Roleder: Otevřený dopis vládě

Roleder: Otevřený dopis vládě

Nevážení.

Vyřiďte prosím všem ostatním nemyslícím kolegům z vlády, že se mi ani po celonočním hledání v právních předpisech nepodařilo najít žádnou zákonnou definici sportovce nebo toho, co je to sport, takže jsem zcela zmatený a nejen já, ale i celá veřejnost z toho, kdy si při pohybu v zastavěné části obce s metrem v ruce musím nebo nemusím nasadit roušku. Rád bych tedy, jako jeden z těch, kdo vás za vaši podvratnou činnost proti tomuto národu platí požádal o objasnění této záležitosti v rámci platné legislativy.

Rovněž by bylo dobré přesně stanovit od jaké rychlosti a směru je pohyb či jiná lidmi vykonávaná činnost považována za sport nebo zda na rychlosti a směru pohybu nebo druhu činnosti nezáleží. Zda k provozování sportu potřebuji nějaké náčiní nebo pomůcky (např., když budu při procházce driblovat o zem tenisovým míčkem nebo jiným míčem) nebo postačí, když budu na mobilním telefonu hrát šachy s přítelem jdoucím po opačné straně ulice, když každým dvoustým krokem přeskočím nesené švihadlo nebo budu za chůze koulet obruč, případně očima. Možná postačí, že budu při procházce poponášet hokejovou hůl a „střílet“ povalujícími se kameny na lidi bez roušek nebo respirátorů a napomáhat tak upevňování morálky a důvěry v naší velkomožnou vládu, Andreje Babiše vládce našeho a Jana Hamáčka, slunce naše jasné. Případně mohu hokejovou holí přetáhnout přes hlavu nebo jinou část těla každého odpírače, který se nehodlá semknout s námi ostatními a obětovat společně březen, duben, květen, červen, červenec, srpen, září a říjen a pokud se nepodaří po volbách sestavit vládu bez současných géniů i listopad, prosinec i další čtyři roky našeho života.

By bylo jistě dobré zveřejnit kolik asi tak virů na metr krychlový a v jakých výškách nad zemí venku poletuje, abychom se mohli při „sportování“ bez roušky vyhnout nebezpečným místům.

Dále bych se rád zeptal, jak jsou v souladu s příslušnými právními předpisy označeny a ve venkovním prostoru vymezeny hranice jednotlivých okresů, abych se při pohybu ve tomto prostoru, např. v lese, na louce, při plavbě po vodě, a na řadě dalších míst v nevědomosti nedopustil těžkého zločinu nedovoleného překročení okresní hranice. Jistě, chápu, že to bude jen můj problém a moje vina, protože vám všem je při vymýšlení takových nesmyslů všechno jasné.

Rovněž bych se rád otázal, zda při letu balónem, ultra lehkým letadlem, větroněm, rogalem a dalšími vzdušnými prostředky, při jejichž použití dojde k překročení okresní hranice z povolených důvodů mám zasílat čestná prohlášení PČR předem nebo na hranicích okresu (pokud je zaznamenám) zastavit let a vyčkat příletu policejní helikoptéry za účelem prověření příslušných dokladů.

Věřte, že zodpovězení výše uvedených dotazů je pro všechny občany této země životně důležité a pomůže jim dobře se orientovat v tom, co jste schopni opravdu vážně vyplodit po jistě myšlenkově hodnotném zasedání vlády, tedy v práci, za kterou vás všichni platíme. Stačí odpovědět, smysluplnou komunikaci s ostatními spoluobčany zdarma zajistím.

S neúctou a opovržením

JUDr. Tomáš Roleder

Články vyjadřují osobní názor autora a nejsou oficiálním stanoviskem strany, pokud není uvedeno jinak.

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Nejnovější video

Green Deal povede k drastickému zchudnutí evropského obyvatelstva, řekla ekonomka Markéta Šichtařová ve vysílání CNN Prima NEWS. Zhruba čtvrtina lidí by se podle ní mohla v důsledku iniciativy propadnout do dopravní nebo energetické chudoby. Proti jejímu tvrzení se však důrazně ohradil Štěpán Křeček, ekonomický poradce premiéra Petra Fialy (ODS). Šichtařová je podle něj „známá alarmistka“. Lidé jako ona podle něj na veřejnosti šíří strach a vzbuzují paniku.

