Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Odmítáme nařízování práce soukromým lékařům pod pohružkou pokuty.

Odmítáme nařízování práce soukromým lékařům pod pohružkou pokuty.

Tisková zpráva

Praha, 6. 3. 2021

Právníci z advokátní kanceláře Vašíček a partneři si položili zásadní otázky a odpovídají na ně v přiloženém právním rozboru. Vláda s účinností od čtvrtka ve vztahu ke koronaviru přistoupila ke zcela razantnímu a v moderní době nevídanému kroku v podobě nařízení povinné práce lékařů a dalších zdravotnických pracovníků. Byl však takový krok učiněn v souladu s platnou právní úpravou? A co pro povinné subjekty v praxi znamená a jaké jsou případné sankce za jeho nedodržení a možnosti obrany? V tomto článku se věnujeme právě těmto tématům.

S jejich souhlasem předkládáme tento materiál jako stanovisko Svobodných.

Vyzýváme tedy všechny zdravotníky, kteří budou povolání proti své vůli do nemocnic, aby zaslali kopii „povolávacích“ dokladů do kanceláře Svobodných, která bude organizovat právní ochranu postiženým subjektům. Zasíláme vám kontakt na kancelář Svobodných – kancelar@svobodni.cz, případně se můžete obracet na našeho garanta pro zdravotnictví, místopředsedu strany Miroslava Havrdu – havrda@svobodni.cz.

Příloha: Právní rozbor advokátní kanceláře Vašíček a partneři.

Dodatek: Vašíček-a-partneři-Nařízená-práce-lékařů-Role-a-odpovednost-vlady-jako-krizoveho-organu-doporuceni-pro-reakci-na-prikaz_04

PhDr. Marek Hejduk, LL. M. MBA
tiskový mluvčí Svobodných
tel.: 773 071 301

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Nejnovější video

0:13 Chartu 77 tvořili lidé, kteří byli v pozici kritizující socialistický systém za nedodržování lidských a občanských práv. Chartisté nenavrhovali změnit systém, šlo jim o korekci. Nešlo tedy o politickou opozici, přesto byli ostrakizovaní a pronásledovaní, protože komunisté věřili, že Charta vnáší do společnosti znejistění, nesoulad a disharmonii. Lišíte se v tomto směru od svých předchůdců, ke kterým se hlásíte?

7:09 Chartisté za socialismu se rekrutovali z řad bývalých komunistů, obecně levice. Jaké ideové kořeny máte vy?

12:22 Ve své Chartě 24 akcentujete právo na svobodu projevu a informací, zaručované článkem 11 hlavy II. Svoboda projevu má mít v demokracii plná a neomezená?

25:03 Podobně jako zmíněný článek v Chartě 24 kritizujete i postoj státu k jiným článkům, konkrétně 16 hlavy II, 21 hlavy III, 8 hlavy II – není to spíše kritika neústavnosti Vlády ČR a byrokracie zahrnující státní zastupitelství, tajnou službu, policii, nejrůznější úřady a instituce a to i v oblasti médií, školství, zdravotnictví, hospodářském sektoru?

27:35 Pokud vám systém vyhoví a napraví, budete asi slavit. Co budete dělat v případě, že systém bude reagovat podrážděně nebo dokonce podobně jako za socialismu, tedy budete vystavení perzekuci?

37:43 Máte nějakou reflexi z horních politických pater? Co říká vaší Chartě 24 parlamentní opozice?

47:21 Založíte také nadaci jako Charta 77 a bude i vás sponzorovat George Soros?

https://svobodni.cz/stanoviska-strany…

Libor Vondráček, předseda strany Svobodných, jeden z autorů Charty 24.

Otázky připravil a kladl Alexandr Vojta

Oblíbené štítky

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31