Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Forbelský: Otevřený dopis k pandemickému zákonu

Forbelský: Otevřený dopis k pandemickému zákonu

V Liberci 23.1.2022

Otevřený dopis Parlamentu České Republiky

Vážení poslanci a senátoři.

V těchto dnech budete projednávat tisk číslo 127/0, kterým se mění dosavadní tzv. „Pandemický zákon“.
Už ten byl samé hraně toho, co si představuji pod pojmem svoboda, a co víc i daleko za hranou toho, co vnímám jako parlamentní demokracii.

Je mi jasné, že téměř všichni, kteří jste byli zvoleni, si s pojmem „svoboda“ příliš hlavu nelámete již dlouho dobu. V posledních dvou letech, se toto slovo stalo téměř nadávkou.
Nebudu tedy apelovat na to, abyste se při projednávání tohoto dokumentu drželi zásad svobody a nepřípustnosti státních zásahů do něčeho tak samozřejmého, jako je vlastnictví svého těla a možnost s ním svobodně nakládat tak, jak svobodný jedinec uzná za vhodné, byť to nám všem může připadat hloupé, nezodpovědné, nebo dokonce nebezpečné.
Takovou ambici nemám.

Volební výsledky za posledních 10 let, kdy se myšlenky svobody snažím prosadit jako kandidát politické strany, mi jednoznačně ukazují, že po svobodě zde poptávka není.

Svými činy, hlasováním a rozhodnutími mě v tomto přesvědčení neustále utvrzujete.
Ale rád bych apeloval na něco, co často mnozí z vás hlasitě až teatrálně proklamujete.
Snažně vás prosím zachraňte alespoň parlamentní demokracii!
Tento zákon ji demontuje dosud nevídaným způsobem!

Kdybych nevěděl, že argumentem „Ad Hitlerum“ končí jakákoliv diskuse, nebál bych se ho přirovnat k německému zmocňovacímu zákonu z roku 1933, kdy v době údajného ohrožení vydala vláda a prezident podepsal zákon, který odstavil parlament od jeho zákonodárné moci. Ale i ten měl omezení na 4 roky. Tento zákon takovou „pojistku“ v sobě mít ani nebude.

Ale z výše uvedeného důvodu jej tedy nebudu přirovnávat k tomu nacistickému zákonu.

Lidská, a především politická paměť je velmi krátká, chápu že exkurze do roku 1933 je příliš daleká.
Prosím, zkuste si tedy vzpomenout, jaká vlna nevole, i ze strany evropské komise, se zvedla, když podobný zákon vydal premiér Maďarska Viktor Orbán.

I ten ale pracoval s tím, že by místo parlamentu rozhodovala celá vláda a jen na omezenou dobu. To bylo v březnu roku 2020.

V případě že schválíte tento tisk, dáte tuto moc do rukou jedinému ministrovi, a to na dobu prakticky neomezenou!
Nenechte se prosím uklidnit pocitem, že nyní máte parlamentní většinu a ministr vnitra je „váš člověk“ a je tedy zárukou, že ke zneužití nedojde.

Mnozí z vás v roli poslance zažili střídání vlád, změny složení obou komor parlamentu a koneckonců i na hradě a snahy nových zastupitelů zkoušet kam až jim kdysi schválené zákony dovolí zajít.

Tento zákon je odjištěná pistole, položená na ministerský stůl a bude k dispozici komukoliv, kdo za něj usedne.
Toto tedy prosím mějte na paměti, než budete hlasovat o tomto zákonu!
Snažně vás jako občan žádám, hlasujte proti!

David Forbelský

Libertarián a leader kandidátky za Svobodné

Články vyjadřují pouze osobní názor autorů a nejsou oficiálním stanoviskem Svobodných, pokud není uvedeno jinak.

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Nejnovější video

Zelená dohoda pro Evropu je eutanazie našeho průmyslu, pronesl ve vysílání CNN Prima NEWS předseda Svobodných Libor Vondráček s tím, že by opatření zrušil. Europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) oponoval, že žádné tlačítko k takovému kroku neexistuje. Zdůraznil, že je to prakticky nemožné. Vondráček poté Green Deal ideově připodobnil k čínské kulturní revoluci. „Nechutné přirovnání,“ ohradil se pirátský zákonodárce.

Vondráček by si přál kompletní odstoupení od Zeleného údělu. „Ideální by bylo, kdyby v dalším období Evropské komise nezasedli lidé jako Ursula von der Leyenová nebo Věra Jourová a kdyby budoucí předseda orgánu chtěl celý koncept zrušit. Green Deal je totiž eutanazie našeho průmyslu,“ pronesl šéf Svobodných.

Peksa avšak připomněl, že pod tímto názvem se skrývá zhruba 11 hlavních zákonů a desítky dalších novel. „Jsem pro diskuzi ohledně toho, jak hodláme případně upravit konkrétní jednotlivá opatření. Žádné velké tlačítko ke zrušení Zelené dohody ale neexistuje. Tak to nefunguje,“ zdůraznil europoslanec v pořadu Co na to vaše peněženka.

„Pokud takové tlačítko není, pak zrušme volby, protože takovým tvrzením říkáme lidem, že nemá cenu chodit k volebním urnám,“ namítl Vondráček. „Jde o nejdůležitější předpis za posledních 50 let. Má podobné ambice jako čínská kulturní revoluce, tedy zcela transformovat naše chování,“ dodal.

Proti těmto slovům se však pirátský europoslanec ostře ohradil. „Kulturní revoluce vedla v Číně k desítkám milionům mrtvých v důsledku hladomoru. Takové věci s Green Dealem nesrovnávejte, je to nechutné a neuctivé vůči všem obětem,“ opřel se do Vondráčka.

Peksa a Vondráček dále hovořili o přijetí eura. Více se dozvíte ve videu výše.

Oblíbené štítky

Svobodni-31