Svobodní k chystanému zákazu prodeje sudového vína: Neotravujme živnostníky zbytečnými regulacemi!

Svobodní k chystanému zákazu prodeje sudového vína: Neotravujme živnostníky zbytečnými regulacemi!

Některá média přinesla v uplynulých dnech informaci o chystaném návrhu zákona z dílny ministerstva zemědělství, který by měl zcela znemožnit prodej sudového vína dováženého ze zahraničí (např. Idnes viz zde, nebo Blesk zde). Má údajně zabránit podvodům spojeným s dovozem stáčených vín.

Svobodní chtějí nechat živnostníky žít a neotravovat je zbytečnými regulacemi a byrokracií. Proto zásadně nesouhlasí s chystaným zákazem prodeje sudového vína, který zničí tisíce živnostníků, kteří do podnikání vložili své úsilí a úspory.

Stát má trestat jen a pouze ty živnostníky, kteří se dopouštějí podvodu, a to po prokázání viny. V žádném případě nesmí preventivně trestat všechny. Lhostejno, zda jde o dovoz sudových vín do vináren či masa do řeznictví. Zahájit podnikání je rok od roku obtížnější a jednoznačným cílem Svobodných je odstranit všechny zbytečné překážky.

Svobodní si uvědomují, že historie jednoznačně ukázala škodlivost přehnaných regulací i v oblasti obchodování s alkoholickými nápoji. Větší regulace naopak vedou k růstu černého trhu a s ním spojené kriminality.

V Praze dne 20. února 2015
Republikové předsednictvo Svobodných

 

Kontakt:

Kateřina Kašparová, tisková mluvčí Svobodných
e-mail: kasparova@svobodni.cz
telefon: 736 530 384
www.svobodni.cz  

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31