Havrda: Levicový virus Hamáček abc

Havrda: Levicový virus Hamáček abc

V článku MF Dnes (23. 3. 2021) nám nabízí ministr Hamáček řešení, jak porazit virus.

Jak se zotavit z covidu? „Solidaritou, ne pravicovým sobectvím. Pandemie ukázala, že potřebujeme silný a efektivní stát schopný čelit krizi, tedy dobře financované zdravotnictví a školství, dostupné nájemní byty či ochranu pracovních míst… Otevřeme regulaci nájmů… Obnova země nebude zadarmo a bude stát velké úsilí a obrovské peníze. Náklady nesmějí nést zaměstnanci, důchodci a samoživitelky, řešením je spravedlivý daňový systém. Čím vyšší příjem, tím vyšší solidarita se společností. Zdanit banky a bohaté nadnárodní korporace sektorovými daněmi a zredukovat výjimky. Kurzarbeit, vyšší minimální mzda, výhledově čtyřdenní pracovní týden… ČSSD už několikrát zemi vytáhla z průšvihu, do kterého ji dostala pravice…“

Teď ale jinou pohádku, příteli Hamáčku!

Tento vůdce bývalé slušné Strany sociálně-demokratické svými vyjádřeními vyvolává pouze nenávist a třídní boj. Svádí „na ty špatné kapitalisty“ věci, které sám způsobil. Můj dědeček říkal: „Sociální demokrat, kudy chodil, tudy krad!“ Myslel jsem si, že je to nepěkná pomluva, ale mýlil jsem se. Strana, která tady devastovala zdravotnictví (podfinancování zdravotní péče), poškodila školství (inkluze), strana, která dluží stovky miliónů za Lidový dům a strana, která má i přes vládní angažmá a obrovskou mediální protekci kolem 4% volebních preferencí, se dostává na samý okraj levicového spektra. Budete také znárodňovat? Budete likvidovat neposlušné OSVČ? Neděje se to již náhodou?

Hamáčkovi však nikdo nevezme, že zde zavedl polototalitní policejní stát. Omezil protizákonně občanská práva a svobody, zneužil Policii ČR proti lidu své země. Jak je vidět, kope z posledních sil. Podle mne si však kope politický hrob.

Lidé nejsou hloupí. I důchodci, samoživitelky a zaměstnanci dobře vědí, že bez prosperující ekonomiky „těch zlých kapitalistů“ jim nikdo žádné peníze nedá. Pokud budou podnikatelé a aktivní lidé ostrakizováni a ekonomicky poškozováni, budeme zde chudí všichni. Možná kromě těch, co dělají velmi dobré obchody s rouškami a testováním.

MUDr. Miroslav Havrda

místopředseda Svobodných, garant pro zdravotnictví

Články vyjadřují osobní názor autora a nejsou oficiálním stanoviskem strany, pokud není uvedeno jinak.

Svobodní mají nového místopředsedu Miroslava Havrdu

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

MUDr. Miroslav Havrda

MUDr. Miroslav Havrda

místopředseda strany a mluvčí odborné skupiny Svobodných pro zdravotnictví
MUDr. Miroslav Havrda

MUDr. Miroslav Havrda

místopředseda strany a mluvčí odborné skupiny Svobodných pro zdravotnictví

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31