Svobodní v médiích: A. Merkelová v Praze, aktuální dění a krajské a senátní volby

Svobodní v médiích: A. Merkelová v Praze, aktuální dění a krajské a senátní volby

Monitoring za období 24.–31. srpna 2016

Ve čtvrtek 25. srpna odvysílala TV Prima ve svých hlavních zprávách reportáž o našem mobilním billboardu se vzkazem pro Angelu Merkelovou.
redaktor: Jednou z protestní akcí proti návštěvě německé kancléřky Angely Merkelové v Česku jsou také tyto pojízdné billboardy Strany svobodných.
Petr Mach, europoslanec, předseda strany /Svobodní/: Tam je v podstatě napsáno. "Vážená paní Merkelová, žádný diktát, jinak bude czexit neboli odchod České republiky z Evropské unie.
Záznam reportáže si pusťte zde (od 6:00 do 6:20; celá reportáž začíná v čase 5:13).

Reportáž a rozhovor s Petrem Machem odvysílala internetová televize DVTV, kde mj. zmínil, že referendum o vystoupení ČR z EU by se mělo konat v každém případě.
Pusťte si zde (v čase od 1:41).

ČTK informovala hned v několika článcích. Články následně citovalo mnoho médií:
Místy, kde má kancléřka absolvovat jednotlivé části programu, mají také jezdit vozy Strany svobodných občanů s velkoplošnými panely s nápisy "Frau Merkel, kein Diktat sonst Czexit" (Paní Merkelová, žádný diktát, jinak czexit).

Rádia o návštěvě a našich billboardech

Na stanici ČRo Plus v pořadu Názory a argumenty (25. 8. v 18:10) k návštěvě zaznělo:
Redaktor: U Českého vysokého učení technické v Dejvicích zrovna když tam kolona s paní kancléřkou přijela, tam byla demonstrace těch odpůrců její politiky, to znamená ti "okamurovci" takzvaní a také Strana svobodných občanů, ta tam měla ten, vůz s billboardem, na němž je vyfotografován jediný politik Strany svobodných občanů Petr Mach, který je v europarlamentu a na tom, na tom billboardu je napsáno /německý text/ to znamená "Paní Merkelová, žádný diktát, jinak přijde odchod České republiky z Evropské unie", což zní tak víceméně výhrůžně a nevím právě, jestli strana, která zatím nemá zastoupení ve sněmovně, může hovořit o tom, že když něco nebude, co se jí líbí, takže kvůli tomu odejdeme z unie. To myslím, že zdaleka tak není a i když jsou nálady mezi obyvateli často velmi protievropské, tak nejsem si jist, jestli, kdyby skutečně bylo referendum na, na tohle to téma, jestli by si, si občané rozhodli, že chtějí odejít z Evropské unie. Myslím, že by se tak dokonce nestalo.

Petr Mach byl hostem diskusního pořadu na stanici Radiožurnál (25. 8. 2016 v 18 hod.), kde hodnotil návštěvu německé kancléřky A. Merkelové v Praze. Mj. řekl:
„Angela Merkelová je především odříznutá od mínění mnoha obyčejných lidí v Německu i v Evropě, stále je přesvědčená, že koná dobro tím, když otevřela náruč migrantům. Ale spousta lidí – a já k nim patřím – si myslí, že udělala fatální chybu, že to co dělá, je škodlivé. Měla by si uvědomit, že v České republice si to myslí nejen veřejnost, ale že i náš parlament hlasoval proti dalšímu rozdělování migrantů pomocí kvót, a pokud to EU na nás takhle uvaluje tím, že nás prostě přehlasuje, tak z našeho pohledu je to prostě diktát. A to je to, co jsme my Svobodní jí chtěli pomocí našich billboardů vzkázat – že pokud v tom bude pokračovat, tak většina naší veřejnosti bude pro vystoupení z EU.“
Záznam si pusťte tady.

Frekvence 1 a zprávy 25. 8. (např. ve 12 hodin):
Moderátorka: Na příjezd německé kancléřky se připravují jak její příznivci tak i odpůrci. Do pražských ulic například vyjely pojízdné billboardy Strany svobodných s německým nápisem v překladu "Paní Merkelová, žádný diktát, jinak czechzit". Jízdu doprovází z amplionů proslov europoslance a předsedy Svobodných Petra Macha.

