Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Pajonk: Dominik si odložil, my budeme počítat

Pajonk: Dominik si odložil, my budeme počítat

Dominik feri

Dominik si odložil, my mezitím můžeme počítat. V letech 2004 – 2016 byl HDP ČR 47 098 mld Kč. EU nám „věnovala“ 628 mld. Kč. To není málo, ale je to jen 1,3 % toho, co se v ČR vytvořilo.

Těmito 628 mld. Kč (1,3 %) bude nyní argumentováno vše, co se týká EU a její politiky. Pro ty 1,3 % je nutné zkousnout vše, veškeré nesmysly, veškeré zásahy do zákonů, veškerou právní džungli, která se tím vytvořila, veškerou propagandu, veškerou korupci, kterou to přidalo.

Pro 1,3 %! Ty peníze z velké části opravdu nepřitekly všem, ale jen těm co v tom umí chodit, ať už jsou skutečně šikovní anebo jen „šikovní“.

Porušení zásad volného trhu, rovnosti jedinců před státem a neustálé křivení zad a falešná vděčnost „lepším lidem ze Západu“ mi za mizerná 1,3 % nestojí. Já nechci aby Němci či Francouzi posílali peníze dotačním magnátům a poradenským firmám a naši „vůdcové“ pak za tyto peníze museli přijmou všechny nesmysly, které tímto omlouvají. Já dokonce nechci, aby Němci a Francouzi posílali peníze na užitečné věci, máme dost zdrojů, kdybychom je používali správně. 1,3 % je daleko méně, než kolik naše vláda vyhodí komínem na zbytečnosti.

Jakou spolupráci bych chtěl já?

Dominik Feri sice moc nepočítal, ale nemám mu to za zlé. On vede ideový spor lepších lidí, kteří dobro pochopili vs. xenofobním buranům, kteří k tomu budou dotlačeni a toho se účastnit nechci. Sporem xenofob vs. sluníčko (kde se nedá fandit nikomu), chce zatlačit skutečnou debatu o Evropě a státu do pozadí.

Než nějaký hejt, raději bych vedl diskuzi, jakou spolupráci lidí v Evropě bych chtěl já a Svobodni a k čemu by vedla.

Chceme Evropu bez celních bariér, s volných pohybem zboží, osob a kapitálu.

Chceme Evropu, kde může maximální počet lidí navzájem spolupracovat s minimální regulací centrálních orgánů .

Jakou Evropané použíjí měnu? Nechme to na nich.

Jaké použijí soudy, zákony a vzory smluv? Nechme to na nich. Jen naivní člověk předpokládá, že zahraniční firmy chtějí čekat na české soudy v obchodních sporech.

A jak budou regulovat obaly výrobků jednotně pro celý kontinent? Nechme to na nich, kde to bude třeba najde se řešení, spíše dříve než později.

Ke každé „dobré“ regulaci totiž EU byrokrati přihodí desítky vyloženě škodlivých. Argument, ale tady v jedné věci to opravdu zrychlilo proces, který by volnému trhu trval léta – ergo to stojí za to. Nestojí, musíte to brát jako celek, ne soudit zrovna roaming.

EU jako systém se snaží nahradit dobrovolnou spolupráci milionů lidských inteligentních jedinců parlamentem o pár set lidech + byrokraty. Proto je to nesmysl, ne proto, že má modrou vlajku s hvězdičkami a místo Kde domov můj, Ódu na radost.

EU je nesmysl, protože z našeho kontinentu dělá skanzen a zpomaluje růst jak společenský, tak morální – likvidací přirozené evoluce.

Doufám, že se dožiju doby, kdy bude pro Evropany klíčové spolupracovat a obchodovat a ne se navzájem okrádat na dotacích.

Tomáš Pajonk,
předseda zlínských Svobodných a zastupitel Zlínského kraje

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Nejnovější video

0:13 Chartu 77 tvořili lidé, kteří byli v pozici kritizující socialistický systém za nedodržování lidských a občanských práv. Chartisté nenavrhovali změnit systém, šlo jim o korekci. Nešlo tedy o politickou opozici, přesto byli ostrakizovaní a pronásledovaní, protože komunisté věřili, že Charta vnáší do společnosti znejistění, nesoulad a disharmonii. Lišíte se v tomto směru od svých předchůdců, ke kterým se hlásíte?

7:09 Chartisté za socialismu se rekrutovali z řad bývalých komunistů, obecně levice. Jaké ideové kořeny máte vy?

12:22 Ve své Chartě 24 akcentujete právo na svobodu projevu a informací, zaručované článkem 11 hlavy II. Svoboda projevu má mít v demokracii plná a neomezená?

25:03 Podobně jako zmíněný článek v Chartě 24 kritizujete i postoj státu k jiným článkům, konkrétně 16 hlavy II, 21 hlavy III, 8 hlavy II – není to spíše kritika neústavnosti Vlády ČR a byrokracie zahrnující státní zastupitelství, tajnou službu, policii, nejrůznější úřady a instituce a to i v oblasti médií, školství, zdravotnictví, hospodářském sektoru?

27:35 Pokud vám systém vyhoví a napraví, budete asi slavit. Co budete dělat v případě, že systém bude reagovat podrážděně nebo dokonce podobně jako za socialismu, tedy budete vystavení perzekuci?

37:43 Máte nějakou reflexi z horních politických pater? Co říká vaší Chartě 24 parlamentní opozice?

47:21 Založíte také nadaci jako Charta 77 a bude i vás sponzorovat George Soros?

https://svobodni.cz/stanoviska-strany…

Libor Vondráček, předseda strany Svobodných, jeden z autorů Charty 24.

Otázky připravil a kladl Alexandr Vojta

Oblíbené štítky

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31