Pajonk: Žádám vás o podporu Svobodných kandidátů

Pajonk: Žádám vás o podporu Svobodných kandidátů

Vážení voliči,

již zítra vypuknou pro naši stranu naprosto klíčové komunální volby. V posledních letech jsme, až na menší úspěchy ve formě zisku mandátu v Evropském parlamentu a v krajském zastupitelstvu Zlínského kraje zůstali za očekáváními. Proto jsem se před několika měsíci rozhodl kandidovat na předsedu a změnit strategii a směr Svobodných, začínáme vlastně téměř od píky.

Místo snění o mezinárodním státnictví či řešením problémů všehomíra jsem chtěl po našich členech nevděčnou práci. Chtěl jsem, ať se zajímají o své okolí, ať znají problémy svých měst a obcí a ať přicházejí s řešeními na lokální úrovni. Politická strana potřebuje kořeny. Musíme ji budovat odspodu, tvrdou pílí a prací. Potřebujeme zkušenosti, praxi, přehled – solidní komunální základ – u kterého ale musíme udržet svou filozofii. V tom držení se principů spočívá naše výhoda, která nás odlišuje od konkurence.

Každodenní, komunální politika je z hlediska občana neuvěřitelně složitá a plná neuchopitelných technokratických detailů. Naším úkolem je celý proces zjednodušit – proto ho však musíme na vlastní kůži důkladně poznat. Svobodní nechtějí v komunálu podporovat cool zájmové spolky prosazující věci, které zrovna máme my rádi. Nejsme společenství přátel cyklistiky, divadel nebo třeba pouštění draků. “Naše” obec nemá občany vychovávat k obrazu svému, má se hlavně starat o veřejné služby a nezbytný obecní majetek, který má sloužit všem a ne jen “kámošům” vedení radnic.

Letos kandidujeme do 145 zastupitelstev v celé České republice. Tam všude to nejsou jen anonymní Svobodní, jsou to konkrétní lidé, kteří nad rámec své práce a jiných povinností pracují na tom, aby se vám žilo lépe, a chtějí myšlenky Svobodných dostat i do tohoto patra politiky. Tak aby myšlenka “Méně státu, více občanům” nebyla jen pouhou teorií.

Na mnoha místech kandidujeme v koalicích. Jednání nebyla snadná, naši kandidáti v některých bodech programu museli ustoupit, v jiných ne. Pro ty “pravověrné” z nás jsou některá komunální hesla náročná na zkousnutí. Všechny sliby, které obec udělá, vyřeší, zadotuje na nás působí jako rudý hadr na býka. Obce však fungují v nějakém systému. Zastupitelé, kteří nechtějí být jen výkřikem do tmy, ale také chtějí skutečně něco pro občany udělat, musí v rámci těchto mantinelů hledat ostrůvky svobody. Nikdy si ale nesmí hrát na hodné papaláše, co občánkům z dobroty srdce sypou korunky a očekávají vděk a V.I.P židličky na sportovních utkáních. Naopak naši zastupitelé si musí neustále uvědomovat, že peníze jsou/byly občanů, že je vytvořili pracující lidé a nespadly shůry od “vrchnosti”.

Dnes bych tak chtěl požádat všechny naše sympatizanty o podporu Svobodných kandidátů. Co se totiž počítá, je pouze a jenom vhozený hlasovací lístek do urny. Pokud chcete, abychom rostli a byli vidět a slyšet, potřebujeme vás. Víme, že nejsme dokonalí, nejsme vypulírovaní marketingoví kandidáti, přesto, či spíše právě proto, vám budeme prospěšní.

Za vaši podporu upřímně děkuji a věřím, že vás nezklameme.

Tomáš Pajonk,
předseda Svobodných a zastupitel Zlínského kraje

 

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31