Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Utíkej, schovej se, bojuj!

Utíkej, schovej se, bojuj!

Ve středu 7.6. představila Policie ČR videoklip s názvem Utíkej, schovej se, bojuj!

Video vzniklo jako reakce na aktuální bezpečnostní situaci v Evropě, jejíž zhoršení částečně způsobila neschopnost EU bránit své vnější hranice.

Modelově ukazuje situaci při útoku střelce v budově. Jako první krok doporučuje útěk. Pokud utéct nelze, doporučuje se schovat, zabarikádovat vstup a čekat na záchranu. V případě objevení doporučuje aktivně se bránit.

Evropská komise se nám tento poslední krok snaží ztížit tím, že pod záminkou boje proti terorismu chce odebrat zbraně jejich legálním vlastníkům. Směrnice vstoupila v platnost, ale ještě není nic ztraceno. Jedna z mála věcí, při které je schopna se sjednotit naše politická scéna, je odpor vůči této nesmyslné směrnici. A to hlavně díky aktivitě Petice proti regulaci zbraní.

https://www.facebook.com/czechforguns/

Do boje proti směrnici zapojili spoustu lidí. Oslovovali poslance, psali do europarlamentu a aktivně se zúčastnili sbírání podpisů pro Petici.

A co na to Svobodní? Strana svobodných občanů vnímá právo na držení zbraně jako jednu ze svobod, která, byť regulovaná přísnými podmínkami pro získání oprávnění k držení zbraně, je nedílnou součástí svobody člověka v demokratické společnosti.

Z volebního programu Strany svobodných občanů pro parlamentní volby 2017:

– Zachováme možnost vlastnit zbraň.

– Zachováme současnou zbraňovou legislativu s vysokými požadavky na držitele zbraní.

– Udržíme tuto svobodu a schopnost účinné sebeobrany i za cenu využití všech právních prostředků.

https://svobodni.cz/program/funkcni-armada-a-ucinna-azylova-politika/

 

Dle Svobodných je zbraň pro ochranu před útočníky podobně užitečným nástrojem jako hasicí přístroj pro boj s požárem. Pomáhá chránit život, zdraví a majetek, a proto odmítáme současnou snahu EU výrazně omezit držení zbraní.

https://youtu.be/XxkZRze5Pd8

 

Martin Ševčík II

 

Martin Ševčík,

Strana svobodných občanů, Valašské Klobouky

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Alois Sečkár

Alois Sečkár

Novinky

Nejnovější video

Zelená dohoda pro Evropu je eutanazie našeho průmyslu, pronesl ve vysílání CNN Prima NEWS předseda Svobodných Libor Vondráček s tím, že by opatření zrušil. Europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) oponoval, že žádné tlačítko k takovému kroku neexistuje. Zdůraznil, že je to prakticky nemožné. Vondráček poté Green Deal ideově připodobnil k čínské kulturní revoluci. „Nechutné přirovnání,“ ohradil se pirátský zákonodárce.

Vondráček by si přál kompletní odstoupení od Zeleného údělu. „Ideální by bylo, kdyby v dalším období Evropské komise nezasedli lidé jako Ursula von der Leyenová nebo Věra Jourová a kdyby budoucí předseda orgánu chtěl celý koncept zrušit. Green Deal je totiž eutanazie našeho průmyslu,“ pronesl šéf Svobodných.

Peksa avšak připomněl, že pod tímto názvem se skrývá zhruba 11 hlavních zákonů a desítky dalších novel. „Jsem pro diskuzi ohledně toho, jak hodláme případně upravit konkrétní jednotlivá opatření. Žádné velké tlačítko ke zrušení Zelené dohody ale neexistuje. Tak to nefunguje,“ zdůraznil europoslanec v pořadu Co na to vaše peněženka.

„Pokud takové tlačítko není, pak zrušme volby, protože takovým tvrzením říkáme lidem, že nemá cenu chodit k volebním urnám,“ namítl Vondráček. „Jde o nejdůležitější předpis za posledních 50 let. Má podobné ambice jako čínská kulturní revoluce, tedy zcela transformovat naše chování,“ dodal.

Proti těmto slovům se však pirátský europoslanec ostře ohradil. „Kulturní revoluce vedla v Číně k desítkám milionům mrtvých v důsledku hladomoru. Takové věci s Green Dealem nesrovnávejte, je to nechutné a neuctivé vůči všem obětem,“ opřel se do Vondráčka.

Peksa a Vondráček dále hovořili o přijetí eura. Více se dozvíte ve videu výše.

Oblíbené štítky

Alois Sečkár

Alois Sečkár

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31