Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

SVOBODNÍ: Už ani korunu daňových poplatníků na EXPO

SVOBODNÍ: Už ani korunu daňových poplatníků na EXPO

Svobodní vyzývají vládu, aby kategoricky odmítla požadavek úřadu pro přípravu výstavy EXPO 2010 na zapůjčení zlatých rezerv ČNB do čínské Šanghaje. (reakce na zprávu v tisku)

Se zapůjčením zlata by byly spojené obrovské pojistné náklady a riziko. Výnos by z toho nebyl žádný.

Svobodní považují celou účast České republiky na výstavě EXPO v Šanghaji za plýtvání penězi daňových poplatníků.

Česká vláda přiklepla na tuto podivnou výstavu přes půl miliardy korun z kapes daňových poplatníků, zatímco např. vláda USA se rozhodla, že z důvodu úspor se výstavy nezúčastní a z mezinárodní organizace pro EXPO vystoupila. ČR je členem spousty mezinárodních organizací, kam platí členské příspěvky jak do černé díry. EXPO je jednou z mnoha organizací, z níž by měla Česká republika vystoupit,“ uvedl Petr Mach, předseda Svobodných.

Výdaj 532 milionů na EXPO schválila Topolánkova vláda (usnesení vlády 687/08)

Pro srovnání: Na Expo 1993 v korejském Taejonu schválila tehdejší Klausova vláda limit 10 milionů Kčs a Expa 1998 v Lisabonu se Česká republika neúčastnila. Na Expo 2000 v německém Hannoveru vyčlenila Zemanova vláda 331 milionů Kč a na Expo 2005 v japonském Aiči Špidlova vláda 300 milionů Kč. Letošních 533 milionů Kč od Topolánkovy vlády představuje rekordní plýtvání.

Petr Mach
www.svobodni.cz
4.3.2010

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Petr Mach

Petr Mach

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31