Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

SVOBODNÍ: Už ani korunu daňových poplatníků na EXPO

SVOBODNÍ: Už ani korunu daňových poplatníků na EXPO

Svobodní vyzývají vládu, aby kategoricky odmítla požadavek úřadu pro přípravu výstavy EXPO 2010 na zapůjčení zlatých rezerv ČNB do čínské Šanghaje. (reakce na zprávu v tisku)

Se zapůjčením zlata by byly spojené obrovské pojistné náklady a riziko. Výnos by z toho nebyl žádný.

Svobodní považují celou účast České republiky na výstavě EXPO v Šanghaji za plýtvání penězi daňových poplatníků.

Česká vláda přiklepla na tuto podivnou výstavu přes půl miliardy korun z kapes daňových poplatníků, zatímco např. vláda USA se rozhodla, že z důvodu úspor se výstavy nezúčastní a z mezinárodní organizace pro EXPO vystoupila. ČR je členem spousty mezinárodních organizací, kam platí členské příspěvky jak do černé díry. EXPO je jednou z mnoha organizací, z níž by měla Česká republika vystoupit,“ uvedl Petr Mach, předseda Svobodných.

Výdaj 532 milionů na EXPO schválila Topolánkova vláda (usnesení vlády 687/08)

Pro srovnání: Na Expo 1993 v korejském Taejonu schválila tehdejší Klausova vláda limit 10 milionů Kčs a Expa 1998 v Lisabonu se Česká republika neúčastnila. Na Expo 2000 v německém Hannoveru vyčlenila Zemanova vláda 331 milionů Kč a na Expo 2005 v japonském Aiči Špidlova vláda 300 milionů Kč. Letošních 533 milionů Kč od Topolánkovy vlády představuje rekordní plýtvání.

Petr Mach
www.svobodni.cz
4.3.2010

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Petr Mach

Petr Mach

Novinky

Nejnovější video

Zelená dohoda pro Evropu je eutanazie našeho průmyslu, pronesl ve vysílání CNN Prima NEWS předseda Svobodných Libor Vondráček s tím, že by opatření zrušil. Europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) oponoval, že žádné tlačítko k takovému kroku neexistuje. Zdůraznil, že je to prakticky nemožné. Vondráček poté Green Deal ideově připodobnil k čínské kulturní revoluci. „Nechutné přirovnání,“ ohradil se pirátský zákonodárce.

Vondráček by si přál kompletní odstoupení od Zeleného údělu. „Ideální by bylo, kdyby v dalším období Evropské komise nezasedli lidé jako Ursula von der Leyenová nebo Věra Jourová a kdyby budoucí předseda orgánu chtěl celý koncept zrušit. Green Deal je totiž eutanazie našeho průmyslu,“ pronesl šéf Svobodných.

Peksa avšak připomněl, že pod tímto názvem se skrývá zhruba 11 hlavních zákonů a desítky dalších novel. „Jsem pro diskuzi ohledně toho, jak hodláme případně upravit konkrétní jednotlivá opatření. Žádné velké tlačítko ke zrušení Zelené dohody ale neexistuje. Tak to nefunguje,“ zdůraznil europoslanec v pořadu Co na to vaše peněženka.

„Pokud takové tlačítko není, pak zrušme volby, protože takovým tvrzením říkáme lidem, že nemá cenu chodit k volebním urnám,“ namítl Vondráček. „Jde o nejdůležitější předpis za posledních 50 let. Má podobné ambice jako čínská kulturní revoluce, tedy zcela transformovat naše chování,“ dodal.

Proti těmto slovům se však pirátský europoslanec ostře ohradil. „Kulturní revoluce vedla v Číně k desítkám milionům mrtvých v důsledku hladomoru. Takové věci s Green Dealem nesrovnávejte, je to nechutné a neuctivé vůči všem obětem,“ opřel se do Vondráčka.

Peksa a Vondráček dále hovořili o přijetí eura. Více se dozvíte ve videu výše.

Oblíbené štítky

Petr Mach

Petr Mach

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31