Havrda: Projev na sněmu o covidové diktatuře

Havrda: Projev na sněmu o covidové diktatuře

Vážení přátelé, svobodní občané.

Jak jistě všichni víte, byl jsem po odchodu místopředsedy Pokorného a na výzvu předsedy Vondráčka zvolen v únoru 2021 na pozici místopředsedy strany Svobodných. Ještě jednou děkuji za hlasy a dovolte mi, abych zde složil účet mé několikaměsíční práce v oblasti boje s Covidem a nastínil i vize do budoucnosti.

Jako lékař jsem netušil, že v rámci boje s Covidem bude docházet postupnému a nyní akcelerujícímu salámovému ukrajování občanských svobod části národa, k opakovanému a zatím beztrestnému flagrantnímu porušování zákonů a Ústavy ČR ministry, úředníky, Policií ČR, a že budeme dennodenně strašeni a manipulováni zejména ČT, ČRo a pochopitelně deníky hlavního oligarchy nevyjímaje. Objevila se zde postupně celá skupina pseudoodborníků, o kterých do té doby nikdo neslyšel, kteří i nyní neustále přitápějí pod kotlem svými rádoby odbornými manipulacemi a demagogickými prohlášeními. Druhá skupina lékařů a odborníků, která nemá identický názor, nedostává až na světlé výjimky na v PRIMA CNN žádný prostor a byla nazvána antivaxery a dezinformátory.

Z nepochybně ošklivého infekčního onemocnění se stal již problém nikoliv zdravotní, ale ekonomický, politický, společenský, a to celosvětově. Ano, farma firmy a na ně napojení politici a jejich odborní poskoci s dobře motivovanými nebo i zaplacenými médii, si mohou s celými národy najednou dělat co chtějí. Vidíme to dobře nejen u nás, ale ještě více v tzv. demokratických okolních zemích, jako je Německo, Rakousko, Itálie a Francie. Tam je již Covidová totalita. Povinné očkování, demonstrace a mlácení obyvatelstva jsou na denním pořádku, ale naše média pochopitelně mlčí.

Když jsem coby čerstvý doktor chodil v listopadu 89 s mojí přítelkyní, dnešní milovanou manželkou po náměstích, organizoval OF a bojoval proti totalitě, neuměl jsem si ani v nejmenším představit, jakou formou mohu být o nabytou svobodu dnes připravován. Nenápadně. Postupně. Smyčka se utahuje.

Aby bylo jasno. Nejsem žádný antivaxer a ani Svobodní, ani naše volební uskupení TSS, kde jsem měl na starost program o zdravotnictví a Covidu, nepropagovalo antivax. Měli jsme v programu pochopitelně dobrovolné očkování a body zpracované uznávanou kapacitou, prof. Beranem.

Moje heslo bylo od počátku: „Ohrožené chránit, nemocné léčit a zdravé nechat žít!“

Chci zde říci, že jsem s tímto heslem šel se svojí lékařskou kůží na trh a nikdo z mých kolegů mi nevynadal. Všichni říkali, že je to rozumné. Také ani jeden člověk na náměstích, a ani jeden z mých pacientů mi neřekl nic špatného. Naopak.

Nyní to podstatné:

Virus SARS-COV2 očkováním a neustálým testováním nezmizí. Musíme se s ním naučit žít. Na podzim a na jaře to bude asi vždycky složitější.

Pokud budeme stále dokola všechny testovat, včetně očkovaných, zjistíme, že ho má ve větší či menší míře na sliznicích kde kdo. Podstatné není, kolik je nakažených, ale kolik jich vykazuje příznaky onemocnění. A asi nejpodstatnější je počet těžkých pacientů na JIP a zemřelých na Covid minus zemřelých s Covidem. Toto číslo může být překvapivě velmi malé. Také mě bude zajímat, kolik těchto lidí bylo kompletně očkováno a kolik bylo neočkováno, abych si udělal představu o účinnosti vakcín. Nyní již v nemocnicích převažují očkovaní, ale nesmí se o tom moc mluvit a dokonce hygiena tají tyto pro její práci nepříznivé výsledky.

Podstatná je také imunizace populace, která se děje proděláním onemocnění a můžeme ji přechodně „vyšprajcovat“ očkováním rizikových skupin. V tomto směru mohou napomoci sérologické přehledy, abychom měli představu, do jaké míry je populace chráněna.

Vakcína proti Covid 19 není klasickou vakcínou – tehdy jde o mrtvý virus zbavený virulence. Jde vakcínu typu mRNA – tedy na basi genetické informace.

Tato vakcína není žádná zázračná vodička. Je to experimentální látka, ve třetí fázi klinického testování. Byla určena pro pacienty s vysokým rizikem fatálního průběhu Covid 19. I experimentální vakcína má zcela jistě význam pro rizikové skupiny. A zatím nemáme jinou alternativu.

