Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

PÁNEK: TOP nemůžete myslet vážně!

PÁNEK: TOP nemůžete myslet vážně!

To takhle v pátek čtu, že Topolánkovi Obchodní Partneři by v Praze porazili ODS. A říkám si: Kde to jsme?!

Proboha! Jak může vůbec někdo koketovat s myšlenkou, že by tuhle stranu volil? Stranu Miroslava Kalouska s figurkou Kchárla Schlafenberga v čele, jak se vyjádřil pan prezident. Nový bordel se starými kurvami, jak se vyjádřila lidová moudrost.

Vždyť na té straně není nic pozitivního, a to se nedá říct snad ani o socanech. Je to asi stopadesátá reinkarnace havlismu v naší zemi. Kdyby byl Václav Havel chlap, založil by si normální stranu a ucházel se s ní o podporu. Tenhleten partyzánský způsob je mi navýsost odporný, avšak musím uznat, že nepřátelské převzetí ODS se havlistům povedlo skvěle.

Miroslav Kalousek, někdejší předseda katolické KDU-ČSL (ačkoliv o něm každý věděl, že je bezbožný jako městská šlapka), nadále verbální antikomunista (ačkoliv vzpomeňme, jak po volbách 2006 oslavoval koalici s oranžovými a rudými komunisty), hulvát, opilec a člověk, kterého provází korupční skandály všude, kam šlápne.

Jeho největší zbraní zdá se ovšem být jeho údajný zápal pro vyrovnaný státní rozpočet. Aha? Jako lidovecký předseda tvořil koaliční vládu největších bankrotářů, co tato země pamatuje. Tato parta dokázala během let 2003-2006 navýšit státní dluh o 355 miliard korun (zdroj).

355 miliard, to je pro vaši lepší představu 355 tisíc miliónů Kč. Abyste si to představili ještě lépe, řeknu vám, že postavit takové gymnázium na okresním městě typu Sokolova stojí zhruba 300 miliónů. Za tyto čtyři roky tedy zadlužili monsieur Kalousek s Bohoušem Sobotkou (který nezná Lafferovu křivku) rukou společnou a nerozdílnou Českou republiku o tisíc gymnázií středně velkého okresního města. Taková obří instituce jako je Vysoká škola ekonomická, na které je 20 tisíc studentů, má roční rozpočet kolem jedné miliardy. Z Kalouskova dluhu by se naše škola mohla financovat 355 let!

Vzpomeňte si na to, až zase přijdete na odporně zařízenou pobočku České pošty, pojedete hnusným vlakem Českých drah, pojedete po rozmlácené silnici nebo budete mít na chodníku před domem půl metru sněhu. Může za to Kalousek, tento prý odpovědný hospodář, jak jsem se dočetl na jeho plakátu.

No a nakonec jsem si nechal to nejlepší.

Při sestavování rozpočtu na rok 2009 se bratr Kalousek neřídil účetní zásadou opatrnosti. Zkuste si tohle udělat v soukromé firmě a obávám se, že berňák pro vás bude mít jiná slova než odpovědný hospodář. Nevím přesně, jaké jsou v tomto zákony České republice, ale pokud by tohle Kalousek udělal v soukromé firmě v USA, šel by za to natvrdo do vězení. Manažeři Enronu by mohli vyprávět…

No ale pojďme se ještě podívat na naše knížátko, miláčka médií.

Tohleto kníže Schlafenberg se vytahuje, že na politických jednáních spí. Cože?! Umíte si představit, že by se kdokoliv jiný vytahoval, že v práci spí? Navíc svému chlebodárci, což jsou v případě ministra a senátora daňoví poplatníci? Možná, že kdyby věčně nespal na Radě ministrů, věděl by, co se píše v Lisabonské smlouvě, kterou vlastizrádně v Lisabonu podepsal, poté ji protlačil českým parlamentem a ještě měl tu nehoráznou drzost přiznat, že pro Brusel jsme vlastně otroci (viz jeho příměr s chudou nevěstou, co se provdala k bohatému manželovi, a nemůže si tedy vyskakovat, což řekl na půdě Senátu České republiky).

Schwanzenberg s oblibou označuje sám sebe za konzervativce. Cože?! Co je konzervativního na tom, že Česká republika jeho podpisem předala správu nad svým územím bruselským marxistům? Co je konzervativního na střídání stran jak ponožek? Co je konzervativního na tom, že v každém interview mluví jako dlaždič? Na knížeti je konzervativní nanejvýš ten jeho motýlek. O Schwarzenbergově konzervatismu čtěte dále zde.

Na Schwarzenbergově plakátu jsem se zase dočetl, že Češi mají úctu k právu jako holky z Perlovky. (Pro méně poučené čtenáře překládám: jako prostitutky.) Vůbec velmi často se tady Havlův kancléř vyjadřuje pohrdavě o českých občanech. Jednou nejsme dost Evropani, podruhé nejsme dost pokrokoví a vadí nám, že cikáni dělají bordel, potřetí — považte — si myslíme, že Rychetský tu není od toho, aby svévolně rušil volby. No zkrátka podle jeho mínění jsou Češi zatracený ksindl.

Ne že bych si myslel, že má někdo být trestně stíhán (nebo snad vězněn) za to, co si myslí nebo říká, a to včetně blbců z Dělnické strany. Avšak je nepochybnou pravdou, že uvedené výroky naplňují skutkovou podstatu trestného činu podle §198 trestního zákoníku o hanobení.

No jen si představte, že by nějaký ministr řekl, že třeba cikáni nebo feministky nemají úctu k právu. Moravec by pracoval na plné obrátky, jenom o tom by v Otázkách mluvil měsíc. V médiích by tento ministr byl vláčen jako nelida, ultrakonzervativec a fašista. Možná bychom se opět dočkali vrtulníků a klepet jako tenkrát s Dalíkem. Ale miláčkovi Kchárlovi projde všechno. Inu pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí, že…

O členské základně strany TOP 10 možná leccos vypovídá taky příběh člověka jménem Martin Ferfecki, kterého asi neznáte. Tento mladý politik velmi pochybného intelektu si v uplynulém roce prošel těmito politickými organizacemi: Mladými konzervativci, kteří jsou známi jako mládežnická úderka ODS. Potom krátce (a neschopně) působil jako krajský předseda ve Straně svobodných občanů, ale pak byl dekonspirován jako agent a na žádost předsedy Macha rezignoval a odešel ze strany. Zřejmě měl domluveno následující místo. Stal se totiž krajským místopředsedou TOP 09. V jednom roce z euroskeptické strany do eurohujerské, tomu říkám kariéra! Ostrava je sice region razovity, ale že by až tak?

A teď sami sobě položte otázku: Vážně chcete volit tohle?

Martin Pánek je členem Strany svobodných občanů
 

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31