Impuls a zprávy 25. 8. (např. v 8:00):
Moderátorka: Odpůrci a příznivci německé kancléřky trénují v Praze hlasivky. Angela Merkelová navštíví hlavní město právě dnes. S jejím příjezdem ale nesouhlasí některé politické strany, například Svobodní nebo SPD.
Redaktor: Protestuje třeba i strana s názvem Svobodní, která si pronajala pojízdný billboard a ten Merkelové nese vzkaz a má se pohybovat právě v místech, kudy bude německá kancléřka v Praze jezdit.

Tištěná média

Hospodářské noviny a článek Politický boj kvůli Merkelové (25. 8. na str. 1):
A nehraje roli fakt, že v Česku téměř žádní uprchlíci nejsou, neexistuje tu žádná radikální muslimská komunita ani se tady nestal žádný teroristický útok či pokus o něj. A tak třeba europoslanec Petr Mach se svou Stranou svobodných občanů přivítá kancléřku s billboardem vyzývajícím k odchodu Česka z EU kvůli německé politice.

Lidové noviny a článek Procházka na mostě letos odpadla (26. 8. na str. 2):
S pojízdným transparentem „Frau Merkel, kein Diktat sonst Czexit“ (Paní Merkelová, žádný diktát, jinak czexit) objížděl hlavní město předseda Strany svobodných občanů Petr Mach.

Blesk a článek Češi ji vítali i posílali do pekel (26. 8.)
Už od rána obsazovali strategická místa, kudy měla odpoledne kancléřka Angela Merkelová v Praze projet, příznivci i odpůrci její politiky. Těch druhých bylo znatelně víc. Tak poslanec Tomio Okamura třeba stavěl už ráno »němou« barikádu, s pojízdnými billboardy se vytasil europoslanec Petr Mach.

E15 napsal Jak německá kancléřka Merkelová proletěla Prahou (26. 8. na str. 4):
Místa, která měla kancléřka navštívit, objížděla auta Strany svobodných občanů s velkoplošnými panely a nápisy v němčině: „Paní Merkelová, žádný diktát, jinak czexit.“ Miroslav Kalousek (TOP 09) k tomu na Twitteru poznamenal: „Když stál Zeman na Rudém náměstí či adoroval čínský režim, o Straně svobodných občanů jsem neslyšel. Dnes je jich plná Praha. Svobodných.“

Články na internetu

ČT24 napsala tady:
Některé protestní akce zorganizovaly politické strany, pražskými ulicemi tak jezdily pojízdné billboardy strany Svobodných s nápisem: Frau Merkel, kein Diktat sonst *czexit. Tedy: Paní Merkelová, žádný diktát, jinak *czexit.Křik na ženy v hidžábech

Blesk.cz zveřejnil reportáž ONLINE: Angela Merkelová v Praze (25. 8.):
12:54 Protestuje i šéf Svobodných Petr Mach, který do ulic vysílá auto s výzvou "Frau Merkel, kein Diktat sonst Czexit", tedy Paní Merkelová, žádný diktát, jinak czexit.

A další 2 články, a to Několik desítek lidí demonstruje proti Merkelové u Úřadu vlády (25. 8.):
Místy, kde má kancléřka absolvovat jednotlivé části programu, mají také jezdit vozy Strany svobodných občanů s velkoplošnými panely s nápisy "Frau Merkel, kein Diktat sonst Czexit" (Paní Merkelová, žádný diktát, jinak czexit).

A tady Merkelová přiletěla do Prahy na jednání se Sobotkou a Zemanem (25. 8.):
Místy, kde má kancléřka absolvovat jednotlivé části programu, mají také jezdit vozy Strany svobodných občanů s velkoplošnými panely s nápisy "Frau Merkel, kein Diktat sonst Czexit" (Paní Merkelová, žádný diktát, jinak czexit).