Vysoce rizikovou populací však nejsou děti, mladí zdraví lidé do 40 let, sportovci a těhotné ženy. Riziko fatálního průběhu je u nich velmi nízké.

Prodělané onemocnění, jak se ukazuje na rozdíl od vakcinace, zpravidla zajišťuje dlouhodobou imunitu, riziko reinfekce je nízké. Nyní prakticky zjišťujeme, že zázračná vakcína nás neochrání ani jeden rok, spíše jen půl roku. Je velmi pravděpodobné, že při rozvoji infekce budeme tlačení do dalších dávek ve zkrácených intervalech. Vakcíny jsou již uvařeny a nakoupeny! Nyní se chystá lov na děti.

Jakýkoli prokázaný titr IgG v zásadě prokazuje dostatek virus-neutralizačních protilátek.

Miliony let fungování imunitního systému zrušil výnos ministerstva zdravotnictví, které protilátky „neuznává“.

Není pravda, že vakcinovaní mají spolehlivější imunitu než nevakcinovaní, kteří onemocnění prodělali. Je pouze prokázáno, že prodělání nemoci a následné očkování je v korelaci s vyšším titrem protilátek, avšak za cenu vyššího rizika komplikací. U žádného jiného onemocnění se toto nedělá, naopak pozitivita protilátek je často jednoznačnou kontraindikací pro podání vakcíny.

Termín bezinfekčnost na základě certifikátu o vakcinaci je nonsens. Česky řečeno – bezcenný cár papíru.

Vakcína brání pouze těžkému průběhu Covidu 19, nikoli nákaze či jejímu šíření.

„Potvrzení o bezinfekčnosti předkládejte bez vyzvání“, stojí u nás na restauraci na dveřích (jako i mnohde jinde). Co na tom, že jste Covid prodělali, máte vytvořenou robustní imunitu (slizniční i protilátkovou, tudíž máte dostatek virus neutralizačních protilátek). Máte smůlu.

Nemáte ten správný papír. Takže se pěkně otestujte a zaplaťte. Antigenní test i několikrát denně, nyní již pouze PCR test. Máte vůbec takový plat, abyste vyšli s nájmem a se zabezpečením základních životních potřeb? Nezájem. Co na tom, že platným papírem bude mávat někdo, kdo se netestuje a vesele šíří infekci dál? Orwell??

Očkovaní se netestují, neočkovaní musí. Bizár.

V přímém přenosu jsme to mohli vidět v pořadu StarDance (očkovaná Tereza Kostková byla pozitivní, neočkovaní museli do karantény, očkovaní nikoli). Pokud tohle není nikomu divné, je idiot.

I moje děti navštěvující školu se tomu diví a nechápou rozhodnutí naší vlády.

Stejně tak neočkované zdravé děti po kontaktu s očkovanou pozitivní učitelkou musí na 14 dní do karantény, přestože mají negativní test, očkované děti a učitelé mohou dále navštěvovat školu. Že by nátlak na rodiče, aby dali naočkovat své děti? Zrůdnost.

Riziko dlouhodobých komplikací po vakcinaci je více známé v USA než u nás. O krátkodobých komplikacích jsou data nekompletní. V Evropě je již skoro 1 milion očkovaných lidí s popsanými následky, chystá se pro ně v rámci EU finanční odškodňování.

Vedlejší účinky jsou často zpochybňovány, nejsou hlášeny či jsou prohlášeny za pouhou koincidenci – tedy jsou neprůkazné. A jak chcete dokázat, že máte potíže po očkování? A s kým se chcete soudit? Vaše blbost.

Očkovaní přeci podepisují informovaný souhlas, že o všech rizicích byli „informováni“ a farma firmy mají papír od EU a státu, že reklamace nepřijímají a jsou „ve veřejném zájmu“ vyviněny. Kdyby očkovaní lidé na nádražích nebo v obchoďácích podepisovali, že jim po očkování upadne ruka, stejně by si toho nikdo z nich nevšiml.

Kdo z očkovaných jedinců četl příbalový leták k vakcínám? Je zde popsána celá řada komplikací. Máte pravdu, raději to nečtěte … a nastavte  rameno!

Nyní budeme naše malé děti, které mají zcela rozdílnou imunitu (dítě není zmenšený dospělý) očkovat stejnou látkou ve 1/3 množství jako dospělé? To snad ne!

Zatímco na chřipku je vakcína každý rok jiná, u Covidu to nyní najednou nevadí!

Vakcinace zatím je a měla by i nadále zůstat dobrovolná. Pokud by měla být přeci jenom vakcinace povinná pro určité skupiny, ty by měly být v případě úmrtí nebo poškození zdraví řádně odškodněné. Nedořešeno.

Očkování by nemělo být vynucováno, očkovaní by neměli být zvýhodňováni, neočkovaní znevýhodňováni. Nikdo, ani policie, ani hygiena, a natož hospodský nemá právo zjišťovat, zda jste vakcinovaní, či ne. Jde totiž pořád o lékařské tajemství.

