Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Svobodní představili volební program – nízké daně, bezpečnost i svobodnější život a podnikání

Svobodní představili volební program – nízké daně, bezpečnost i svobodnější život a podnikání

„Uděláme všechno pro to a podřídíme všechno tomu, abychom uspěli v podzimních volbách. Máme propracovaný program, kterým se lišíme od ostatních,“ uvedl europoslanec a předseda Svobodných Petr Mach. Zahájil tím představení volebního programu a lídrů pro volby do Poslanecké sněmovny.

Svobodní mají za sebou vnitrostranické primárky a znají tak všech čtrnáct lídrů krajských kandidátních listin i další osobnosti, které se budou o hlasy voličů ucházet na předních místech kandidátek.

Celostátním lídrem a jedničkou na kandidátce v Praze je Petr Mach, v Plzeňském kraji povede Svobodné do voleb Lenka Brčková. „Mým cílem je štíhlý a bezpečný stát, který nehází šikovným lidem klacky pod nohy. Jsem přesvědčena, že máme na to takovou zemí být,“ řekla předsedkyně plzeňských Svobodných a ekonomka Brčková.

Jednička plzeňské kandidátky Lenka Brčková

„Chci, aby moje děti žily ve společnosti, která je svobodná a bezpečná. To je podle mě možné jen se Svobodnými, protože naše strana má nejpropracovanější program, který nás nejrychlejší a nejméně problematickou cestou dovede k svobodné a prosperující společnosti,“ řekl zase lídr zlínské kandidátky Jiří Procházka.

O lídrech se více dozvíte v krátkém dokumentu.

Jaký nabízíme občanům program?

Součástí setkání s novináři bylo i představení volebního programu Svobodných. Ten se opírá o pět priorit, obsahuje však řešení pro řadu oblastí. Hlavní priority představil veřejnosti předseda Svobodných a europoslanech Petr Mach. „Vzhledem k událostem v Británii začnu prioritou, ve které chceme zajistit, že Česká republika bude bezpečnou zemí, že si zachováme naše azylové právo a že se v obraně chceme opírat o naše zakotvení v NATO a o transatlantické spojenectví,“ vysvětlil.

Volebními prioritami pak jsou:

  1. Levnější zboží a vyšší výplaty díky nižším a jednodušším daním
  2. Volný obchod, svobodné cestování a Evropa bez byrokracie
  3. Kvalitní doprava, propojení krajských měst dálnicemi
  4. Zrušení zbytečných úřadů a papírování – omezení korupce
  5. Obrana v rámci NATO, žádné přerozdělování migrantů

Celý volební program čítá 15 oblastí a jeho součástí je i konkrétní odpověď na to, kde na snižování daní nebo výstavbu dálnic chtějí Svobodní vzít. „Narozdíl od jiných stran dokážeme jasně říct, že chceme rušit úřady, že chceme rušit nesmyslné dotační programy a výdaje ze státního rozpočtu,“ řekl Petr Mach.

Volební program je živý dokument, s kterým Svobodní vyrazí od příštího týdne mezi občany. „Máme nejpropracovanější plán, jak nechat lidem jejich peníze a vrátit rozhodování zpět do svých rukou. Máme na to být bohatou a suverénní zemí,“ prohlásil místopředseda Svobodných a lídr Pardubické kandidátky Josef Káles.

(ler)


KONTAKT:
Martin Rumler
tiskový mluvčí Strany svobodných občanů
mluvci@svobodni.cz
773 697 985

Petr Mach

Petr Mach

Novinky

Nejnovější video

MUDr. Miroslav Havrda na Prima CNN o nedostatku léků pro pacienty: „Jako lékař a specialista, to vidím jako problémový faktor.
Vakcinační socialistické vládnutí funguje v rámci EU výborně, vakcín máme dostatek, jen se likvidují. Proč nemáme dostatek léčiv? Proč, nakupujeme stále vakcíny, co nikdo v dnešní době nechce? Co tyto finance za vakcíny využít k nákupu léčiv, které potřebujeme? Dvojí metr socialismu či neschopnost našeho ministra Válka konat a jednat za naše občany?
Za socialismu byla cena banánů stanovena na 10 korun, ale banány nebyly. Dnes stát centrálně stanovuje ceny léků, a proto tu nejsou.“

Za nedostatek léků mohou i nízké ceny, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS lékař Miroslav Havrda. Firmy podle něj upřednostňují okolní státy, kde za léky dostanou více peněz. Za viníka Havrda označil ministerstvo zdravotnictví. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v neděli na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Ta by podle něj mohla začít během roku a půl.
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) na začátku září sliboval, že léků bude na podzim dostatek. Podle lékárníků ale například penicilin stále chybí. Potvrzuje to i Státní úřad pro kontrolu léčiv.

Lékař Miroslav Havrda ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že nedostatek léků může s blížící se vlnou respiračních chorob způsobit vážné problémy v populaci. „Když budete mít dražší benzin nebo chleba, tak na to neumřete. Ale tady se to může stát. Jsou známy případy, že když nedáte správný lék, můžete skončit na transplantaci srdce,“ popsal Havrda. Zároveň podotkl, že obchod s vakcínami funguje báječně. „Nechápu, proč nefunguje obchod s normálními léky,“ podotkl.

Hlavní problém podle něj spočívá v tom, že máme socialisticky nastavené ceny. „Pamatujete si, jak za komunismu stály banány 10 korun, akorát že tu nebyly? To je dnešní situace. Jestliže je cena nastavena příliš nízko, tak farmaceutické firmy své levnější léky odhlašují,“ řekl Havrda s tím, že hlavním viníkem je ministerstvo zdravotnictví.

V okolních státech už podle Havrdy pochopili, že léky musí stát více. „Jestliže tady stojí lék 100 korun a v Německu 500 korun, tak bych se vůbec nedivil, kdyby léky utíkaly do těchto zemí, kde za ně firmy dostanou více peněz,“ podotkl Havrda.

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Mohla by prý začít během roku a půl. „Pevně věřím, že v průběhu příštího roku budu moci informovat (…), že během roku, roku a půl se tady spustí výroba těchto léků,“ řekl Válek.

Nová ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Kateřina Podrazilová má podle ministra zdravotnictví půl roku na to, aby se situace s dostupností léků zlepšila. Do čela SÚKL nastoupila ve čtvrtek. Vystřídala Irenu Storovou, která byla v čele úřadu pět let. Podle Válka má půlroční zkušební lhůtu na to, aby nastartovala potřebné změny. „Pokud se to nepodaří, bude vypsáno nové výběrové řízení,“ řekl Válek.

Oblíbené štítky

Svobodni-31