Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Tisková zpráva – Přestaňte nálepkovat lidi za odlišné názory.

Tisková zpráva – Přestaňte nálepkovat lidi za odlišné názory.

Svobodní, Liberland a Radostné Česko finišují před víkendovými volbami do Evropského parlamentu kampaní, která má změnit zažité vzorce chování. Série videí upozorňuje na zbytečné nálepkování lidí jen za to, že mají odlišné názory na fungování EU. „Nálepkování přispívá k polarizaci společnosti. Z té se pak vytrácí racionální diskuze o problémech. Důsledkem toho, že se z lidí s jiným názorem dělají například hlupáci, je třeba posilování pozice stávajícího establishmentu,“ říká předseda Svobodných Tomáš Pajonk.

HLUPÁK – nenálepkujte lidi za odlišné názory!

Jednu a tu samou věc můžete vidět různou optikou. Dejme lidem prostor vysvětlit a pochopit své názory navzájem. Právo na názor bez nálepky má každý, ať už je jeho názor jakýkoliv. To je základ svobody.

Zveřejnil(a) Svobodní dne Úterý 21. května 2019

 

Na prvním videu padesátiletá žena říká: „Vadí mi evropské dotace“. Vzápětí se ozve zkarikovaný hlas českého posměváčka, který ji označuje za hlupáka s tím, že hloupý je, kdo dává, a hloupější, kdo nebere. Žena následně dokončí svou myšlenku: „Protože likvidují ty, kteří je nedostanou.“ Série videí se zaměřuje na nejčastější nálepky, které lidé z jednoho břehu dávají těm druhým, aniž by je nechali domluvit. „Jednu a tu samou věc můžete vidět různou optikou. Dejme lidem prostor vysvětlit a pochopit své názory navzájem. Právo na názor bez nálepky má každý, ať už je jeho názor jakýkoliv. To je základ svobody,“ vysvětluje dále předseda Pajonk. Tématem jednotlivých videí jsou dotace, migrační kvóty, cenzura názorů na internetu, biopaliva a přijetí eura. Komu vadí dotace, není „hlupák“, kdo podporuje migrační kvóty, nemusí být „xenofob“, kdo odmítá cenzuru názorů na internetu, není automaticky „nácek“, kdo je proti biopalivům, není „vidlák“ a kdo odmítá přijetí eura, není „zpátečník“. „S posměchem okolí, nepochopením a nálepkováním se zcela jistě setkal skoro každý, kdo není součástí politického mainstreamu. Setkal se s ním každý, kdo veřejně říká názor, který není většinový. To je ale přece nesmysl. Přesně na tohle chceme sérií videí upozornit. Místo nálepkování je potřeba zahájit s lidmi s odlišným názorem dialog,“ vysvětluje Boleslav Buzek, předseda koaličního partnera Svobodných, strany Radostné Česko.

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Tiskový mluvčí

Tiskový mluvčí

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31