Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Havrda: Datum 7. 3. 2021 si pamatujte, nastoupila totalita.

Havrda: Datum 7. 3. 2021 si pamatujte, nastoupila totalita.

Kdybych tam nebyl, vůbec bych nevěřil, co se dnes může 31 let po „Sametové“ revoluci vůbec stát. V neděli 7. března byla řádně ohlášena ve 14 hodin demonstrace hnutí Chcípl pes na Staroměstském náměstí. Zde vesměs velmi slušní a ctihodní občané dodržující vlastní bezpečnost a nosící na veřejnosti roušky (výjimky se vždy najdou) chtěli vyjádřit svůj názor proti současnému porušování Ústavy vládou i Policií ČR.

Nebudu zde popisovat bránění občanům cestovat ku Praze různými typy dopravních prostředků. Nějaké čestné prohlášení, či řádný důvod k návštěvě Prahy neplatil. „Nás to nezajímá, běžte si stěžovat, kam chcete“, říkali hlídkující policisté. Tři hodiny před akcí policie (statní i městská, vč. tajných) v počtu cca 300 lidí, neprodyšně uzavřela všechny cesty směřující na Staroměstské náměstí.  Z okolních ulic jsme slyšeli volání policejní gestapo, když policie těmto našim spoluobčanům bránila vstupu na náměstí.

Po asi 5 minutách po zahájení zcela pokojené demonstrace začaly policejní tlampače vřískat pokyn k ukončení akce na základě rozhodnutí anonymních úředníků magistrátu města Prahy. Potom nastoupily těžkooděnci, kteří si vybírali spoluobčany bez roušky a bojovými chvaty je sráželi v počti 3-5 proti jednomu na zem a nasazovali pouta. Vše je důkladně zaznamenáno na mnoha videích, která budou nepochybně dobrým důkazním materiálem pro GIBS a následně pro soudní spory postižených. Po nedobrovolném ukončení demonstrace se mnoho lidí odebralo směrem na Petřín, kam okamžitě také odjely plně naložené transportéry policistů. Průvod se však posléze vrátil na Staroměstské náměstí, kde proběhlo improvizované setkání lidí před zraky zkoprnělé městské policie. Dále se zbytek demonstrantů vydal Na Příkopy, kde byl uvězněn z obou stran kordony těžkooděnců a probíhala zde následně lustrace všech účastníků a lidé bez roušky byli policejními chvaty zpacifikováni a s nasazenými pouty odvezeni k výslechu. Jenom čekám, že budou obviněni, že svými mobilními telefony napadali policii ČR. Jeden pán to komentoval následovně:“ Je to zde stejné jako na Národní třídě v roce 1989, pouze nás ještě dnes nemlátili pendreky“. Zatím. Necháme si to líbit? Za týden v neděli, ve stejném čase a na stejném místě, je svolána další demonstrace…

MUDr. Miroslav Havrda

místopředseda strany, garant pro zdravotnictví Svobodných

Články vyjadřují osobní názor autora a nejsou oficiálním stanoviskem strany, pokud není uvedeno jinak.

MUDr. Miroslav Havrda

MUDr. Miroslav Havrda

místopředseda strany a mluvčí odborné skupiny Svobodných pro zdravotnictví

Novinky

Nejnovější video

MUDr. Miroslav Havrda na Prima CNN o nedostatku léků pro pacienty: „Jako lékař a specialista, to vidím jako problémový faktor.
Vakcinační socialistické vládnutí funguje v rámci EU výborně, vakcín máme dostatek, jen se likvidují. Proč nemáme dostatek léčiv? Proč, nakupujeme stále vakcíny, co nikdo v dnešní době nechce? Co tyto finance za vakcíny využít k nákupu léčiv, které potřebujeme? Dvojí metr socialismu či neschopnost našeho ministra Válka konat a jednat za naše občany?
Za socialismu byla cena banánů stanovena na 10 korun, ale banány nebyly. Dnes stát centrálně stanovuje ceny léků, a proto tu nejsou.“

Za nedostatek léků mohou i nízké ceny, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS lékař Miroslav Havrda. Firmy podle něj upřednostňují okolní státy, kde za léky dostanou více peněz. Za viníka Havrda označil ministerstvo zdravotnictví. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v neděli na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Ta by podle něj mohla začít během roku a půl.
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) na začátku září sliboval, že léků bude na podzim dostatek. Podle lékárníků ale například penicilin stále chybí. Potvrzuje to i Státní úřad pro kontrolu léčiv.

Lékař Miroslav Havrda ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že nedostatek léků může s blížící se vlnou respiračních chorob způsobit vážné problémy v populaci. „Když budete mít dražší benzin nebo chleba, tak na to neumřete. Ale tady se to může stát. Jsou známy případy, že když nedáte správný lék, můžete skončit na transplantaci srdce,“ popsal Havrda. Zároveň podotkl, že obchod s vakcínami funguje báječně. „Nechápu, proč nefunguje obchod s normálními léky,“ podotkl.

Hlavní problém podle něj spočívá v tom, že máme socialisticky nastavené ceny. „Pamatujete si, jak za komunismu stály banány 10 korun, akorát že tu nebyly? To je dnešní situace. Jestliže je cena nastavena příliš nízko, tak farmaceutické firmy své levnější léky odhlašují,“ řekl Havrda s tím, že hlavním viníkem je ministerstvo zdravotnictví.

V okolních státech už podle Havrdy pochopili, že léky musí stát více. „Jestliže tady stojí lék 100 korun a v Německu 500 korun, tak bych se vůbec nedivil, kdyby léky utíkaly do těchto zemí, kde za ně firmy dostanou více peněz,“ podotkl Havrda.

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Mohla by prý začít během roku a půl. „Pevně věřím, že v průběhu příštího roku budu moci informovat (…), že během roku, roku a půl se tady spustí výroba těchto léků,“ řekl Válek.

Nová ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Kateřina Podrazilová má podle ministra zdravotnictví půl roku na to, aby se situace s dostupností léků zlepšila. Do čela SÚKL nastoupila ve čtvrtek. Vystřídala Irenu Storovou, která byla v čele úřadu pět let. Podle Válka má půlroční zkušební lhůtu na to, aby nastartovala potřebné změny. „Pokud se to nepodaří, bude vypsáno nové výběrové řízení,“ řekl Válek.

Oblíbené štítky

MUDr. Miroslav Havrda

MUDr. Miroslav Havrda

místopředseda strany a mluvčí odborné skupiny Svobodných pro zdravotnictví

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31