Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Roleder: Otevřený dopis vládě

Roleder: Otevřený dopis vládě

Nevážení.

Vyřiďte prosím všem ostatním nemyslícím kolegům z vlády, že se mi ani po celonočním hledání v právních předpisech nepodařilo najít žádnou zákonnou definici sportovce nebo toho, co je to sport, takže jsem zcela zmatený a nejen já, ale i celá veřejnost z toho, kdy si při pohybu v zastavěné části obce s metrem v ruce musím nebo nemusím nasadit roušku. Rád bych tedy, jako jeden z těch, kdo vás za vaši podvratnou činnost proti tomuto národu platí požádal o objasnění této záležitosti v rámci platné legislativy.

Rovněž by bylo dobré přesně stanovit od jaké rychlosti a směru je pohyb či jiná lidmi vykonávaná činnost považována za sport nebo zda na rychlosti a směru pohybu nebo druhu činnosti nezáleží. Zda k provozování sportu potřebuji nějaké náčiní nebo pomůcky (např., když budu při procházce driblovat o zem tenisovým míčkem nebo jiným míčem) nebo postačí, když budu na mobilním telefonu hrát šachy s přítelem jdoucím po opačné straně ulice, když každým dvoustým krokem přeskočím nesené švihadlo nebo budu za chůze koulet obruč, případně očima. Možná postačí, že budu při procházce poponášet hokejovou hůl a „střílet“ povalujícími se kameny na lidi bez roušek nebo respirátorů a napomáhat tak upevňování morálky a důvěry v naší velkomožnou vládu, Andreje Babiše vládce našeho a Jana Hamáčka, slunce naše jasné. Případně mohu hokejovou holí přetáhnout přes hlavu nebo jinou část těla každého odpírače, který se nehodlá semknout s námi ostatními a obětovat společně březen, duben, květen, červen, červenec, srpen, září a říjen a pokud se nepodaří po volbách sestavit vládu bez současných géniů i listopad, prosinec i další čtyři roky našeho života.

By bylo jistě dobré zveřejnit kolik asi tak virů na metr krychlový a v jakých výškách nad zemí venku poletuje, abychom se mohli při „sportování“ bez roušky vyhnout nebezpečným místům.

Dále bych se rád zeptal, jak jsou v souladu s příslušnými právními předpisy označeny a ve venkovním prostoru vymezeny hranice jednotlivých okresů, abych se při pohybu ve tomto prostoru, např. v lese, na louce, při plavbě po vodě, a na řadě dalších míst v nevědomosti nedopustil těžkého zločinu nedovoleného překročení okresní hranice. Jistě, chápu, že to bude jen můj problém a moje vina, protože vám všem je při vymýšlení takových nesmyslů všechno jasné.

Rovněž bych se rád otázal, zda při letu balónem, ultra lehkým letadlem, větroněm, rogalem a dalšími vzdušnými prostředky, při jejichž použití dojde k překročení okresní hranice z povolených důvodů mám zasílat čestná prohlášení PČR předem nebo na hranicích okresu (pokud je zaznamenám) zastavit let a vyčkat příletu policejní helikoptéry za účelem prověření příslušných dokladů.

Věřte, že zodpovězení výše uvedených dotazů je pro všechny občany této země životně důležité a pomůže jim dobře se orientovat v tom, co jste schopni opravdu vážně vyplodit po jistě myšlenkově hodnotném zasedání vlády, tedy v práci, za kterou vás všichni platíme. Stačí odpovědět, smysluplnou komunikaci s ostatními spoluobčany zdarma zajistím.

S neúctou a opovržením

JUDr. Tomáš Roleder

Články vyjadřují osobní názor autora a nejsou oficiálním stanoviskem strany, pokud není uvedeno jinak.

Svobodní

Svobodní

Novinky

Nejnovější video

MUDr. Miroslav Havrda na Prima CNN o nedostatku léků pro pacienty: „Jako lékař a specialista, to vidím jako problémový faktor.
Vakcinační socialistické vládnutí funguje v rámci EU výborně, vakcín máme dostatek, jen se likvidují. Proč nemáme dostatek léčiv? Proč, nakupujeme stále vakcíny, co nikdo v dnešní době nechce? Co tyto finance za vakcíny využít k nákupu léčiv, které potřebujeme? Dvojí metr socialismu či neschopnost našeho ministra Válka konat a jednat za naše občany?
Za socialismu byla cena banánů stanovena na 10 korun, ale banány nebyly. Dnes stát centrálně stanovuje ceny léků, a proto tu nejsou.“

Za nedostatek léků mohou i nízké ceny, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS lékař Miroslav Havrda. Firmy podle něj upřednostňují okolní státy, kde za léky dostanou více peněz. Za viníka Havrda označil ministerstvo zdravotnictví. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v neděli na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Ta by podle něj mohla začít během roku a půl.
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) na začátku září sliboval, že léků bude na podzim dostatek. Podle lékárníků ale například penicilin stále chybí. Potvrzuje to i Státní úřad pro kontrolu léčiv.

Lékař Miroslav Havrda ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že nedostatek léků může s blížící se vlnou respiračních chorob způsobit vážné problémy v populaci. „Když budete mít dražší benzin nebo chleba, tak na to neumřete. Ale tady se to může stát. Jsou známy případy, že když nedáte správný lék, můžete skončit na transplantaci srdce,“ popsal Havrda. Zároveň podotkl, že obchod s vakcínami funguje báječně. „Nechápu, proč nefunguje obchod s normálními léky,“ podotkl.

Hlavní problém podle něj spočívá v tom, že máme socialisticky nastavené ceny. „Pamatujete si, jak za komunismu stály banány 10 korun, akorát že tu nebyly? To je dnešní situace. Jestliže je cena nastavena příliš nízko, tak farmaceutické firmy své levnější léky odhlašují,“ řekl Havrda s tím, že hlavním viníkem je ministerstvo zdravotnictví.

V okolních státech už podle Havrdy pochopili, že léky musí stát více. „Jestliže tady stojí lék 100 korun a v Německu 500 korun, tak bych se vůbec nedivil, kdyby léky utíkaly do těchto zemí, kde za ně firmy dostanou více peněz,“ podotkl Havrda.

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Mohla by prý začít během roku a půl. „Pevně věřím, že v průběhu příštího roku budu moci informovat (…), že během roku, roku a půl se tady spustí výroba těchto léků,“ řekl Válek.

Nová ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Kateřina Podrazilová má podle ministra zdravotnictví půl roku na to, aby se situace s dostupností léků zlepšila. Do čela SÚKL nastoupila ve čtvrtek. Vystřídala Irenu Storovou, která byla v čele úřadu pět let. Podle Válka má půlroční zkušební lhůtu na to, aby nastartovala potřebné změny. „Pokud se to nepodaří, bude vypsáno nové výběrové řízení,“ řekl Válek.

Oblíbené štítky

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31