Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Nechte gastro dýchat!

Nechte gastro dýchat!

Tisková zpráva, Praha, 8. 12. 2020

STANOVISKO SVOBODNÝCH.

Šéf zdravotnických statistiků Dušek prohlásil, že nárůst rizika nákazy nemůže souviset se čtvrtečním uvolněním opatření. Přesto se včera vláda opět rozhodla dupnout na ty, kteří současnou tzv. protikovidovou vládní politikou trpí snad nejvíce. Zkrátila provozní dobu restaurací o dvě hodiny a jak už se stalo smutným zvykem, nepřidala k tomu ani slovo o kompenzacích.

1) Vláda sice ještě nevymyslela, jak nahradit škody, které vznikly plošnými zákazy, ale už opět vymýšlí nové. Není však ani 31. 3. ani 30. 4., aby se mohla vymlouvat, že prvně řeší zdraví a pak ekonomiku. Nebo snad už po 8 měsících vymyslela, kde na odškodnění hospod vezme, když si je troufá znovu zavírat?

„Současnou politiku pokládáme za novodobý druh třídního boje, likvidační války proti nezávislým lidem. Epidemie koronavirové nákazy je k tomu bezostyšně zneužita jako záminka,“ říká místopředseda Svobodných Luboš Zálom poukazující na soulad kroků vlády se slovy některých odborářů a dalších levičáků o nepotřebnosti restauratérů a potřebnosti dělníků.

2) Vláda navíc opět ukazuje naprostou bezradnost, když zcela nahodile a bez důkazů popírá vlastní systém PES. Systém, který před pár dny prezentovala jako závazný a neměnný. Vláda tak očividně ani po devíti měsících nemá plán, který by vydržel déle než pár dní, a nejspíš netuší, co bude dělat zítra. Nelze proto věřit, že nás tento spolek úspěšně provede trvající krizí, natož aby se postavil čelem vůči těm, které poškodil svými nařízeními.

Tam, kde lidé neví, co udělá vláda druhý den, nelze v klidu žít a poslední rozhodnutí jen zvyšuje míru nejistoty a psychické nestability u mnoha lidí v naší zemi.

VÝZVA:

Tyto bezohledné kroky vlády důrazně odmítáme a apelujeme na sněmovní opozici, aby použila veškerých prostředků včetně parlamentních obstrukcí, aby neumožnila vládě prodloužení nouzového stavu, který vláda používá jako bič na živnostníky a drobné podnikatele. Chaos a nejistota musí skončit. Gastro potřebuje dýchat, občasný krátký nádech nestačí!

 

PhDr. Marek Hejduk, LL. M. MBA
tiskový mluvčí Svobodných

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Nejnovější video

Zelená dohoda pro Evropu je eutanazie našeho průmyslu, pronesl ve vysílání CNN Prima NEWS předseda Svobodných Libor Vondráček s tím, že by opatření zrušil. Europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) oponoval, že žádné tlačítko k takovému kroku neexistuje. Zdůraznil, že je to prakticky nemožné. Vondráček poté Green Deal ideově připodobnil k čínské kulturní revoluci. „Nechutné přirovnání,“ ohradil se pirátský zákonodárce.

Vondráček by si přál kompletní odstoupení od Zeleného údělu. „Ideální by bylo, kdyby v dalším období Evropské komise nezasedli lidé jako Ursula von der Leyenová nebo Věra Jourová a kdyby budoucí předseda orgánu chtěl celý koncept zrušit. Green Deal je totiž eutanazie našeho průmyslu,“ pronesl šéf Svobodných.

Peksa avšak připomněl, že pod tímto názvem se skrývá zhruba 11 hlavních zákonů a desítky dalších novel. „Jsem pro diskuzi ohledně toho, jak hodláme případně upravit konkrétní jednotlivá opatření. Žádné velké tlačítko ke zrušení Zelené dohody ale neexistuje. Tak to nefunguje,“ zdůraznil europoslanec v pořadu Co na to vaše peněženka.

„Pokud takové tlačítko není, pak zrušme volby, protože takovým tvrzením říkáme lidem, že nemá cenu chodit k volebním urnám,“ namítl Vondráček. „Jde o nejdůležitější předpis za posledních 50 let. Má podobné ambice jako čínská kulturní revoluce, tedy zcela transformovat naše chování,“ dodal.

Proti těmto slovům se však pirátský europoslanec ostře ohradil. „Kulturní revoluce vedla v Číně k desítkám milionům mrtvých v důsledku hladomoru. Takové věci s Green Dealem nesrovnávejte, je to nechutné a neuctivé vůči všem obětem,“ opřel se do Vondráčka.

Peksa a Vondráček dále hovořili o přijetí eura. Více se dozvíte ve videu výše.

Oblíbené štítky

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31