Novinky zveřejnily Svobodní vyslali billboardy (25. 8.):
„Uvítat“ německou kancléřku Angelu Merkelovou vyrazila s pojízdnými billboardy také Strana svobodných občanů pod vedením europoslance Petra Macha. Billboardy budou kroužit v místech, kudy kancléřka pojede. Na nich je nápis v němčině „Paní Merkelová, žádný diktát, jinak czexit“. „Nechtěli jsme dělat žádné divadlo, a tím se odlišit od ostatních demonstrantů,“ řekl Právu Mach. Heslo na billboardu nazval „férovou nabídkou“ směrem k Merkelové. Svobodní vyslali proti kancléřce do ulic pojízdné billboardy. „Chceme tím říct, že když na nás bude Německo v Bruselu tlačit například s kvótami na imigranty, může Česká republika z EU odejít a jít svou vlastní cestou,“ uvedl.  Billboardy by se měly pohybovat například na Evropské třídě, okolo Pražského hradu i Úřadu vlády.

A ještě Návštěva Merkelové skončila, Česko a Německo dál rozdělují kvóty (25. 8.):
Svobodní pak do ulic vyslali pojízdné billboardy.

Lidovky a články Sledujeme online:
Místy, kde má kancléřka absolvovat jednotlivé části programu, mají také jezdit vozy Strany svobodných občanů s velkoplošnými panely s nápisy „Frau Merkel, kein Diktat sonst Czexit“ (Paní Merkelová, žádný diktát, jinak czexit).

Stejná zmínka i v tomto článku a tady.

iDnes.cz a články Kancléřka Merkelová dorazila do Prahy, na její kolonu někteří pískali (25. 8.):
Místy, kde kancléřka absolvovala jednotlivé části programu, také jezdily vozy Strany svobodných občanů s velkoplošnými panely s nápisy „Frau Merkel, kein Diktat sonst Czexit“ (Paní Merkelová, žádný diktát, jinak czexit).

A Idnes ještě tady.

Reflex napsal:
Místy, kde má kancléřka absolvovat jednotlivé části programu, mají také jezdit vozy Strany svobodných občanů s velkoplošnými panely s nápisy "Frau Merkel, kein Diktat sonst Czexit" (Paní Merkelová, žádný diktát, jinak czexit).

Týden a články On-line záznam z průběhu návštěvy:
12:50 V Praze bude při její návštěvě rušno. Na různých místech jsou naplánovány protestní akce proti její politice. Například Strana svobodných občanů se k události postavila takto: (odkaz na video reportáž)…

A tady ŽIVĚ: Merkelová: Migrace? Česko a Německo mají podobné názory:
V Praze bude při její návštěvě rušno. Na různých místech jsou naplánovány protestní akce proti její politice. Například Strana svobodných občanů se k události postavila takto: (odkaz video)

Ihned.cz a článek Sobotka se chtěl migraci vyhnout, Zeman je však proti:
A tak třeba europoslanec Petr Mach se svou Stranou svobodných občanů přivítá kancléřku s billboardem vyzývajícím k odchodu Česka z EU kvůli německé politice.

Pražský deník a článek:
Místy, kde má kancléřka absolvovat jednotlivé části programu, mají také jezdit vozy Strany svobodných občanů s velkoplošnými panely s nápisy „Frau Merkel, kein Diktat sonst Czexit" (Paní Merkelová, žádný diktát, jinak czexit).

Echo24 zveřejnilo tyto články Zeman daroval kancléřce Švejka:
11:47 Bilboardy Svobodných už jezdí po Praze
Do pražských ulic vyjely pojízdné billboardy Strany svobodných občanů, které budou objíždět především místa, kde se bude Merkelová pohybovat. Píše se na nich „Frau Merkel, kein Diktat, sonst *czexit, tedy „Paní Merkelová, žádný diktát, jinak *czexit“. Jízdu doprovází z ampliónů proslov europoslance a předsedy Svobodných Petra Macha: „Do Prahy dnes přijela německá kancléřka Angela Merkelová za premiérem Sobotkou. Strana svobodných občanů má pro ni jasný vzkaz. Vážená paní Merkelová, nenecháme si už diktovat žádné kvóty z Bruselu. To raději z Evropské unie odejdeme a půjdeme vlastní cestou!“

Konvička, Klaus junior, Samková, Mach. ´Uvítají´ Angelu (25. 8.):
Žádný diktát, protestují Svobodní
Strana Svobodných zvolila pro svůj protest proti politice Angely Merkelové formu pojízdných aut s bilboardy s nápisem Frau Merkel, kein Diktat, sonst *czexit. Auta budou podle předsedy strany Petra Macha jezdit především v blízkosti Úřadu vlády a Pražského hradu. „Nelíbí se nám, že některé země se naučily v EU protlačovat věci silou, zatímco dřív se vždy hledala shoda všech. Paní Merkelová si zjevně myslí, že co si zamane, to prosadí i přes odpor jiných zemí, ať už jde o silnější integraci EU, bezvízový styk s Tureckem nebo třeba migrační kvóty,“ píše v prohlášení předseda Svobodných a europoslanec Petr Mach.

