Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

„Už mě to tady ser*,“ citoval Fialu na Václaváku mladý politik. A pak to začalo

„Už mě to tady ser*,“ citoval Fialu na Václaváku mladý politik. A pak to začalo

My to za vás urveme. Na pódiu promluvil mladý muž, který se rozhodl lidem sdělit, že už nezbývá, než vyhlásit předčasné volby. Začal trochu netradičně. Začal citací premiéra Petra Fialy (ODS). „Už mě to tady se*e.“

Na pódiu se objevil také mladý demonstrant Matěj Gregor ze strany Svobodných, který tisícům lidí oznámil, že nerad bývá sprostý.

„Takže to udělám chytře a ocituji pana profesora Fialu, ‚už mě to tady sere‘. Já když jsem byl na pandemické demonstraci, tak nás onálepkoval ministr školství, tak jsem se těšil na volby. A teď nás onálepkoval premiér. Víte, já nekritizuju tehdejší voliče té vlády, ale ty dnešní už jo. Kdyby vláda říkala – ‚v zimě si s námi nezatopíte, budeme vás cenzurovat, budeme vás nahánět za vaše názory a za to, co píšete na internet‘ –, tak by měli méně procent než Zelení, a to již je co říct,“ poznamenal Gregor.

A vysloužil si potlesk.

„Já nechci zemi, kde si budeme vybírat mezi komunisty, StBákem a probruselskou vládou. Tohle není výběr!“ hřímal dál mladý muž.

„Pokud si vzpomínáte, tak před volbami tady byl spolek, který se ozval, když někomu špatně spadla propiska. A já jsem čekal, jestli se ozvou. Čekal jsem skoro rok. A nic,“ zlobil se dál Gregor.

A nechal demonstrantům pustit sestřih pár vět Petra Fialy (ODS), který chtěl lidem poslat signál, že je lidem třeba vyslat signál, že vláda bojuje s inflací – a větu Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) o tom, že si lidé mají vzít další svetr. Jedním dechem dodal, že Česku už nepomůže další svetr, ale jen předčasné volby, které povedou k ustavení zcela jiné vlády.

„Vládo, budíček! Vládo, budíček! Vládo, budíček!“ odpověděl mladému muži dav.

Gregor pokračoval, že pokud si tato vláda věří, že je dobrá, vyhlásí předčasné volby brzy. A pokud je opravdu tak skvělá, získá 200 poslanců.

„Vláda už se musí probudit, sebrat se a vypadnout do Bruselu!“ volal do mikrofonu Gregor, který dal najevo, že mluví jak za ty mladé lidi, kteří Fialovu vládu nevolili, ale i za ty, kteří sice pětikoalici volili, ale dnes toho litují. „My (mladí) to za vás urveme!“ přislíbil davu.

Vyprovodil ho potlesk.

Matěj Gregor, člen Republikového výboru Svobodných

Články vyjadřují osobní názor autora a nejsou oficiálním stanoviskem strany, pokud není uvedeno jinak.

Zdroj: Parlamentní listy

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Matěj Gregor

Matěj Gregor

zastupitel Vítkovic a Moravskoslezský krajský předseda

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31