Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Vondráček: Tlak na repre, Kúdelu a Slávii je důkazem proniknutí škodlivé ideologie do sportu. Rovina se naklání stále více…

Vondráček: Tlak na repre, Kúdelu a Slávii je důkazem proniknutí škodlivé ideologie do sportu. Rovina se naklání stále více…

Jako hráč a fanoušek fotbalu si pamatuji spoustu různých politických gest či nápisů, které byly k vidění při oslavách gólů. Když sleduji přípravy amerického olympijského týmu, který učí své sportovce, jak správně „poklekat“ na olympiádě, tak vidím jen dvě řešení:

1) Buď bude v souladu s předchozími olympiádami vyloučeno asi 500 amerických sportovců, kteří budou propagovat BLM (které je nejen politické, ale podle mnohých i rasistické, protože hájí „černé životy“, ale jiné nezmiňuje).

2) A nebo jednou provždy přestaneme slovíčkařit o tom, co je ve sportu politické, a co už není. A necháme na uvážení samotných sportovců, jak se budou při sportu prezentovat.

Někdo poklekne, někdo si dá v listopadu vlčí mák, někdo bude slavit gól v dresu Švýcarska Albánskou orlicí a někdo bude mít nápis „Kosovo je Srbija“.

Na podobné věci si zvykneme, přestaneme řešit, zda platí ve sportu stejný metr pro všechny, a masová debata o sportu se opět bude věnovat sportu.

Což jistě pomůže i samotným hráčům, která teď tato debata může rozptylovat od výkonu na hřišti. Hned několik posledních zápasů přitom ukázalo, že podobná debata ničemu nepomáhá, pouze vykopává hlubší příkopy a vytváří problémy tam, kde nebyly.

Zveličují se nejasné slovní výroky a jiná symbolická gesta, a skutečně nebezpečné až brutální fauly jsou relativizovány (viz. útok Bale na Kúdelu).

Přesto jako Sparťan musím uznat, že Slávisti jsou profesionálové a budu věřit, že se s tím poperou a podobné diskuse (nebo rozhánění pokryteckým rozhodčím) jim nezabrání ani zítra v předvedení dalšího dobrého výkonu na hřišti a jejich reprezentace českého fotbalu bude pokračovat.

PS: Pokud má Kudela dostat trest 10 zápasů, měl by dostat Kamara 30 a Bale minimálně 666 zápasů.
Ale bez legrace… Vždy jsem sportovní klání velice prožíval a každou nespravedlnost jsem bral velice úkorně. O to víc mě štve každá nakloněná rovina notabene když je politicky motivovaná…

Kolem Slavie je zase živo. Hráči se místo pokleknutí chytili kolem ramen, rozhodčí je rozehnal : https://echo24.cz/a/Sr8NC/kolem-slavie-je-zase-zivo-hraci-se-misto-pokleknuti-chytili-kolem-ramen-rozhodci-je-rozehnal

USA v Tokiu: https://idnes.cz/oh/tokio-2021/black-lives-matter-povoleno-olympiada-americane-spojene-staty-protesty.A210402_203052_olympiada-tokio-2020_ten

Rasismus, rozhodla UEFA. Kúdela dostal vysoký trest, přijde i o EURO!: https://sport.cz/fotbal/evropska-liga/clanek/2287517-rasismus-rozhodla-uefa-kudela-dostal-vysoky-trest-prijde-i-o-euro.html

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Mgr. Libor Vondráček

Mgr. Libor Vondráček

právník a předseda Svobodných

Novinky

Nejnovější video

Zelená dohoda pro Evropu je eutanazie našeho průmyslu, pronesl ve vysílání CNN Prima NEWS předseda Svobodných Libor Vondráček s tím, že by opatření zrušil. Europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) oponoval, že žádné tlačítko k takovému kroku neexistuje. Zdůraznil, že je to prakticky nemožné. Vondráček poté Green Deal ideově připodobnil k čínské kulturní revoluci. „Nechutné přirovnání,“ ohradil se pirátský zákonodárce.

Vondráček by si přál kompletní odstoupení od Zeleného údělu. „Ideální by bylo, kdyby v dalším období Evropské komise nezasedli lidé jako Ursula von der Leyenová nebo Věra Jourová a kdyby budoucí předseda orgánu chtěl celý koncept zrušit. Green Deal je totiž eutanazie našeho průmyslu,“ pronesl šéf Svobodných.

Peksa avšak připomněl, že pod tímto názvem se skrývá zhruba 11 hlavních zákonů a desítky dalších novel. „Jsem pro diskuzi ohledně toho, jak hodláme případně upravit konkrétní jednotlivá opatření. Žádné velké tlačítko ke zrušení Zelené dohody ale neexistuje. Tak to nefunguje,“ zdůraznil europoslanec v pořadu Co na to vaše peněženka.

„Pokud takové tlačítko není, pak zrušme volby, protože takovým tvrzením říkáme lidem, že nemá cenu chodit k volebním urnám,“ namítl Vondráček. „Jde o nejdůležitější předpis za posledních 50 let. Má podobné ambice jako čínská kulturní revoluce, tedy zcela transformovat naše chování,“ dodal.

Proti těmto slovům se však pirátský europoslanec ostře ohradil. „Kulturní revoluce vedla v Číně k desítkám milionům mrtvých v důsledku hladomoru. Takové věci s Green Dealem nesrovnávejte, je to nechutné a neuctivé vůči všem obětem,“ opřel se do Vondráčka.

Peksa a Vondráček dále hovořili o přijetí eura. Více se dozvíte ve videu výše.

Oblíbené štítky

Mgr. Libor Vondráček

Mgr. Libor Vondráček

právník a předseda Svobodných

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31