 

Green Deal požaduje, aby se státy Evropské unie nejpozději v roce 2050 obešly bez fosilních paliv. To však podle Markéty Šichtařové není reálné. „Minimálně ne na takové životní úrovni, jakou máme dnes,“ podotkla. Iniciativa, jejímž cílem je dosáhnout v Evropě klimatické neutrality, podle ní bude mít obrovské ekonomické dopady. „Povede k drastickému zchudnutí evropského obyvatelstva. Dnes už se veřejně počítá s tím, že zhruba 25 procent lidí by mohlo propadnout do něčeho, čemu se říká dopravní a energetická chudoba,“ uvedla ekonomka.

Takové zchudnutí by pak dle jejích slov mohlo vést k tomu, že bude unijní rozpočet ochuzen o příjmy a naopak mu vzrostou výdaje, takže bude situace neufinancovatelná. „Teď se hraje o to, jestli tomuto šílenství zabráníme ještě předtím, než se spustí, protože to, co tady dnes máme, je úplný začátek. Anebo jestli se to zastaví teprve až za chodu v důsledku toho, že se to zhroutí vlastní vahou, protože všichni zchudneme,“ řekla Šichtařová ve vysílání CNN Prima NEWS.

S její prognózou však nesouhlasí ekonom Štěpán Křeček. „Paní Šichtařová je známá alarmistka. Její předpovědi jsou podobně přesné jako předpovědi rozbitých hodin. Ty dvakrát denně ukazují správný čas, ale jinak se celou dobu mýlí,“ rýpnul si.

O tom, jakým způsobem bude Česko plnit evropskou klimatickou dohodu, jednala vláda ve středu. Počítá mimo jiné s postupným navyšováním výroby elektřiny a současně deklaruje záměr odklonu od uhlí po roce 2030. Schválit strategii se ministrům ale nepodařilo, a to kvůli četné kritice týkající se především ekonomických dopadů. Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (STAN) i premiér Petr Fiala (ODS) ale důrazně odmítli, že přijetí dokumentů cokoliv zdraží.

Podle Křečka byla strategie z jednání stažena, protože ještě projde důkladnou analýzou. „Je tady jasný závazek, že se nepřijme nic nad rámec toho, co je naprosto nezbytné a vyplývá z našich závazků v členství EU. Nepřijmeme nic navíc a budeme důsledně dbát na to, aby dopady na českou veřejnost byly minimální,“ deklaroval premiérův ekonomický poradce.

České podobě Green Dealu má dominovat dostavba jaderných elektráren. Postupně se navíc přestávají vyplácet uhelné elektrárny, proto je nutné místo nich najít vhodnou alternativu, zmínil Křeček.

Podle Šichtařové prozatím vláda odložila energetickou koncepci, která má spolu se souvisejícími klimatickými dokumenty tvořit českou podobu Zelené dohody, protože se lekla svých vlastních kroků. „Byla to právě Fialova vláda, která během předsednictví přitlačila ještě více na pilu a ještě více utužila to, co se očekávalo od Green Dealu,“ sdělila. Když začala média psát o tom, že bude česká verze náročná a povede nás do chudoby, vláda se lekla, míní ekonomka: „Je populistická a najednou se jí to nehodilo do portfolia.“

„Trápí mě, že dochází k systematickému strašení od neinformovaných lidí, kteří nečetli celý dokument. Nevědí, co v něm skutečně stojí, a cucají si z prstu naprosté nesmysly, matou tím veřejnost a vyvolávají zbytečně paniku,“ reagoval na slova Šichtařové Křeček.

Soustředění strategie na dobudování jádra prý přinese obrovské zakázky českému průmyslu. Zakázka podle něj sníží emise a zároveň podpoří ekonomiku. „Náš průmysl bude moci růst v moderních technologiích a bude moci zase dosahovat vysoké přidané hodnoty, produkovat zaměstnanost, bude to vzpruhou pro naši ekonomiku,“ prohlásil.

Zdroj: Prima CNN

Oblíbené štítky

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31