Trikolora Svobodní Soukromníci se jako první připojili k Deklaraci o budoucnosti Evropy

Trikolora Svobodní Soukromníci se jako první připojili k Deklaraci o budoucnosti Evropy

Politická formace Trikolora Svobodní Soukromníci se jako první české politické uskupení připojilo k Deklaraci o budoucnosti Evropy, kterou v těchto dnes podepsali předsedové 16 evropských politických stran, mimo jiné bývalý polský premiér Jaroslaw Kaczyński, maďarský premiér Viktor Orbán nebo francouzská politička Marine le Penová. Deklarace žádá zásadní reformu Evropské unie (text deklarace zde).

„Naše politická formace Trikolora Svobodní Soukromníci nehodlá mlčky přihlížet nastolenému trendu, který dostal Evropskou unii za práh normálnosti, ze kterého bude těžká cesta zpět,“ uvedla Zuzana Majerová Zahradníková, poslankyně a superlídryně formace Trikolora Svobodní Soukromníci pro letošní parlamentní volby.

Ve společném dopise signatářů deklarace, který podepsala jak Majerová, tak předseda Svobodných Libor Vondráček a předseda Soukromníků Petr Bajer, uvádí, že se ztotožňují popisem situace, ve které se nachází Evropská unie, i závěry, jak tomuto neblahému trendu čelit.

„Chceme být společně s Vámi optimisty a rádi se spolu s Vámi pokusíme obrátit směřování našeho kontinentu od superstátu s obrovským deficitem demokracie ke spolupráci národních států a národních parlamentů vzešlých ze skutečně demokratických voleb,“ píše se v dopise českých pravicových politiků, který se tak připojili k evropské skupině signatářů.

„Jsme politická formace, která do nadcházejících český parlamentních voleb sjednotila dosud roztříštěné české pravicové a konzervativní strany a máme ambici vrátit skutečnou pravici na českou parlamentní mapu. Proto vítáme i váš společný postup na evropské úrovni,“ dodala Majerová.

Majerová zároveň připomněla, že hlavními programovými prioritami formace Trikolora Svobodní Soukromníci je prosazení ústavní nadřazenosti českého práva nad sekundárním právem EU, ústavní zakotvení práva platit českou korunou a práva platit v hotovosti a také cílená příprava České republiky na Evropu bez Evropské unie.

Zdroje jsou zde: Parlamentní listy; Echo 24.

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Mgr. Libor Vondráček

Mgr. Libor Vondráček

právník a předseda Svobodných

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31