Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

PÁNEK: Volte Babišovu koalici

PÁNEK: Volte Babišovu koalici

Dnes spáchali poslanci jednu z největších prasáren od revoluce. Celá Sněmovna se nechala koupit jedním podnikatelem proti prezidentu republiky a jejím občanům. Protože média o tom mlčí, musí je zastoupit blogeři.  

Tohle by se za komunistů stát nemohlo!  

V době, kdy už nikdo nepochybuje o tom, že globální oteplování je naprostý nesmysl, v době, kdy už nikdo nepochybuje o tom, že jezdit na pampelišky místo na ropu je dražší, ničí to motory a páchá se tím genocida na obyvatelích třetího světa, tak v této době spáchali poslanci jednu z největších prasáren.

 Den před volbami svolali schůzi, aby přehlasovali veto prezidenta republiky. V tak socialistické zemi jako je Německo, by se nic takového nemohlo nikdy stát, protože tam Bundestag šest týdnů před volbami nezasedá.

 STBák Andrej Babiš se veřejně vytahuje, že poslancům zaplatil právě on, aby prezidenta republiky přehlasovali.

 A kdo že je v té Babišově koalici? Koukněme se na záznam hlasování.

 Babišovu koalici koupených ksindlů tvoří: kompletní kolotočářstvo z ČSSD kompletní „odpovědní hospodáři“ a duše svaté z TOP 09 kompletní Zelení Khmérové kompletní skupina neznabohů z KDU-ČSL kompletní komanči (ti rudí) polovina ODS (ano, 18 jich sice bylo proti, ale to byli povětšinou ti, které ODS již poslala do důchodu a ve volbách nekandidují), ostatní se různými způsoby srabsky zdrželi a to včetně hrdiny Nečase.

Naopak proti byli opět Schwippel, Raninec nebo Dundáčková, což jsou podle ODSáckých pohlavárů ti vůbec nejhorší lidi na planetě.

Můžu vám garantovat, že žádný poslanec Svobodných by pro něco takového ruku nikdy nezvedl.

  Tak co? Dáte zítra hlas Babišově koalici?  

Martin Pánek je členem Strany svobodných občanů

František Matějka

František Matějka

Novinky

Nejnovější video

MUDr. Miroslav Havrda na Prima CNN o nedostatku léků pro pacienty: „Jako lékař a specialista, to vidím jako problémový faktor.
Vakcinační socialistické vládnutí funguje v rámci EU výborně, vakcín máme dostatek, jen se likvidují. Proč nemáme dostatek léčiv? Proč, nakupujeme stále vakcíny, co nikdo v dnešní době nechce? Co tyto finance za vakcíny využít k nákupu léčiv, které potřebujeme? Dvojí metr socialismu či neschopnost našeho ministra Válka konat a jednat za naše občany?
Za socialismu byla cena banánů stanovena na 10 korun, ale banány nebyly. Dnes stát centrálně stanovuje ceny léků, a proto tu nejsou.“

Za nedostatek léků mohou i nízké ceny, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS lékař Miroslav Havrda. Firmy podle něj upřednostňují okolní státy, kde za léky dostanou více peněz. Za viníka Havrda označil ministerstvo zdravotnictví. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v neděli na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Ta by podle něj mohla začít během roku a půl.
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) na začátku září sliboval, že léků bude na podzim dostatek. Podle lékárníků ale například penicilin stále chybí. Potvrzuje to i Státní úřad pro kontrolu léčiv.

Lékař Miroslav Havrda ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že nedostatek léků může s blížící se vlnou respiračních chorob způsobit vážné problémy v populaci. „Když budete mít dražší benzin nebo chleba, tak na to neumřete. Ale tady se to může stát. Jsou známy případy, že když nedáte správný lék, můžete skončit na transplantaci srdce,“ popsal Havrda. Zároveň podotkl, že obchod s vakcínami funguje báječně. „Nechápu, proč nefunguje obchod s normálními léky,“ podotkl.

Hlavní problém podle něj spočívá v tom, že máme socialisticky nastavené ceny. „Pamatujete si, jak za komunismu stály banány 10 korun, akorát že tu nebyly? To je dnešní situace. Jestliže je cena nastavena příliš nízko, tak farmaceutické firmy své levnější léky odhlašují,“ řekl Havrda s tím, že hlavním viníkem je ministerstvo zdravotnictví.

V okolních státech už podle Havrdy pochopili, že léky musí stát více. „Jestliže tady stojí lék 100 korun a v Německu 500 korun, tak bych se vůbec nedivil, kdyby léky utíkaly do těchto zemí, kde za ně firmy dostanou více peněz,“ podotkl Havrda.

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Mohla by prý začít během roku a půl. „Pevně věřím, že v průběhu příštího roku budu moci informovat (…), že během roku, roku a půl se tady spustí výroba těchto léků,“ řekl Válek.

Nová ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Kateřina Podrazilová má podle ministra zdravotnictví půl roku na to, aby se situace s dostupností léků zlepšila. Do čela SÚKL nastoupila ve čtvrtek. Vystřídala Irenu Storovou, která byla v čele úřadu pět let. Podle Válka má půlroční zkušební lhůtu na to, aby nastartovala potřebné změny. „Pokud se to nepodaří, bude vypsáno nové výběrové řízení,“ řekl Válek.

Oblíbené štítky

Svobodni-31