ON-LINE: Merkelová je v Praze. Schytá to ze všech stran? (25. 8.).

Aha napsalo Merkelová v Česku:
„Frau Merkel , kein Diktat sonst Czexit (Paní Merkelová, žádný diktát jinak Czexit,“ stálo v narážce na vystoupení Británie z Unie na jenom z plakátů před Úřadem vlády, kde se sešly desítky jejích odpůrců.

Bleskově.cz a článek Svobodní si brousí zuby na Merkelovou! Vítají ji kontroverzními bilboardy!
U příležitosti návštěvy německé kancléřky Angely Merkelové nachystali Svobodní pojízdné billboardy s jasným vzkazem. Budou s nimi objíždět Prahu, a především místa, kde se bude Merkelová pohybovat – tj. kolem vlády, u Pražského hradu a podobně. Auta s billboardy vyjely ve čtvrtek 25. srpna v 9.30 hodin od kanceláře europoslance Petra Macha. Paní Merkelová, žádný diktát, jinak #czexit, tímto vzkazem vítají německou kancléřku v Praze bilboardy Svobodných.

Eurozprávy taky vydaly více článků, např. Žádný diktát, jinak bude czexit! Česko se chystá na Merkelovou demonstracemi a billboardy (24. 8.):
Účast na demonstraci odmítli Svobodní, kteří chystají vlastní "uvítací" akci. U příležitosti návštěvy německé kancléřky Angely Merkelové připravili pojízdné billboardy se vzkazem. Budou s nimi objíždět Prahu, tedy především místa, kde se bude Merkelová pohybovat. Na billboardech budou svítit slova "Frau Merkel, kein Diktat, sonst #czexit," v němčině, v překladu "Paní Merkelová, žádný diktát, jinak #czexit". "Nelíbí se nám, že některé země se naučily v EU protlačovat věci silou, zatímco dřív se vždy hledala shoda všech. Paní Merkelová si zjevně myslí, že co si zamane, to prosadí i přes odpor jiných zemí, ať už jde o silnější integraci EU, bezvízový styk s Tureckem nebo třeba migrační kvóty," vysvětluje akci předseda Svobodných a europoslanec Petr Mach.

České noviny a článek Merkelová přiletěla do Prahy (25. 8.):
Místy, kde má kancléřka absolvovat jednotlivé části programu, mají také jezdit vozy Strany svobodných občanů s velkoplošnými panely s nápisy "Frau Merkel, kein Diktat sonst Czexit" (Paní Merkelová, žádný diktát, jinak czexit).

Spoustu článků zveřejnily Parlamentní listy, např. Svobodní: Angelu Merkelovou „uvítají“ billboardy – Frau Merkel, kein Diktat, sonst *czexit.

AKTUÁLNÍ TÉMATA

Novinky zveřejnily Nové parkovací zóny chce právník dostat před soud, Praha prý jen tahá z lidí peníze (24. 8.):
Zavedení parkovacích zón v Praze 5 a 6 by mohlo skončit u soudu. Napadnout je chce advokát Ondřej Pecák, podle nějž se město především snaží „vytahat z lidí peníze”. Advokát, který se angažuje za stranu Svobodných, tvrdí, že „nadbytečná návštěvnická doprava” nemůže jako důvod zřízení parkovacích zón obstát…

Server Finmag zveřejnil článek Petra Macha I v europarlamentu platí, že méně je někdy více (24. 8.).

Lidovky – Česká pozice a článek Nehrozí nám bruselský diktát, ale identitární panika (27. 8.):
Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš  prohlásil , že „pan Juncker má pocit, že je pánem Evropy, ale není“, europoslanec a předseda Strany svobodných Petr Mach  říká , že „evropští lídři, Juncker, prostě byli odtrženi od reality“. Řešením této odtrženosti by podle něho bylo „vypadnout z diktátu Bruselu“.

