Stanovisko: vyzýváme ministra zdravotnictví Vojtěcha k odvolání ředitele Arenbergera.

Stanovisko: vyzýváme ministra zdravotnictví Vojtěcha k odvolání ředitele Arenbergera.

Dnes byl na Pražském hradě (de facto bez účasti médií) opětovně jmenován ministrem zdravotnictví Adam Vojtěch. Vydali jsme níže uvedené stanovisko, které jsme adresovali mimo jiné i přímo ministrovi Vojtěchovi! Stanovisko se týká výzvy k odvolání ředitele Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Petra Arenbergera.

Vážený pane ministře,

důrazně Vás žádáme o okamžité odvolání ředitele Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Petra Arenbergera.

Na pozici ředitele fakultní nemocnice nemůže být člověk bez patřičné prověrky a také člověk morálně zcela nezpůsobilý, který má prokazatelně střet zájmů.

Ředitel fakultní nemocnice je dostatečně finančně ohodnocen proto, aby se své práci věnoval na 100% a neprováděl kromě svého náročného povolání další soukromé melouchy s příjmy kolem 30 milionů ročně.

V tomto duchu máme dokonce velké pochybnosti, zda-li může taková osoba vykonávat funkci přednosty Dermatovenerologické kliniky FN KV. Buď by se měl Petr Arenberger rozhodnout pro soukromé podnikání ve zdravotnictví nebo stát v čele významné pražské kliniky.

Upozorňujeme, že při podobném zjištění souběhu soukromé farmaceutické firmy a střetu zájmů u ředitele Fakultní nemocnice v Hradci Králové, byl Roman Prymula odvolán ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem „na hodinu“. Podobný přístup očekáváme i v kauze exministra Arenbergera.

Republikové předsednictvo Svobodných.

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31