Otevřeme Česko?!, mediální zářezy a kalendář svobody – Týdeník Svobody 01/2021

Otevřeme Česko?!, mediální zářezy a kalendář svobody – Týdeník Svobody 01/2021

Týdeník Svobody – 1. týden 2021
Zobrazit email v prohlížeči
Svobodě a odpovědnosti zdar!

V úvodu bychom rádi pozvali všechny naše podporovatele, členy i sympatizanty k účasti na demonstraci (manifestaci) již tuto neděli 10. 1. ve 14:00, na kterou vyrazí řada našich členů. Možná namítnete, že je to riziko, ale demonstrace v Polsku či Bělorusku ukazují, že patrným rizikem nejsou a my naopak souhlasíme s organizátory, že větším rizikem by bylo v současné situaci mlčet.

Slibům o konci plošných opatření a zavádění kompenzací od absolutně zdiskreditované vlády už nelze věřit. Vláda podkopává vlastní důvěru a vytváří nedůvěru mezi lidmi navzájem. Nasazuje kacířskou hlavu všem, kteří se proti takovému způsobu řešení situace ozývají a připomínají absenci cílených opatření vůči ohroženým skupinám. Už i lékařské kapacity Jiří Beran, Tomáš Zima a mnoho dalších, začínají poukazovat na neefektivitu lockdownů a škodlivost absence cílené pomoci těm, které je nepochybně potřeba před virem chránit.

„Vyměňme příkazy, zákazy a plošná centrální opatření vlády za svobodu a odpovědnost jednotlivců či menších komunit. V historii i současnosti najdeme mnoho důkazů, že je to cesta k rychlejšímu dosažení cílů a k lepším výsledkům. Dnes je navíc doslova otázkou života a smrti, aby si byli všichni jisti, že daleko více než příkazy osvíceného vládce, nás ochrání uvědomění si, že pokud jde o zdraví nás a našeho okolí, jde zejména o naši starost a naši zodpovědnost. Není to v rukách vlády, ale v rukách nás všech,“ říká v reakci na demonstraci a na články lékařů náš předseda Libor Vondráček.

Demonstrace je společnou akcí vystupujících, kteří budou hájit zájmy hospodských, lékařů, sportovců, fitness trenérů, učitelů, umělců, studentů a mnoha dalších skupin.

Více se o demonstraci dozvíte v médiích (např. Echo24 – Demonstrace v neděli v Praze) nebo na facebookové události.
Svobodné střípky z médií
1) Místopředseda strany Honza Dočekal se v rozhovoru pustil do vlády, o které řekl, že „tvoří kočkopsy a totálně selhává“. Dále se mimo jiné zmiňuje o možnostech snižování nákladů a to zeštíhlením státní správy v tom smyslu, že ihned by bylo možné zrušit 36 úřadů.
Celý rozhovor s Honzou Dočekalem

2) Svobodní ve spolupráci s iniciativou Chcípl pes pomáhá popotahovaným podnikatelům prostřednictvím Fondu na jejich podporu, který byl založen v prosinci 2020. V této souvislosti byl vytvořen transparetní účet, kam může kdokoli přispět jakoukoli částkou a pomoci tak podnikatelům v situacích, kdy jsou ze strany státu „perzekuováni“ uloženými sankcemi za porušování vládních opatření.
Fond na podporu popotahovaných

3) „Dnes (7. 1. 2021) jsme v Senátu odmítli návrh ministra Hamáčka pokutovat drakonickými částkami podnikatele za nedodržování chaoticky přijímaných a ještě hůř komunikovaných opatření. Vláda chtěla ještě větší bič, ale tím si respekt a důvěru nezíská…,“ konstatuje senátor za Svobodné – Jarda Chalupský.

Kalendář Svobody – 1. týden
7. 1. 1979: Konec Rudých Khmérů
V tento den byl ukončen teror Rudých Khmérů v Kambodži díky intervenci Vietnamu. Khmérové zrušili peníze, trh, soukromé vlastnictví a snad všechny myslitelné svobody.
8. 1. 1940: Finské vítězství
Finská armáda v extrémně obtížném terénu porazila Sovětský svaz v bitvě u Suomussalmi a připsala si jedno z nejdůležitějších vítězství v Zimní válce, ve které Finsko prozatím ubránilo svoji nezávislost a svobodu.
9. 1. 1991: Listina základních práv a svobod
“Lidé jsou svobodní a rovní v důstojnosti i v právech. Základní práva a svobody jsou nezadatelná, nezcizitelná, nepromlčitelná a nezrušitelná.” To je uvedeno v článku 1. Listiny základních práv a svobod, která byla přijata v ČSFR jako ústavní zákon.
10. 1. 1992: Svobodné gumové hračky
Několik tisíc žlutých plastových koupelnových kachniček uniklo z kontejneru nákladní lodě na svobodu. Od té doby putují oceány a všichni jim tiše závidí jejich svobodu.
11. 1. 1922: První léčebné použití inzulínu
V kanadském Torontu byl k léčbě cukrovky poprvé použit inzulín, který snižuje množství cukru v krvi. Diabetikům se díky tomu výrazně uleví a mohou se cítit mnohem svobodněji.
12. 1. 1932: Ophelia Wyatt Caraway
Byla zvolena první americká senátorka Wyatt Caraway, a to v době, kdy ženy v mnoha zemích světa ještě stále nemohly ani k volbám. Lidé pochopili, že i ženy mohou patřit do politiky a Wyatt Caraway místo ke sporáku poslali do senátu!
13. 1. 1966: Robert C. Weaver
Byl zvolen první černošský člen americké vlády, Robert C. Weaver. Boj za rasovou rovnost v USA urazil dlouhou cestu, na jejímž konci byla svoboda pro všechny lidi bez rozdílu.
14. 1. 1967: Demonstrace Human Be-In
V San Francisku se konala demonstrace s názvem Human Be-In, čímž byla zahájena éra tzv. hippies. Doba svobodného, nezřízeného způsobu života a bourání společenských konvencí začíná.“
Informace o konání Svobodných porad
Svobodní pro vás chystají sérii podcastů, tzv. Svobodných porad, kde budeme lidem radit a pomáhat s celou řadou životních událostí. Mezi prvními tématy Svobodných porad bude oblast doručování písemností (stát versus občan a občan versus stát), dále oblast datových schránek, portál občana a mnohá další.
Facebook RSS Twitter Facebook RSS Twitter
Odebírejte tento
týdeník ZDARMA!

Dostal se k vám tento mail od přátel? Chcete, aby vám už žádné novinky neunikly?
Stačí udělat jedinou věc.

PŘIHLÁSIT SE K ODBĚRU
Pošlete to dál!

Budeme rádi, když nás budete číst i nadále a budete tento Týdeník přeposílat svým přátelům, aby měli také informace z více zdrojů a mohli si udělat ucelenější názor.

Můžete nás také dát do kopie,
ať víme, že má smysl noviny po večerech připravovat.
Nezobrazil se Vám email správně? Otevřít v prohlížeči
08.01.2021 Svobodní
Tento email byl odeslán na adresu vondracek@svobodni.cz.
Odesilatelem je Týdeník Svobody – Svobodní, mluvci@svobodni.cz. Tento e-mail je podle zákona obchodním sdělením.
Z odběru se můžete odhlásit.

S radostí doručeno díky aplikaci SmartEmailing
Antispam pravidla

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Týdeník Svobody

Týdeník Svobody

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31