Aha a článek Tažení proti chudým: Pojedeme na krev? (29. 8.):
„Já si spíš myslím, že v hlavách úředníků panuje totální ekománie a má přednost před vším. Také se dá říci, že normy tvoří lidé, kteří nebyli nikdy chudí. Vezměte si jen příklad úsporných žárovek. Bohatý si rád koupí tu úspornější za 150 korun, ale to, že z trhu zmizí žárovky za pětikorunu, ho nezajímá,“ řekl Aha! europoslanec a zároveň euroskeptik Petr Mach (41, Svobodní).

Naše Stanovisko k armádě EU zveřejnily Parlamentní listy Svobodní: Armáda EU není řešením (29. 8.).

KRAJSKÉ A SENÁTNÍ VOLBY

Hospodářské noviny napsaly Miliardář Valenta protlačil víno pro cyklisty. Tu hloupost shodíme, vzkazují poslanci (26. 8. na str. 5):
Na silničním zákonu se opět ukázalo, jak Ivo Valenta, který v Senátu sedí za Stranu soukromníků, postupně zvyšuje svůj vliv. Norma se mu navíc hodila před říjnovými krajskými volbami, v nichž kandiduje jako lídr ve Zlínském kraji na společné kandidátce Strany soukromníků a svobodných.

Echo24 zveřejnilo České volební menu: šest radikálních stran proti uprchlíkům (28. 8.):
Ve všech třinácti krajích naplnilo kandidátky patnáct stran a hnutí. Vedle zavedených parlamentních stran včetně hnutí ANO a Starostů se o své místo na slunci hlásí koalice zelených a pirátů i souručenství Svobodných se soukromníky miliardáře Ivo Valenty…

Deník Bulvár zveřejnil rozhovor s předsedou Soukromníků P. Bajerem na téma naší společné koalice (26. 8. na str. 14):
Do společné kandidátky se Stranou svobodných občanů šla Strana soukromníků České republiky z několika důvodů. Bylo nutné najít partnera pro vytvoření silné koalice. Po jednání s několika politickými subjekty jsme odsouhlasili podepsání koaliční dohody právě se Stranou svobodných občanů. Jedná se, stejně jako u Soukromníků, o pravicovou, rostoucí politickou stranu, jejíž program na krajské úrovni je až na několik výjimek shodný. Díky vytvoření této koalice, která jde do podzimních krajských voleb pod názvem,,Svobodní a Soukromníci" jsme voličům dali jasný signál, že tato kandidátka je silná a jejich hlas takzvaně nepropadne…

Rozhlas.cz a článek Krajské kandidátky v datech: Kolik vysokoškoláků mají protisystémové strany a proč chybí hejtmanky? (29. 8.):
Obecně se dá říct, že ženy mají větší zastoupení v levicových a menší v pravicových stranách. Vůbec nejméně žen – 15 procent – má Strana svobodných občanů. Ta má také relativně nízký věkový průměr, takže lze říct, že Strana svobodných občanů je zejména strana mladých mužů. Jen o něco víc žen než svobodní pak mají parlamentní ODS, TOP 09 a KDU-ČSL. Dlouhodobě se tenhle trend příliš nemění, deficit žen je stále ve stejných stranách.

Plzeňský kraj

Lidové noviny zveřejnily přehled kandidujících uskupení v krajských volbách Plzeňsko souží vylidňování vesnic (30. 8. na str. 4).

Praha

Lidové noviny a článek Senátní souboj celebrit v jednom obvodu (29. 8. na str. 2):
Zřejmě nejzajímavější souboj letošních senátních voleb proti sobě postaví známého filozofa Václava Bělohradského, někdejšího generálního ředitele naší největší loterijní společnosti Aleše Hušáka, bývalého šéfa baletu Národního divadla Vlastimila Harapese nebo politického vězně z éry socialismu Františka Stárka, známého pod undergroundovou přezdívkou „Čuňas“. „Dnešní politická situace je skutečně tristní. Vždycky jsem bojoval za svobodu a ta se pod taktovkou téhle vlády vytrácí,“ popsal svou motivaci k účasti ve volbách Stárek. Pracovníka Ústavu pro studium .totalitních režimů do horní komory navrhla ODS, jeho syn je předsedou stranické buňky v Praze
6. Podporují ho také Svobodní.

