Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Vondráček: „Rozdělujete lidi,“ vzkázala by tato skvělá dáma vládě za zavření hospod po 20. hodině.

Vondráček: „Rozdělujete lidi,“ vzkázala by tato skvělá dáma vládě za zavření hospod po 20. hodině.

Rozhovor s paní Marií při večeři, kterou vyhrála po vyluštění křížovky v našich volebních novinách mě utvrdil v tom, že to nekonečné “omezování svobody” štve i ty v jejichž prospěch se prý aktuálně dělá.

S velmi moudrou dámou jsem si nakonec dal i desert, protože mě povídání s ní velmi bavilo. ✌️S noblesou a grácií ji vlastní nadávala na dávky, dotace, žlutá pole a aktuálně i zákazy, které prý rozdělují lidi v její věkové kategorii.

Přitáhnout, povolit, utáhnout, rozvolnit. 🙃 Vláda pořád nevymyslela, jak nahradit škody, které znamenala plošná opatření dodnes a už vymýšlí další. 🤬 Tohle musí skončit…

Dnes jsou to hospody a zítra může vláda prstem ukázat na vás. 👈

Bude většina tolerovat tahání sirek ještě dlouho❓Nebo už snad vláda po 7 měsících vymyslela, kde vezme na odškodnění hospod? Že si je zase dovoluje zavírat?

Nemáme 31.3. ani 30.4., aby se mohla vymlouvat, že prvně řeší zdraví a pak ekonomiku‼️

Princip kolektivní viny odmítá beran Václav, zavřený hospodský Jirka, opatřeními nepoškozený Libor i “chráněná” paní Marie.

A dokud budeme nezaslouženému zavírání ostatních za mříže přihlížet, bude to jen horší. Jednou se sebere kus svobody rybáři, jindy kuřákovi, dítěti, automobilistovi, kadeřnici, hospodskému, mamince, fittrenérovi a postupně se to dotkne každého z nás.

Mříže budované kolem nás budou stálé hustější a hustější. Na úkor lidí. Ve prospěch vlády.

Jsem si jist, že skutečný liberál to musí cítit. Ten liberál, který chce svobodu i pro ostatní, nejen sám pro sebe.

A nebo ne❓Nebo už to slovo liberál fakt nemá nic společného se svobodou a odpovědností jednotlivce?

“Libor” a “liberál” jsou údajně odvozeniny od latinského “libertas”, proto bych se nerad toho pojmu vzdal, ve prospěch těch, kteří jsou spíše nepřáteli než milovníky svobody. A místo bourání mříží si libují v jejich stavění…

#PodpořmeZavřené

Libor Vondráček

předseda strany

Články vyjadřují osobní názor autora a nejsou oficiálním stanoviskem strany, pokud není uvedeno jinak.

Zdroj: http://liborvondracek.cz/ma-smysl-aby-se-cech-radoval-nebo-rozciloval-nad-vysledkem-voleb-v-cizi-zemi-ano-i-ne/

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Mgr. Libor Vondráček

Mgr. Libor Vondráček

právník a předseda Svobodných

Novinky

Nejnovější video

Zelená dohoda pro Evropu je eutanazie našeho průmyslu, pronesl ve vysílání CNN Prima NEWS předseda Svobodných Libor Vondráček s tím, že by opatření zrušil. Europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) oponoval, že žádné tlačítko k takovému kroku neexistuje. Zdůraznil, že je to prakticky nemožné. Vondráček poté Green Deal ideově připodobnil k čínské kulturní revoluci. „Nechutné přirovnání,“ ohradil se pirátský zákonodárce.

Vondráček by si přál kompletní odstoupení od Zeleného údělu. „Ideální by bylo, kdyby v dalším období Evropské komise nezasedli lidé jako Ursula von der Leyenová nebo Věra Jourová a kdyby budoucí předseda orgánu chtěl celý koncept zrušit. Green Deal je totiž eutanazie našeho průmyslu,“ pronesl šéf Svobodných.

Peksa avšak připomněl, že pod tímto názvem se skrývá zhruba 11 hlavních zákonů a desítky dalších novel. „Jsem pro diskuzi ohledně toho, jak hodláme případně upravit konkrétní jednotlivá opatření. Žádné velké tlačítko ke zrušení Zelené dohody ale neexistuje. Tak to nefunguje,“ zdůraznil europoslanec v pořadu Co na to vaše peněženka.

„Pokud takové tlačítko není, pak zrušme volby, protože takovým tvrzením říkáme lidem, že nemá cenu chodit k volebním urnám,“ namítl Vondráček. „Jde o nejdůležitější předpis za posledních 50 let. Má podobné ambice jako čínská kulturní revoluce, tedy zcela transformovat naše chování,“ dodal.

Proti těmto slovům se však pirátský europoslanec ostře ohradil. „Kulturní revoluce vedla v Číně k desítkám milionům mrtvých v důsledku hladomoru. Takové věci s Green Dealem nesrovnávejte, je to nechutné a neuctivé vůči všem obětem,“ opřel se do Vondráčka.

Peksa a Vondráček dále hovořili o přijetí eura. Více se dozvíte ve videu výše.

Oblíbené štítky

Mgr. Libor Vondráček

Mgr. Libor Vondráček

právník a předseda Svobodných

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31