Kdo je tu dnes jediná pravice? Vondráček připomněl Fialovy dávné sliby

Kdo je tu dnes jediná pravice? Vondráček připomněl Fialovy dávné sliby

Premiér Petr Fiala to v posledních dnech schytává z mnoha stran. Servítky vůči předsedovi ODS si nebere ani předseda Svobodných Libor Vondráček, který poukazoval především na to, co nejsilnější vládní strany slibovala před volbami a jakými reálnými kroky se chlubí poté, co usedla do Strakovy akademie.

„Všechny, kteří něco očekávali od programové konference ODS, bych chtěl upozornit, že je úplně jedno, co má ODS v programu. Je úplně jedno, že premiér nejprve říká: „Politik by měl lidem říkat pravdu,” aby za pár chvil zcela popřel všechny své sliby,“ rýpl si do ODS právník a předseda Svobodných Libor Vondráček. A Fialovi připomněl to, o čem se raději moc nahlas už nemluví. 
 
„ODS je úplně jedno, že si na svém vlastním 17. kongresu odhlasovala, že již nebude předávat kompetence do EU. A co se stalo, obratem je tam předala. A další předávání se občané musí bát. Program ODS a reálné kroky ODS jsou jako den a noc,“ připomněl Vondráček, podle kterého má Občanská demokratická strana jediné štěstí, že jí naplnilo mnoho úžasných lidí, kteří se reálně chovají podle její původní filozofie.
„Jsou pravicově konzervativní, nepřevlékají kabáty, chovají důstojně k sobě i okolí a je pro ně proto těžké popřít svou minulost. Věrnost myšlenkám dokazují i věrností ODS. Jenže odejít od manžela nebo manželka, která vás bije a vy jí za to ještě musíte děkovat, to není ani zrada hodnot ani ostuda,“ zdůraznil Vondráček a s odkazem na Stockholmský syndrom vyzval tyto pravicové politiky ke vstupu mezi Svobodné. 
 
Předseda Svobodných se s premiérem neshodl ani na kritice odborů za vyhlášení stávkové pohotovosti. „Odbory a nezodpovědnost jdou sice celkem dohromady, ale nezodpovědné je v první řadě nadbíhání odborářům za současného šlapání po živnostnících i majitelích nemovitosti. Nejvíc nezodpovědná je pak klamavá až lživá předvolební kampaň, která je popřena každým druhým krokem této vlády. Absolutně nezodpovědný je hazard s důvěrou lidí v politiku, ve volby jako nástroj poklidného střídání moci a vláčení slova pravice bahnem,“ neudržel se Vondráček, který Svobodné dnes staví do role jedině skutečně pravicové politické strany u nás.
  

Zdroj: Parlamentní listy

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Mgr. Libor Vondráček

Mgr. Libor Vondráček

právník a předseda Svobodných

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31