„Problémem je centrální diktování jedněch pravidel,“ řekl jsem v Politickém spektrum

„Problémem je centrální diktování jedněch pravidel,“ řekl jsem v Politickém spektrum

Předseda Libor Vondráček byl v neděli 21. 3. 2021 hostem pořadu Politické spektrum v České televizi. Libor odpovídal na otázky co/kdo rozděluje českou společnost? Jakou úlohu v rozdělování společnosti hraje prezident? Jaký je váš postoj na očkování? V jaké podobě půjdou Svobodní do podzimních voleb?

Dále na otázku, která zněla, zda vnímáte jako pozitivní vstup občanské společnosti do politiky? Proč se snaží některá hnutí tvářit, že nejsou klasickou politickou stranou?, odpovídá Libor Vondráček následovně:

„Já si myslím, že musíme velice rozlišovat mezi politikařením a politikou. Možná, že lidé si to spojují, a to i vlivem těch negativních zkušeností s politiky. Hrál na tuto notu právě i Andrej Babiš, kdy říkal, my nejsme politici, my makáme. Jeho další výrok byl, že jsme schopný národ, ale vládnou nám nemehla. A ukazuje se, že i u těchto marketingových sloganů a marketingových hnutí nepolitických politiků, je nakonec ty výroky z minulosti dostihnou. Třeba právě v tuto chvíli ten výrok, že nám vládnou nemehla, dostihl pana premiéra. Takže podle mého názoru daleko lepší a férovější vůči občanům je sdělit jim program, říct jim, co se s nimi zamýšlí, a nehrát na ně nějaké hry, že nejsme politici, ale jdeme do politiky, to prostě nedává smysl.

Pokud jste pořad nestihli shlédnout v neděli, můžete se podívat na celý pořad v tomto odkaze.

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Mgr. Libor Vondráček

Mgr. Libor Vondráček

právník a předseda Svobodných

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31