Seznam zprávy: Vít Jedlička se tvrdě pustil do ČSSD „S vámi budou Češi v Evropě dál občané druhé kategorie.“

Seznam zprávy: Vít Jedlička se tvrdě pustil do ČSSD „S vámi budou Češi v Evropě dál občané druhé kategorie.“

Ostrý střet názorů přinesl Duel uchazečů o křesla europoslanců Víta Jedličky a Daniely Vašátkové. Lídr kandidátky Svobodných obvinil ČSSD, že spolu s dalšími stranami řeší pseudotémata jako je dvojí kvalita potravin, místo toho, aby se zabývaly například ekonomickou regulací a ochranou národní suverenity.

„Češi budou v Evropě obyvatelé druhé kategorie, dokud budou u vlády strany jako jste vy. Když jsou u vlády socialisté, tak je standardní, že země chudne. Pan Špidla sliboval, že do sedmi let české platy doženou ty německé a za patnáct let jsme Německo ekonomicky nedohnali ani náhodou,“ zkritizoval v Duelu bývalého českého premiéra Vladimíra Špidlu (ČSSD) lídr kandidátky Svobodných Vít Jedlička.

Vadí mu, že jedním z témat před volbami do europarlamentu se stala i dvojí kvalita potravin, kterou řeší nejen ČSSD, ale i hnutí ANO Andreje Babiše a další strany.

„My neřešíme bizarní pseudotémata, jako je dvojí kvalita potravin. My nabízíme ochranu suverenity ČR, chceme významnou část pravomocí přenesených do Bruselu vrátit zpátky. Máme problém se závazkem přijmout euro, to je velká hrozba pro ČR, z toho se musíme vyvázat,“ vypočítává Jedlička.

 

Na celý rozhovor se můžete podívat ZDE.

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Vít Jedlička

Vít Jedlička

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31