Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Rozbijeme si sice hlavu, ale hlavně, že přitom budeme zelení, tuší Vondráček

Rozbijeme si sice hlavu, ale hlavně, že přitom budeme zelení, tuší Vondráček

„Když spustila v únoru 2022 válečná vřava na Ukrajině, doufal jsem, že to přinese aspoň něco pozitivního. Věřil jsem, že se naši politici vyléčí ze zaslepeného přístupu k energiím. Ani jsem si neuměl představit, že by česká vláda nepochopila, že k dosažení energetické nezávislosti potřebujeme efektivně využívat suroviny, které máme na vlastním území,“ říká Libor Vondráček, předseda Svobodných. 

Podle jeho slov není zamýšlený zákaz spalování uhlí ničím jiným, než nárazem do zdi. „Rozbijeme si sice hlavu, ale hlavně, že přitom budeme zelení,“ rýpl si Vondráček, podle kterého navíc takový krok udělá největší radost těm mocnostem, proti kterým kabinet Petra Fialy tak často a rád vystupuje. 

„Nic totiž nemůže udělat Putinovi větší radost, než když si budeme sami likvidovat průmysl a ekonomiku v zajetí zelené ideologie. Nahráváme tím však nejen Putinovi, ale i všem ostatním a dnes zejména Číně. Pokrytecké přitom je, že se právě tato vláda neschopná řešit domácí problémy snaží velmi často rétoricky bojovat s Čínou i Ruskem, aby tím zakryla své vlastní počínání,“ dodal Vondráček, který se Svobodnými již několik měsíců intenzivně bojuje také proti unijnímu zákazu prodeje aut na benzín a naftu. Pod petici, kterou k tomuto účelu spustili, už nasbírali tisíce podpisů. 

zdroj: parlamentnilisty.cz

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Mgr. Libor Vondráček

Mgr. Libor Vondráček

právník a předseda Svobodných

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31