Svobodní varují před stálým mechanismem rozdělování běženců

Svobodní varují před stálým mechanismem rozdělování běženců

Stálý mechanismus bude znamenat jen další přesun pravomocí na EU z naší demokratické moci. Proto ho Svobodní striktně odmítají.

Německá kancléřka Angela Merkelová dnes před odjezdem na summit Evropské unie řekla, že Německo bude prosazovat vytvoření stálého mechanismu rozdělování běženců mezi členské státy (viz např. článek zde).

Svobodní trvají na ponechání kompetencí ohledně uprchlíků na úrovni jednotlivých států a nepovažují za solidární, aby Němci takto „přerozdělili“ svůj problém na ostatní. Navíc, toto je teprve první krok, v tom dalším budou požadovat, aby všechny státy EU zavedly stejné sociální dávky, a na to už mít nebudou.

Před stálým mechanismem varovali Svobodní už před měsícem na demonstraci proti kvótám na uprchlíky (28. září na Jungmannově nám. v Praze). „Neobávám se těch kvót, které byly schváleny před týdnem na Radě ministrů. To se týká jen určitého počtu migrantů. Já se obávám toho, co přijde v nejbližší době – stabilní mechanismus přerozdělování imigrantů. To bude teprv průšvih!“ prohlásil tehdy např. místopředseda Svobodných Radim Smetka.

 

V Praze dne 15. října 2015

Kateřina Kašparová, tisková mluvčí Svobodných

e-mail: kasparova@svobodni.cz
telefon: 736 530 384
www.svobodni.cz

 

 

 

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31