Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Absurdnost zneužití zpravodaje městské části Praha 15 k…

Absurdnost zneužití zpravodaje městské části Praha 15 k…

Absurdnost zneužití zpravodaje městské části Praha 15 k volební kampani komentují naši místní Svobodní kolegové:

Karel Rýdl, tzv. „občan Prahy 15“, napsal slohovou práci na téma, „jak je hnutí ANO 2011 na Praze 15 úžasné“. Pan občan dostal zřejmě pochvalu od pana starosty Wenzla (gratulujeme, snad to panu Rýdlovi za tu ostudu stojí) a následně byla tato slohová práce otištěna v lednovém magazínu „Hlasatel“ v rubrice „Váš názor nás zajímá“ (tedy v rubrice určené pro názory občanů). A kdo je Karel Rýdl, „občan Prahy 15“? Pan Rýdl není obyčejný občan. Je to dlouholetý politik hnutí ANO 2011. Za hnutí ANO 2011 například kandidoval v minulých komunálních volbách v Praze 15 (byl druhý „pod čarou“ a těsně se na radnici nedostal). To co se stalo je skandální hned z několika důvodů.

Jedná se o bezprecedentní zneužití zpravodaje městské části k volební kampani. Je to o to horší, že tuto kampaň Babišově straně platíme my všichni prostřednictvím daní. Zpravodaj je placen z veřejných prostředků. Běžnou inzerci by si hnutí ANO muselo zaplatit. Ale pan starosta zřejmě má nástroje, jak si bezplatnou inzerci v magazínu prosadit takto. Ptáme se, jaká byla úloha pana Wenzla? A ptáme se, jak toto mohla redakční rada Hlasatele dopustit? Redakční rada by své jednání měla občanům bezodkladně vysvětlit.

Další problém je v tom, že inzerce je skrytá a čtenář jí nemá jak odhalit. Politik svoji politickou příslušnost v příspěvku neférově zatajuje. To, že se aktivní politik z hnutí ANO 2011 vydává za „občana Prahy 15“, aby napsal chvalozpěv na vlastní hnutí považujeme za vrchol nevkusu.

Hnutí ANO 2011 a starostu Městská část Praha 15 požádáme o vysvětlení. Každopádně je třeba se proti podobnému jednání a zneužívání Hlasatele důrazně ohradit. Důvěryhodnost hnutí opět výrazně utrpěla.

A ptáme se: Co na to partneři hnutí ANO 2011? Vědí o tom, jakým způsobem je Hlasatel zneužíván? ČSSD Praha 15, Patnáctka náš domov Praha 15, Strana zelených Praha 15?

Budeme rádi, když i ostatní obyvatele Prahy 15, kteří byli uvedeni v omyl, o této záležitosti informujete. Ať už ústně, nebo sdílením této informace přes facebook, nebo prostřednictvím odkazu. Jistě se rádi dozví, jak se věci mají.

Děkujeme.
Link: https://www.facebook.com/praha15.svobodni.cz/photos/a.638638879573744.1073741828.615370781900554/1318374724933486/?type=3

Novinky

Nejnovější video

MUDr. Miroslav Havrda na Prima CNN o nedostatku léků pro pacienty: „Jako lékař a specialista, to vidím jako problémový faktor.
Vakcinační socialistické vládnutí funguje v rámci EU výborně, vakcín máme dostatek, jen se likvidují. Proč nemáme dostatek léčiv? Proč, nakupujeme stále vakcíny, co nikdo v dnešní době nechce? Co tyto finance za vakcíny využít k nákupu léčiv, které potřebujeme? Dvojí metr socialismu či neschopnost našeho ministra Válka konat a jednat za naše občany?
Za socialismu byla cena banánů stanovena na 10 korun, ale banány nebyly. Dnes stát centrálně stanovuje ceny léků, a proto tu nejsou.“

Za nedostatek léků mohou i nízké ceny, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS lékař Miroslav Havrda. Firmy podle něj upřednostňují okolní státy, kde za léky dostanou více peněz. Za viníka Havrda označil ministerstvo zdravotnictví. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v neděli na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Ta by podle něj mohla začít během roku a půl.
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) na začátku září sliboval, že léků bude na podzim dostatek. Podle lékárníků ale například penicilin stále chybí. Potvrzuje to i Státní úřad pro kontrolu léčiv.

Lékař Miroslav Havrda ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že nedostatek léků může s blížící se vlnou respiračních chorob způsobit vážné problémy v populaci. „Když budete mít dražší benzin nebo chleba, tak na to neumřete. Ale tady se to může stát. Jsou známy případy, že když nedáte správný lék, můžete skončit na transplantaci srdce,“ popsal Havrda. Zároveň podotkl, že obchod s vakcínami funguje báječně. „Nechápu, proč nefunguje obchod s normálními léky,“ podotkl.

Hlavní problém podle něj spočívá v tom, že máme socialisticky nastavené ceny. „Pamatujete si, jak za komunismu stály banány 10 korun, akorát že tu nebyly? To je dnešní situace. Jestliže je cena nastavena příliš nízko, tak farmaceutické firmy své levnější léky odhlašují,“ řekl Havrda s tím, že hlavním viníkem je ministerstvo zdravotnictví.

V okolních státech už podle Havrdy pochopili, že léky musí stát více. „Jestliže tady stojí lék 100 korun a v Německu 500 korun, tak bych se vůbec nedivil, kdyby léky utíkaly do těchto zemí, kde za ně firmy dostanou více peněz,“ podotkl Havrda.

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Mohla by prý začít během roku a půl. „Pevně věřím, že v průběhu příštího roku budu moci informovat (…), že během roku, roku a půl se tady spustí výroba těchto léků,“ řekl Válek.

Nová ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Kateřina Podrazilová má podle ministra zdravotnictví půl roku na to, aby se situace s dostupností léků zlepšila. Do čela SÚKL nastoupila ve čtvrtek. Vystřídala Irenu Storovou, která byla v čele úřadu pět let. Podle Válka má půlroční zkušební lhůtu na to, aby nastartovala potřebné změny. „Pokud se to nepodaří, bude vypsáno nové výběrové řízení,“ řekl Válek.

Oblíbené štítky

Svobodni-31