Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Svobodní Čižinskému: Otevřete svou toaletu každému, kdo potřebuje ulevit!

Svobodní Čižinskému: Otevřete svou toaletu každému, kdo potřebuje ulevit!

Když budete potřebovat na toaletu a zrovna vás zastihne nutkání v blízkosti domácnosti Jana Čižinského, problém je vyřešen. Prostě si na Honzu zazvoníte a ulevíte si na WC v jeho bytě. Odvážný nápad? Ne odvážnější, než Čižinského představa, že totéž by měli povinně umožnit každému, kdo si o to řekne, pražští hospodští.

„Chápu, že je před komunálními volbami a politická květinka Praha sobě po jalových létech téměř nulové práce pro Pražany poněkud uvadá. Jan Čižinský ale přece nemůže přicházet s natolik absurdními nápady, že si z nich lze dělat snad jen skutečně legraci. K vážné diskuzi prostě nejsou,“ říká místopředsedkyně pražských Svobodných Veronika Blažková. Právě Svobodní – společně s provozovateli restaurací – ihned na Čižinského iniciativu zareagovali, a to jednoznačně kriticky a odmítavě. Hospodští dokonce použili expresivní výraz, že nejsou žádné Čižinského „hajzlbáby“.

Lídr Praha sobě a starosta Prahy 7 Jan Čižinský nejprve bezplatné otevření restauračních toalet pro všechny definoval jako povinnost. Po ostrém protestu Asociace malých a středních podniků své původní prohlášení zkorigoval: „Nijak je nedonutíme, domluvíme to s nimi. Město pak bude čisté, a to bude dobře i pro ty restaurace,“ uvedl Čižinský.

K žádné shodě však evidentně nedojde, protože podle restauratérů je taková domluva naprostou utopií. „Hospodští mají naši jednoznačnou podporu. V nadsázce by se chtělo  říct, že když hospodští přežili covidová opatření, jistě přežijí i nápady Jana Čižinského. Je třeba však jasně zdůraznit, že jde o pouhý předvolební blábol a Praha sobě si tímto výkřikem do tmy volební preference rozhodně nevylepší. Pražané nejsou hlupáci,“ uzavírá Veronika Blažková.

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Veronika Blažková

Veronika Blažková

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31