Zlínský kraj

Právo napsalo Do Zlínského kraje kandidátky 20 stran (25. 8. na str. 10):
Lidovci v roce 2008 měli na kandidátce zástupce Strany soukromníků, která jde nyní do voleb se Stranou svobodných občanů. Lídrem je majitel loterijní společnosti Synot a senátor Ivo Valenta.

Deník Referendum a článek Podolí – slovácká laboratoř politických klání a pletich (25. 8.):
V Podolí se zkrátka vede spor o to, zda zvítězí soukromé zájmy prezentované pár zastupiteli, nebo občanská veřejnost. Tu už ale poslední dny prezentují i další politici. Například situaci do Podolí přijel řešit senátor Valenta, kandidát na Zlínského hejtmana za Svobodné a Soukromníky. Zorganizoval veřejné shromáždění, na které přišlo více než tři sta lidí.

Dobrý den s kurýrem a Strany znají krajská volební čísla (29. 8. na str. 2).

Krajské listy a článek Zlínský kraj se zbavuje osvědčených způsobů, jak přivést žáky do technických škol či učebních oborů (30. 8.):
Vrátíme Burzu středních škol, slibuje Aleš Mazurek za žlutozelenou koalici (Svobodní a Soukromníci).

Ústecký kraj

Svobodný hlas a článek Strany již uzavřely nominace na kandidátní listiny do krajských voleb (24. 8. na titulní straně):
OKRES LOUNY – Do voleb, ve kterých budeme moci nominovat své poslance do zastupitelstva Ústeckého kraje, zbývá ještě dost času, ale strany již musely své kandidátky uzavřít…

Děčínský deník a rozhovor s nejmladším kandidátem v krajských volbách, Štepánem Chourem Politická scéna potřebuje svěží vítr (26. 8. na str. 3):
Na kandidátce koalice Svobodní a Soukromníci jsi až na 41. místě. Nevadí ti to?
Ta šance na úspěch je spíše teoretická, ale to mě neodrazuje. Naopak – bude to pro mě velká zkušenost a určitě nasbírám cenné zkušenosti do budoucna. Do kampaně investuji spoustu energie a času. Řídím se heslem: Když už něco děláš, tak to dělej pořádně. Nechci být kandidát do počtu…

Vyšlo i v online verzi Děčínského deníku.

Parlamentní listy a článek Opravy silnic a dálnic Ministerstvo dopravy nezvládá, říká kandidát na hejtmana Štefan Drozd (29. 8.):
"I my v Klášterci nad Ohří jsme si „užili“ při obnově povrchu silnice č.13. Dokázali jsme se však domluvit s dodavatelem na nočních pokládkách a celou akci urychlit. Je třeba větší spolupráce a rozhodování při opravách, ať již státních či krajských komunikací, právě se samosprávou, protože právě starostové obcí a měst místní problematiku znají. Bohužel zatím se tak neděje," říká Štefan Drozd, starosta Klášterce nad Ohří a kandidát na hejtmana za Svobodné a Soukromníky v Ústeckém kraji.

Severočeský deník a článek Kdo kandiduje do Ústeckého kraje? (29. 8.).

Jihomoravský kraj

Brněnský deník a článek Témata voleb? Dálnice a Hašek (30. 8. na str. 1):
Podle předvolebních průzkumů má těchto devět stran šanci obsadit v krajských volbách křesla v pětašedesátičlenném zastupitelstvu: 1 Boj proti islamizaci a nelegální imigraci. 2 Přímá volba starostů a hejtmanů. 3 Bezpečnější kraj. Soukromníci a Svobodní lídr kandidátky Petr Pořízek

Středočeský kraj

Náš region a článek O vládu nad krajem se utká dvacítka subjektů (25. 8. na str. 1).

Jihočeský kraj

Internetové infocentrum Šumava a článek Strana svobodných občanů představuje kandidáty do krajského zastupitelstva:
Pořadí prvních kandidátů sestavili členové a příznivci ve stranických primárkách. Na kandidátní listině najdete zástupce různých profesí, nejčastěji techniky, manažery a podnikatele. Ale i starosty a zastupitele obcí, lékaře, pedagogy, zdravotníky, dopravní experty a zaměstnance na různých pozicích v soukromé i státní sféře…

 

31. srpna 2016

Kateřina Kašparová
tisková mluvčí Strany svobodných občanů

e-mail: kasparova@svobodni.cz
telefon: 736 530 384

 

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Tiskový mluvčí

Tiskový mluvčí

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31