Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Předsedkyně pražských Svobodných: Pražský inovační institut je nezbytné okamžitě zrušit!

Předsedkyně pražských Svobodných: Pražský inovační institut je nezbytné okamžitě zrušit!

Nejen objasnění veškerých trestně-právních souvislostí, ale také rovnou co nejrychlejší zrušení celé instituce – to je podle předsedkyně pražských Svobodných Veroniky Blažkové jediným adekvátním řešením ohledně Pražského inovačního institutu (PII).

„Zaznamenala jsem rozhořčení bývalého ředitele PII Bohumila Kartouse, který se ostře ohradil proti výtkám svého nástupce Tomáše Lapáčka. Ten vše sepsal do souhrnné zprávy a předložil k projednání pražskému zastupitelstvu. Tato zpráva ukázala Kartousovo někdejší působení v čele PII v plné nahotě nejen jako naprosto neuvěřitelné manažerské selhání, ale i jako skutkovou podstatu trestné činnosti,“ říká Blažková.

Zrušení PII by neznamenalo pro metropoli žádnou újmu. PII byl podle Blažkové zřízen jako klasická trafika pro různé kamarádíčky pražských komunálních politiků, zejména Pirátů. O tom svědčí jak příšerné fungování této instituce uvnitř (nedodržování zákonů v oblasti veřejných zakázek, parodie na personální management apod.), tak ryze formální působení dozorčích orgánů. „Nedělá mi vůbec radost, že jsem byla zřejmě jediná, kdo po celou dobu fungování nebo spíše nefungování PII upozorňoval na tamní poměry a na zbytečnost celé této instituce. Tohle však měli dělat lidé v dozorčích orgánech, nikoli já. Mají spoustu másla na hlavě a také by se měli zodpovídat,“ podotýká Blažková.

Hospodaření PII pod někdejším vedením Bohumila „Boba“ Kartouse prověřuje Národní centrála proti organizovanému zločinu ve spolupráci s Evropským veřejným žalobcem. Ve „hře“ není nic menšího, než obvinění z poškození finančních zájmů EU, dotačního podvodu a porušení pravidel hospodářské soutěže.

Tisková mluvčí
Veronika Blažková
E-mail: veronika.blazkova@svobodni.cz
Telefon: +420 773 097 992

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodni-31