Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Havrda: Datum 7. 3. 2021 si pamatujte, nastoupila totalita.

Havrda: Datum 7. 3. 2021 si pamatujte, nastoupila totalita.

Kdybych tam nebyl, vůbec bych nevěřil, co se dnes může 31 let po „Sametové“ revoluci vůbec stát. V neděli 7. března byla řádně ohlášena ve 14 hodin demonstrace hnutí Chcípl pes na Staroměstském náměstí. Zde vesměs velmi slušní a ctihodní občané dodržující vlastní bezpečnost a nosící na veřejnosti roušky (výjimky se vždy najdou) chtěli vyjádřit svůj názor proti současnému porušování Ústavy vládou i Policií ČR.

Nebudu zde popisovat bránění občanům cestovat ku Praze různými typy dopravních prostředků. Nějaké čestné prohlášení, či řádný důvod k návštěvě Prahy neplatil. „Nás to nezajímá, běžte si stěžovat, kam chcete“, říkali hlídkující policisté. Tři hodiny před akcí policie (statní i městská, vč. tajných) v počtu cca 300 lidí, neprodyšně uzavřela všechny cesty směřující na Staroměstské náměstí.  Z okolních ulic jsme slyšeli volání policejní gestapo, když policie těmto našim spoluobčanům bránila vstupu na náměstí.

Po asi 5 minutách po zahájení zcela pokojené demonstrace začaly policejní tlampače vřískat pokyn k ukončení akce na základě rozhodnutí anonymních úředníků magistrátu města Prahy. Potom nastoupily těžkooděnci, kteří si vybírali spoluobčany bez roušky a bojovými chvaty je sráželi v počti 3-5 proti jednomu na zem a nasazovali pouta. Vše je důkladně zaznamenáno na mnoha videích, která budou nepochybně dobrým důkazním materiálem pro GIBS a následně pro soudní spory postižených. Po nedobrovolném ukončení demonstrace se mnoho lidí odebralo směrem na Petřín, kam okamžitě také odjely plně naložené transportéry policistů. Průvod se však posléze vrátil na Staroměstské náměstí, kde proběhlo improvizované setkání lidí před zraky zkoprnělé městské policie. Dále se zbytek demonstrantů vydal Na Příkopy, kde byl uvězněn z obou stran kordony těžkooděnců a probíhala zde následně lustrace všech účastníků a lidé bez roušky byli policejními chvaty zpacifikováni a s nasazenými pouty odvezeni k výslechu. Jenom čekám, že budou obviněni, že svými mobilními telefony napadali policii ČR. Jeden pán to komentoval následovně:“ Je to zde stejné jako na Národní třídě v roce 1989, pouze nás ještě dnes nemlátili pendreky“. Zatím. Necháme si to líbit? Za týden v neděli, ve stejném čase a na stejném místě, je svolána další demonstrace…

MUDr. Miroslav Havrda

místopředseda strany, garant pro zdravotnictví Svobodných

Články vyjadřují osobní názor autora a nejsou oficiálním stanoviskem strany, pokud není uvedeno jinak.

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

MUDr. Miroslav Havrda

MUDr. Miroslav Havrda

místopředseda strany a mluvčí odborné skupiny Svobodných pro zdravotnictví

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31