farmaceutické firmy své levnější léky odhlašují,“ řekl Havrda s tím, že hlavním viníkem je ministerstvo zdravotnictví.

V okolních státech už podle Havrdy pochopili, že léky musí stát více. „Jestliže tady stojí lék 100 korun a v Německu 500 korun, tak bych se vůbec nedivil, kdyby léky utíkaly do těchto zemí, kde za ně firmy dostanou více peněz,“ podotkl Havrda.

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Mohla by prý začít během roku a půl. „Pevně věřím, že v průběhu příštího roku budu moci informovat (…), že během roku, roku a půl se tady spustí výroba těchto léků,“ řekl Válek.

Nová ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Kateřina Podrazilová má podle ministra zdravotnictví půl roku na to, aby se situace s dostupností léků zlepšila. Do čela SÚKL nastoupila ve čtvrtek. Vystřídala Irenu Storovou, která byla v čele úřadu pět let. Podle Válka má půlroční zkušební lhůtu na to, aby nastartovala potřebné změny. „Pokud se to nepodaří, bude vypsáno nové výběrové řízení,“ řekl Válek.

Oblíbené štítky

Svobodni-31