Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Červenka: Diletant na Hrad?

Červenka: Diletant na Hrad?

Že oponentní kandidát Drahoš není zrovna protřelý politik, se vědělo dávno, novinkou však je, že ani v jeho volebním štábu se to zřejmě nehemží odborníky na PR. Jinak by jim přece muselo dojít, že nelze protikandidátovi přepustit polovinu tak extrémně důležitého času, jakým je nedělní večer, kdy skončil víkend a lidé/občané/voliči relaxují před startem nového pracovního týdne. Právě tohle je čas, kdy se jen tak lenoší a sedí u televize. Drahošova absence v debatě se Zemanem na Nově, kterou dle prvních odhadů sledovalo cca 1,5 milionu diváků, je jasná politická chyba, která se v konečném důsledku může projevit jako rozhodující. Ještě dodám, že debata na nejsledovanější Nově byla první ze tří a jestli Drahošovi loutkovodiči doufají, že vše zvrátí v poslední debatě na ČT, kde se mu bude snažit pomáhat aktivistka Witowská, tak jsou vedle, protože třetí prezidentská debata během pěti dní nebude už zdaleka tak lákavá.

Ale existuje také možnost, že kandidát Drahoš najaté odborníky neposlouchá a rozhoduje o PR své kampaně především sám. Tomu by odpovídala výzva Zemanovi po vyhlášení výsledků prvního kola, že by se s ním rád utkal z očí do očí. Takovýto očividný nesmysl mu snad nikdo neradil. Hned na začátku ostrého střetu totiž akademik Drahoš zahodil jeden z nejdůležitějších trumfů, co měl. Klidně přece mohl nechat Zemana, ať je to on, kdo dává veřejně najevo, jak moc stojí o debatu s protikandidátem a přitom mu otloukat o ústa jeho neochotu zúčastnit se debat před prvním kolem. Ale to Drahoš ne, nejprve vyzval on, aby následně začal couvat a místo očekávaného střetu v sledované aréně začal jezdit po venkově stahovat králíky a producíroval se se svými podporovateli.

Oproti tomu Zeman si je dobře vědom toho, že v zemi, kde tvrdě pracující člověk dostává dvacet tisíc hrubého měsíčně, neuspěje s kecy o slušnosti a podporou politiků za zenitem a celebrit, z nichž mnohé jsou až příliš často spojené s tím, z čeho mají lidé strach – snížení bezpečnosti země z důvodu importu problematických imigrantů či dalším ohrožením jejich životní úrovně kvůli nutnosti splácet cizí dluhy. Zeman včera večer naprosto jasně vyhrál, na což okamžitě zareagovaly i sázkové kanceláře a Drahoš už není favoritem, a to před týdnem na něj byl kurz 1,4 a na Zemana 2,7.

Proč by také někdo volil do funkce, ve které je politická obratnost základem, diletanta, že… A kandidát Drahoš onoho diletantismu v průběhu jednoho týdne ukázal míru vrchovatou.

Miroslav Červenka,
člen Republikového výboru Svobodných

Články vyjadřují pouze osobní názor autora a nejsou oficiálním stanoviskem Svobodných, pokud není uvedeno jinak.

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Nejnovější video

Zelená dohoda pro Evropu je eutanazie našeho průmyslu, pronesl ve vysílání CNN Prima NEWS předseda Svobodných Libor Vondráček s tím, že by opatření zrušil. Europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) oponoval, že žádné tlačítko k takovému kroku neexistuje. Zdůraznil, že je to prakticky nemožné. Vondráček poté Green Deal ideově připodobnil k čínské kulturní revoluci. „Nechutné přirovnání,“ ohradil se pirátský zákonodárce.

Vondráček by si přál kompletní odstoupení od Zeleného údělu. „Ideální by bylo, kdyby v dalším období Evropské komise nezasedli lidé jako Ursula von der Leyenová nebo Věra Jourová a kdyby budoucí předseda orgánu chtěl celý koncept zrušit. Green Deal je totiž eutanazie našeho průmyslu,“ pronesl šéf Svobodných.

Peksa avšak připomněl, že pod tímto názvem se skrývá zhruba 11 hlavních zákonů a desítky dalších novel. „Jsem pro diskuzi ohledně toho, jak hodláme případně upravit konkrétní jednotlivá opatření. Žádné velké tlačítko ke zrušení Zelené dohody ale neexistuje. Tak to nefunguje,“ zdůraznil europoslanec v pořadu Co na to vaše peněženka.

„Pokud takové tlačítko není, pak zrušme volby, protože takovým tvrzením říkáme lidem, že nemá cenu chodit k volebním urnám,“ namítl Vondráček. „Jde o nejdůležitější předpis za posledních 50 let. Má podobné ambice jako čínská kulturní revoluce, tedy zcela transformovat naše chování,“ dodal.

Proti těmto slovům se však pirátský europoslanec ostře ohradil. „Kulturní revoluce vedla v Číně k desítkám milionům mrtvých v důsledku hladomoru. Takové věci s Green Dealem nesrovnávejte, je to nechutné a neuctivé vůči všem obětem,“ opřel se do Vondráčka.

Peksa a Vondráček dále hovořili o přijetí eura. Více se dozvíte ve videu výše.

Oblíbené štítky

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31