Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

V Bruselu vymysleli… Petice Svobodných proti unijnímu nesmyslu sbírá podpisy po tisících

V Bruselu vymysleli… Petice Svobodných proti unijnímu nesmyslu sbírá podpisy po tisících

Evropská unie se dlouhodobě netají tím, že chce odvážně bojovat proti změnám klimatu. Na paškál si vzala především skleníkové plyny a postupnými regulacemi se snaží snížit množství emisí, a tak zvanou uhlíkovou stopu. V rámci tzv. Green Dealu si unijní úředníci mimo jiné posvítili také na CO2, které produkující auta se spalovacím motorem. Podle zatím schváleného plánu by se pak tato auto měla přestat prodávat již od roku 2035.

Ještě předseda Svobodných Libor Vondráček teď upozornil na absurditu tohoto chystaného zákazu. „V Bruselu vymysleli nejprve zákaz výroby aut na benzin a naftu a za 15 let poté i zákaz jejich provozu. Vše je odůvodněno zelenou ideologií, která tvrdí, že snižování emisí CO2 zásadně zlepší stav naší přírody. Jenže, kdyby zítra nevyjel na území EU jediný osobní automobil, snížila by se denní produkce CO2 na planetě Zemi o pouhých 0,028%! Tento mikroskopických efekt je v naprostém nepoměru k negativům, která zákaz přináší a Svobodní tak tvrdí, že se jedná o velmi nebezpečný euronesmysl,“ uvedl Libor Vondráček, který povede kandidátku Svobodných v nadcházejících volbách do Evropského parlamentu.

Právě boj proti euronesmyslům a snahu zvrátit zákaz prodeje nových aut na benzín a naftu si Svobodní vytyčili jako jeden z hlavní cílů své předvolební kampaně. I proto již dlouhé měsíce sbírají podpisy pod petici proti zákazu prodeje aut se spalovacím motorem. Pod její znění Svobodní nashromáždili již desítky tisíc podpisů a další raketovou rychlostí přibývají. Jak Svobodní prozradili na svých sociálních sítích, za jeden den například v Domažlicích se pod tuto petici podepsalo více jak 1400 kolemjdoucích.

zdroj: parlamentnilisty.cz

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Mgr. Libor Vondráček

Mgr. Libor Vondráček

právník a předseda Svobodných

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31