Havrda: Nešiďme lidi „bezinfekčností“

Havrda: Nešiďme lidi „bezinfekčností“

MUDr. Miroslav Havrda – Svobodní: „Pojmy “potvrzení o bezinfekčnosti” nebo “bezinfekčnost” se již běžně používají v návaznosti na informaci o očkování. Jde o zneužití jazyka, protože přenos infekce probíhá i u očkovaných.

To vede k zasévání umělého nepřátelství, ostrakizaci neočkovaných a falešnému pocitu bezpečí očkovaných. Ve vážném stavu totiž končí očkovaní také. Podle statistiky z října, očkování snižuje riziko hospitalizace na JIP. Očkovaných je ve starší populaci více než neočkovaných, což dělá výklad statistiky složitější a více to mluví ve prospěch očkování. Přesto je třeba připomenout, že v týdnu před 27. 10. zemřelo s COVID více očkovaných než neočkovaných.

Čísla však jen dokreslují realitu a kdyby se ta čísla lišila podstat se nezmění. Podporuji dobrovolnost očkování a nikdy nebudu podporovat zavedení dvou kategorií občanů! Vláda musí přestat se stavěním lidí proti sobě, jinak se budou stávat projevy podobné agrese stále častější: https://cnn.iprima.cz/cestujici-v-autobuse-se-pohadali…

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

MUDr. Miroslav Havrda

MUDr. Miroslav Havrda

místopředseda strany a mluvčí odborné skupiny Svobodných pro zdravotnictví

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31