Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Svobodní: Svobodní nesouhlasí s kompenzační vyhláškou ministra Vojtěcha

Svobodní: Svobodní nesouhlasí s kompenzační vyhláškou ministra Vojtěcha

Svobodní se připojují ke zdravotníkům, kteří nesouhlasí s kompenzační vyhláškou, která by měla nemocnicím a soukromým ordinacím kompenzovat příjmy z činnosti, která byla kvůli koronavirové krizi zásadně omezena. Z návrhu kompenzační vyhlášky vyplývá, že zejména privátní zdravotnická zdravotnická zařízení budou na svých příjmech zkrácena, což bude pro značnou část z nich likvidační. Jsme toho názoru, že situaci daleko lépe a spravedlivěji řeší návrh kompenzační vyhlášky podaný Českou lékařskou komorou a tento návrh má naši podporu. V době, která je právě pro systém zdravotnictví značně nejistá, např. protože se neví, kolik vln epidemie koronaviru může ještě přijít, by jakákoliv nestabilita znamenala takřka hazard s lidskými životy.

  1. Zdravotníci stáli v první linii. Zaslouží si, aby s nimi stát jednal slušně, bez trapného mlžení a překrucování pravého stavu věci. Premiér Babiš slíbil napumpovat do systému 73 miliard korun. Až teprve později z návrhu kompenzační vyhlášky ministra Vojtěcha vyplynulo, že většině zdravotnickým zařízení se v konečném důsledku dostane mnohem méně prostředků, než s jakými počítali.
  2. Zdravotnictví je nejregulovanější odvětví ze všech, ovlivněné politickými vazbami a byrokracií. Je třeba si uvědomit, že mnoho zdravotníků muselo na příkaz shora svoji činnost výrazně omezit; odloženy byly mnohé plánované operace, a kromě toho sami občané omezili návštěvy lékaře. V centrálně řízeném systému se lékaři nemohou chovat pružně, a jsou tedy plně odkázáni na úhrady ze strany státu, resp. zdravotních pojišťoven. Nelze tedy přijmout, aby stejný stát, který jim v podstatě zakázal pracovat, je nyní nechal bez prostředků.
  3. Svobodní dlouhodobě zastávají myšlenku svobodnějšího zdravotnictví, které by bylo postaveno na skutečném pojištění, nikoliv na dnešní zdravotní dani, která se pojištěním jen nazývá. Pojišťovny mají být skutečnými pojišťovnami, a ne přerozdělovacími filiálkami ministerstva zdravotnictví. Tvrdíme, že svobodnější zdravotnictví by problémům spojeným s epidemií koronaviru čelilo daleko pružněji a efektivněji.

Republikové předsednictvo Svobodných

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Nejnovější video

Zelená dohoda pro Evropu je eutanazie našeho průmyslu, pronesl ve vysílání CNN Prima NEWS předseda Svobodných Libor Vondráček s tím, že by opatření zrušil. Europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) oponoval, že žádné tlačítko k takovému kroku neexistuje. Zdůraznil, že je to prakticky nemožné. Vondráček poté Green Deal ideově připodobnil k čínské kulturní revoluci. „Nechutné přirovnání,“ ohradil se pirátský zákonodárce.

Vondráček by si přál kompletní odstoupení od Zeleného údělu. „Ideální by bylo, kdyby v dalším období Evropské komise nezasedli lidé jako Ursula von der Leyenová nebo Věra Jourová a kdyby budoucí předseda orgánu chtěl celý koncept zrušit. Green Deal je totiž eutanazie našeho průmyslu,“ pronesl šéf Svobodných.

Peksa avšak připomněl, že pod tímto názvem se skrývá zhruba 11 hlavních zákonů a desítky dalších novel. „Jsem pro diskuzi ohledně toho, jak hodláme případně upravit konkrétní jednotlivá opatření. Žádné velké tlačítko ke zrušení Zelené dohody ale neexistuje. Tak to nefunguje,“ zdůraznil europoslanec v pořadu Co na to vaše peněženka.

„Pokud takové tlačítko není, pak zrušme volby, protože takovým tvrzením říkáme lidem, že nemá cenu chodit k volebním urnám,“ namítl Vondráček. „Jde o nejdůležitější předpis za posledních 50 let. Má podobné ambice jako čínská kulturní revoluce, tedy zcela transformovat naše chování,“ dodal.

Proti těmto slovům se však pirátský europoslanec ostře ohradil. „Kulturní revoluce vedla v Číně k desítkám milionům mrtvých v důsledku hladomoru. Takové věci s Green Dealem nesrovnávejte, je to nechutné a neuctivé vůči všem obětem,“ opřel se do Vondráčka.

Peksa a Vondráček dále hovořili o přijetí eura. Více se dozvíte ve videu výše.

Oblíbené štítky

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31