Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Obrana našeho území, je základní úkol státu. Bez NATO to dnes nedokážeme

Obrana našeho území, je základní úkol státu. Bez NATO to dnes nedokážeme

🇨🇿 NATO. Důležité téma, které rezonuje po nedělní televizní debatě.

❗️ Svobodní chtějí armádu zaměřenou na naši obranu. Při jejím současném stavu se však nemůžeme spoléhat jen sami na sebe. Bylo by proto velmi nezodpovědné, abychom v této době chtěli odcházet z NATO.

❗️ Bezpečnost. Válka. Rusko. Ukrajina. Tato témata už rok trápí každého, kdo sleduje dění ve světě. Přestože zajištění vnější bezpečnosti je jeden ze dvou hlavních úkolů státu, Česká republika dlouhodobě bezpečnost zanedbávala a neinvestovala do ní ani 2 % HDP.

❗️ Máme 27 tisíc vojáků a profesionální armádu. Kdyby však došlo k ohrožení našeho území, sami bychom si určitě neporadili, neboť bojeschopných vojáků je přibližně polovina. Proto je Česká republika členem NATO od roku 1999.

❗️ Stejně jako Evropská unie, i NATO má své chyby a nedostatky, které nemůžeme přehlížet. Narozdíl od EU však NATO funguje vždy na principu jednomyslnosti. Nehrozí tedy, že by bylo rozhodnuto bez našeho souhlasu, tak jak se rozhoduje často v EU.

👉 Vůči EU navíc existuje v Evropě plnohodnotná alternativa (EFTA), kterou v bezpečností oblasti nenajdeme. Účast v NATO proto narozdíl od tvorby armády EU dnes dává smysl.

😎 Vidíte to stejně? Přidejte se mezi nás!
www.svobodni.cz/registrace/stat-se-priznivcem

🇨🇿 Budeme rádi za sdílení našeho příspěvku
🍺 Svobodní

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31