Vyhazovy z práce. Výhružky. Nátlak na děti a studenty. Vynucování testů zdravých lidí. Tlak na povinné covid-pasy. Říkáte dobrovolné? Tak určitě!

Mediální i faktický nátlak na vakcinaci nabírá znovu na síle. Zastrašování, úmyslné zkreslování dat. Rozdělování společnosti, placené testy, blábolení o veřejném zájmu či o kolektivní imunitě (která v tomto případě neexistuje), očkování na nádražích, v nákupních střediscích, tenisky či mobil … atd. atd.

Na řadě jsou samozřejmě další lži, strašení a manipulace a další dávky vakcíny, protože efekt po nějaké době vyprchá (viz Izrael). Kolik jich bude. Tři, čtyři? Osmnáct?

Co se dělo v zimě a na jaře 2021?

Pro rizikové skupiny nebyla vakcína včas, část praktických lékařů ordinovala po telefonu – tj. plně nefungovala primární péče, byly zavřené nemocnice, neoperovalo se. Pacienti se z televize a po telefonu dozvěděli, že hlavně nemají nikam chodit a mají si vzít Paralen.

Systematicky strašená střední generace dávala svým starým rodičům jídlo na okno, aby se sami nenakazili a po týdnu jim zavolali záchranku. To už bylo dost často pozdě.

Dětem se sebral rok života, zavřeli jsme drobné živnosti a nechali je zkrachovat. Za cenu sporné ochrany rizikových skupin (přičemž se nikdo nahlas neodvážil říci, že se jedná převážně o obézní pacienty) jsme zlikvidovali ekonomiku, kulturu a školství. Odkládaly se dispenzarizace, preventivní péče, plánované výkony. Přibylo psychiatrických diagnóz, špatně kompenzované cukrovky, populace přibrala na váze.

Co si myslím, že se mělo udělat?

Měli jsme vytipovat rizikové pacienty, a těm podat včas vakcínu. Měli jsme pak sundat respirátory, otevřít školy, živnosti a normálně nechat svět fungovat. Švédská cesta.

V okamžiku, kdy bylo vakcín dost, měla zůstat vakcinace dobrovolná. A to výhradně v rukou praktických lékařů, se znalostí anamnézy, seznámením pacienta s riziky a se zvážením cost-benefit a skutečného informovaného souhlasu.

Děti a mladí lidé by měli virózy, to je pravda, a části úmrtí by se nezabránilo, to je taky pravda.

Ale z dlouhodobého hlediska těch ztrát (nejen zdravotních, ale nepochybně i ekonomických a společenských) bude výrazně více, o tom jsem přesvědčený.

Co si myslím že by se mělo dělat teď?

Netlačit děti, mladé zdravé lidi a lidi s dobrou imunitou do plošné vakcinace.

Nedává mi smysl plošné testování asymptomatické populace. U pacientů s klinickými příznaky je naopak potřeba testovat včas i očkované.

Posílit primární péči a dát větší možnosti léčby praktickým lékařům (zapůjčení pulzních oxymetrů, uvolnění preskripce nových antikoagulancií, možnosti podávání – nikoli pouze indikace – monoklonálních protilátek atd…)

Cíleně vyhledávat rizikové skupiny.

Udělat sérologické přehledy.

Před případnou vakcinací vyšetřit protilátky.

„Uznávat“ protilátky.

Nechat otevřené školy, resp. celou společnost.

Smířit se s tím, že Covid nevymýtíme a občas někdo může na covidovou pneumonii zemřít. I přes očkování.

Rozděl a panuj …

Část lidí je naočkovaná z důvodu rizikovosti a část z důvodu, že se onemocnění bojí – potud v pořádku.

Část populace se nechala naočkovat z přesvědčení o kolektivní zodpovědnosti. To byla manipulace veřejnosti a to v pořádku není.

Velká část populace se a očkuje pouze proto, že chce mít klid. Raději si dáme tečku nebo i dvě, aby nás už nikdo neotravoval. To v pořádku také není.

Jak dlouho bude „klid“? Kolik dávek to bude? Za cenu jakých komplikací v jakém procentu? Nikdo neví.

Každý se musí rozhodnout, jak to chce.

Jestli se rozhodne do systému naskočit.

Jestli bude protestovat.

Jestli bude udávat sousedy.

Jestli svobodu cestovat vymění za svobodu podle svého nakládat se svým tělem a zdravím.

Není to pro mě jednoduché jít s kůží na trh. Nechci být disident. Chci se chovat normálně a nadále dělat to, co mám rád, pomáhat lidem. Také chci i nadále bojovat za svobodu a dodržování zákonů této země v dresu Svobodných. Je to pro mě čest v dresu Svobodných bojovat proti Covidové totalitě, neboť si myslím, že nyní teprve přijde to nejhorší.

Válek, Chlíbek a další covidisti jsou zárukou, že se máme, my svobodní občané, na co těšit!  

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31