Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

A je to tu zas! Ještě jsme v naší republice nestačili a…

A je to tu zas! Ještě jsme v naší republice nestačili a…

A je to tu zas! Ještě jsme v naší republice nestačili ani sestavit vládu a už jsou za dveřmi další volby. Okrskové volební komise tento víkend opět zasednou za své stoly a opět budou sčítat naše hlasy.

Po podzimních volbách jsou tentokrát na řadě volby prezidentské. Kandidátů máme celkem devět. Někteří jsou horší, někteří lepší. Kampaň probíhá v poměrně klidném duchu, žádné senzace a aféry se zatím nekonají.

Strana svobodných občanů svého kandidáta nepostavila a ani se většinově neshodla na podporování konkrétního jména. Prezident by měl být nadstranický, měl by umět uklidnit mnohdy divoké vody neústupných politiků, měl by přinášet klid do politické atmosféry. Co lze v dnešní době ale vnímat jako jeden z nejdůležitějších úkolů prezidenta, je jeho role při jmenování ústavních soudců či členů bankovní rady ČNB. Tato prezidentova pravomoc a schopnost hlavy státu ji uchopit zodpovědně přímo ovlivňují míru demokracie u nás. Složení bankovní rady má zase vliv na přijetí či nepřijetí eura.

Přestože funkce hlavy státu je především reprezentativní, tak jeho pravomoci ovlivňují v míře nemalé i kvalitu života občanů naší země. Jděte k volbám a rozhodněte o budoucnosti. Volby jsou příležitostí, kdy může každý z nás prostřednictvím svého hlasu vyjádřit svůj názor. #vimecochceme
Link: https://www.facebook.com/SvobodniPlzenskyKraj/photos/a.125349700873633.25704.117619678313302/1802470726494847/?type=3

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31