Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Stanovisko: Vláda nás cupováním pandemického zákona přibližuje diktatuře.

Stanovisko: Vláda nás cupováním pandemického zákona přibližuje diktatuře.

Dnes po mnoha měsících skončil v České republice nouzový stav a tzv. protikovidová opatření se přesouvají pod kompetence pandemického zákona, podle něhož již nadále není možné omezovat pohyb občanů ani bránit jejich setkávání. Novopečený ministr zdravotnictví Petr Arenberger, patrně, aby ukázal, že nové Babišovo koště dobře mete, již nastínil představu, jak chce svobodu pohybu i možnosti setkávání lidí omezovat i nadále, bez nouzového stavu a nad rámec pandemického zákona. Vláda, resp. pan ministr, tím nejen vyjadřuje naprosté pohrdání zákony této republiky, ale nepokrytě a beze studu podkopává a zpochybňuje Ústavou zaručená práva. Je potřeba vyjádřit zásadní znepokojení: jsou-li tyto totalitářské tendence naší vlády již prezentovány naprosto otevřeně, kde se to celé zastaví?

  1. Svobodní zásadně odmítají, aby jakési metodické pokyny vlády či ministerstva, kolik lidí se smí setkávat a za jakých podmínek, byly postaveny nad ústavní principy této republiky. Stát, kde se vládne pomocí dekretů a metodických pokynů, neomezených žádným ústavním rámcem, není demokracie, ale diktatura. 
  2. Tzv. sněmovní opozice zklamala. Varovali jsme již dříve, že pandemický zákon je pouze zástěrka, jak opozici zavřít ústa, ale ve skutečnosti o žádný objektivní legislativní rámec, jak se vypořádat s epidemií bez nutnosti zavádění nouzového stavu, nejde. Vláda Andreje Babiše se tzv. parlamentní opozici vysmála do obličeje a dala jasně najevo, že se pandemickým zákonem stejně nebude řídit. Piráti, ODS, Top09, STAN – ti všichni svým podpisem pod pandemický zákon posloužili jako Babišovi užiteční idioti. Pokud máme opět získat svobodu, jsou tyto strany naprosto nedůvěryhodné. 
  3. Svobodní vyzývají občany, aby si z nápadů nového ministra nedělali vrásky a řídili se léty prověřenými zákony a zdravým rozumem, který tato vláda postrádá. Ministr Arenberger se jistě spoléhá, že lidé budou nařízení, k nimž nemá zmocnění z pandemického ani jiného zákona, ze strachu respektovat. Máme-li si však zachovat důstojnost a sebeúctu, takové pohrdání zákony naopak respektovat nesmíme. Řiďme se při předcházení nákaze svým vlastním rozumem, nikoliv slepou poslušností. Jestliže sami vládní představitelé tohoto státu neplní svá vlastní pravidla, morálně nám nic nebrání činit z vládních opatření pouhá doporučení, jejichž arbitrem je nakonec vždy samostatně myslící občan.

Stanovisko předsednictva Svobodných.

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31