Stanovský: Třetí varianta ve druhém kole prezidentských voleb

Stanovský: Třetí varianta ve druhém kole prezidentských voleb

Průzkumy názorů se tentokrát s obsazením druhého kola trefily. Jenže, co dál? Na výběr jsou současný prezident Miloš Zeman a jeho protikandidát Jiří Drahoš. Pro mne volba věru nelehká, dokonce doslova katastrofická. Tak se na ně podívejme.

Zeman je tedy názorově pro EU a pro euro. Je to eurofederalista a přijetí eura podmínil pro mne takovou zvláštní podmínkou – prý až vypadne Řecko z eurozóny. Podle mne je to taková úlitba euroskeptikům, aby se zalíbil. O dalších zemích (Itálie, Španělsko, …) řeč nebyla. Navíc byl první prezident, který hned po svém nástupu do funkce vyvěsil na hradě vlajku EU a podepsal euroval. Takže z hlediska vztahu k EU u mne jako u euroskeptika body neposbíral.

Po stránce ekonomické svobody v ČR mi vadí jeho spojenectví s Babišem. Samozřejmě je otázkou, jak se bude vyvíjet dál, protože Zeman je schopný využít jeho podpory pro znovuzvolení a pak, když už ho nebude potřebovat, bude značně nevypočitatelný. Navíc jeho napojení na nejrůznější šíbry a kmotry je léta známé a dokonce si některé z nich pěstuje v nejbližším okolí… Opět i zde nula bodů.

Jiří Drahoš se prezentuje jako protiklad k Zemanovi, což je dost málo. Ale je tomu skutečně tak? Jistě, rozdíly tu jsou, jeho projev je kultivovaný. Bohužel další rozdíl je v tom, že je názorově vyprázdněný. Nicméně přece jen nějaké názory má a tam je Zemanovi docela podobný. Je také pro EU a pro euro. Možná i více než Zeman, ale to už je jen takový rozdíl, jako jestli pojedete po cestě 100km rychlostí nebo 80km/h. Stále jedete stejným směrem. Navíc odmítá vypsání referenda o vystoupení z EU, tedy v otázce EU – nula bodů.

Pokud se týká ekonomické svobody a jeho možné spolupráce s Babišem, tak tam je to taky bída. Je například zastáncem EET. Možná se prezentuje zdrženlivě k Babišovi, ale určité indicie ukazují, že to nebude tak horké a že se spolu chlapci nějak domluví. Nicméně Drahoš je zastáncem nejrůznějších regulací a omezení, takže zase žádný bod.

Výsledný stav 0:0 nehodlám ovlivňovat tím, jestli je někdo slušný a druhý občas vulgární. To pro mne není kritérium, pro které bych měl dát hlas někomu z nich. Navíc, když obě strany v současné době předvádějí antikampaň, proč nevolit toho druhého.

A víte, co pánové? Já vás oba poslechnu. Nebudu volit ani jednoho z Vás. Musel bych se před sebou setsakra stydět. Neuměl bych si to totiž zdůvodnit.

Vítězslav Stanovský,
místopředseda Volební komise Svobodných

Vyšlo také na osobním blogu autora.

Články vyjadřují pouze osobní názor autora a nejsou oficiálním stanoviskem Svobodných, pokud není uvedeno jinak.

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31