Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

„Je to hlupák.“ Babiš reaguje na obvinění Vondráčka, že „prováhal příležitost k vyjednání výjimky ze zavedení eura“

„Je to hlupák.“ Babiš reaguje na obvinění Vondráčka, že „prováhal příležitost k vyjednání výjimky ze zavedení eura“

Dnes se v Senátu pořádal kulatý stůl k petici za zachování české koruny. Předseda Svobodných Libor Vondráček coby zástupce petentů žádajících vládu o vyjednání výjimky ze zavedení eura obvinil v úvodní řeči předsedu hnutí ANO z promarnění takové příležitosti.

Vondráček řekl, že když v roce 2021 začali sbírat podpisy pod petici, „měli za sebou čerstvě situaci, kdy Andrej Babiš jako premiér, v době vyjednávání společného dluhu 750 mld. eur v rámci balíčku Next Generation EU, prováhal příležitost k vyjednání výjimky ze zavedení eura. A právě výjimka ze zavedení eura je tím, co si petenti přejí“.

„Je to hlupák. Nemá to žádnou souvislost,“ komentoval Andrej Babiš výrok Vondráčka v e-mailovém sdělení pro Epoch Times.

Předseda Svobodných, který se dle nedávného sdělení své strany specializuje na evropské právo a bude jejím lídrem do „eurovoleb“, se ve svém výroku u kulatého stolu pravděpodobně opíral o názor, který vyjádřil počátkem května v přednášce na CEVRO Institutu.

Kromě jiného v ní mluví o promarnění příležitostí k výjimce ze zavedení eura u tří českých premiérů, kteří eventuálně mohli dojednat výjimku „výměnou“ za jednomyslné hlasování na Radě EU.

Next Generation EU je výdajový balík EU k „řešení následků pandemie covidu-19“, který byl projednáván Radou Evropy na její mimořádné schůzi v červenci 2020.

Dojednávání výjimek není v unii mimořádnou věcí. Několik jich má „na kontě“ Dánsko a v rámci Listiny základních práv a svobod je má (u druhého jmenovaného mělo) Polsko a Spojené království.

Zdroj: Epochtimes

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Mgr. Libor Vondráček

Mgr. Libor Vondráček

právník a předseda Svobodných

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31