Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Vondráček: Tlak na repre, Kúdelu a Slávii je důkazem proniknutí škodlivé ideologie do sportu. Rovina se naklání stále více…

Vondráček: Tlak na repre, Kúdelu a Slávii je důkazem proniknutí škodlivé ideologie do sportu. Rovina se naklání stále více…

Jako hráč a fanoušek fotbalu si pamatuji spoustu různých politických gest či nápisů, které byly k vidění při oslavách gólů. Když sleduji přípravy amerického olympijského týmu, který učí své sportovce, jak správně „poklekat“ na olympiádě, tak vidím jen dvě řešení:

1) Buď bude v souladu s předchozími olympiádami vyloučeno asi 500 amerických sportovců, kteří budou propagovat BLM (které je nejen politické, ale podle mnohých i rasistické, protože hájí „černé životy“, ale jiné nezmiňuje).

2) A nebo jednou provždy přestaneme slovíčkařit o tom, co je ve sportu politické, a co už není. A necháme na uvážení samotných sportovců, jak se budou při sportu prezentovat.

Někdo poklekne, někdo si dá v listopadu vlčí mák, někdo bude slavit gól v dresu Švýcarska Albánskou orlicí a někdo bude mít nápis „Kosovo je Srbija“.

Na podobné věci si zvykneme, přestaneme řešit, zda platí ve sportu stejný metr pro všechny, a masová debata o sportu se opět bude věnovat sportu.

Což jistě pomůže i samotným hráčům, která teď tato debata může rozptylovat od výkonu na hřišti. Hned několik posledních zápasů přitom ukázalo, že podobná debata ničemu nepomáhá, pouze vykopává hlubší příkopy a vytváří problémy tam, kde nebyly.

Zveličují se nejasné slovní výroky a jiná symbolická gesta, a skutečně nebezpečné až brutální fauly jsou relativizovány (viz. útok Bale na Kúdelu).

Přesto jako Sparťan musím uznat, že Slávisti jsou profesionálové a budu věřit, že se s tím poperou a podobné diskuse (nebo rozhánění pokryteckým rozhodčím) jim nezabrání ani zítra v předvedení dalšího dobrého výkonu na hřišti a jejich reprezentace českého fotbalu bude pokračovat.

PS: Pokud má Kudela dostat trest 10 zápasů, měl by dostat Kamara 30 a Bale minimálně 666 zápasů.
Ale bez legrace… Vždy jsem sportovní klání velice prožíval a každou nespravedlnost jsem bral velice úkorně. O to víc mě štve každá nakloněná rovina notabene když je politicky motivovaná…

Kolem Slavie je zase živo. Hráči se místo pokleknutí chytili kolem ramen, rozhodčí je rozehnal : https://echo24.cz/a/Sr8NC/kolem-slavie-je-zase-zivo-hraci-se-misto-pokleknuti-chytili-kolem-ramen-rozhodci-je-rozehnal

USA v Tokiu: https://idnes.cz/oh/tokio-2021/black-lives-matter-povoleno-olympiada-americane-spojene-staty-protesty.A210402_203052_olympiada-tokio-2020_ten

Rasismus, rozhodla UEFA. Kúdela dostal vysoký trest, přijde i o EURO!: https://sport.cz/fotbal/evropska-liga/clanek/2287517-rasismus-rozhodla-uefa-kudela-dostal-vysoky-trest-prijde-i-o-euro.html

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Mgr. Libor Vondráček

Mgr. Libor Vondráček

právník a předseda Svobodných

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31